V Volkstuinen wijken niet voor woningen 'Jongeren moeten op één plek terechtkunnen met zorgvragen' Temmink antwoord over werf 7 Lionsclub verkoopt twee dagen lang kleding voor goede doel Lions Club Wilhelmina opent voor twee dagen een pop- upstore met vintage-dameskleding aan de Lange Vorststraat in Goes. De opbrengst van de winkel is helemaal bestemd voor de aanschaf van een racerunner voor Mythylschool de Sprienke en kinderrevalidatiecentrum Revant Reigerbos. i o'n racerunner is enorm goed voor reva liderende kinderen om hun motoriek te verbe- I teren", legt Jacqueline Baecke uit. „Het is een soort drie- wielfiets zonder pedalen en er zit een borststeun op. Daarmee kun nen kinderen met een lichame lijke beperking toch lopen en zelfs een beetje rennen." De voorzitter van de Lions Club Wilhelmina hoopt met de pop- upstore een stevige bijdrage te kunnen leveren aan zo'n racerun ner. „Want bij de Sprienke/Revant komen ze die tekort. Daarom wil len wij ons ervoor inzetten dat hij er komt. Maar daar moeten we wel goed ons best voor doen, want zo'n ding kost 3000 euro. Maar al het geld dat we krijgen komt ten goede aan de racerunner." Dat geld zal in twee dagen bij el kaar verdiend moeten worden in de winkel aan de Lange Vorst straat. Die is tijdens de Vriendin- nendagen in Goes geopend van 09.00 tot 17.00 uur op zaterdag en van 12.00 tot 18.00 uur op zondag. „Hij hangt vol met merkkleding, gecombineerd met hoeden, schoe- nen, tassen en kettingen. We heb ben allemaal in onze kledingkas ten gekeken en aan vrienden en fa milie gevraagd hun merkkleding in te leveren. Dat gaat allemaal voor een zacht prijsje weg." Baecke is blij met het initiatief en ziet meerdere voordelen. „Wij zijn een vrouwenclub, dus daarom verkopen we dameskleding. Ook in het kader van de duurzaamheid is het mooi. We ruimen allemaal onze kasten op, we kunnen er mensen blij mee maken en vervol- De merkkleding gaat allemaal voor een zacht prijsje weg gens hebben we ook nog een goed doel. Dat vinden we heel mooi passen in deze tijd en in onze filo sofie. En dat dan ook nog eens in het vriendinnenweekend." Maar wat nu als het benodigde bedrag van 3000 euro niet gehaald wordt met de tijdelijke winkel? „Dat maakt niet uit, die racerun ner komt er sowieso. Als we het bedrag niet halen, dan leggen wij het zelfbij", aldus Baecke. Maar dat risico lijkt te verwaar lozen. De Nederlandse Stichting het Gehandicapte Kind heeft na melijk toegezegd het bedrag dat wordt opgehaald, met vijftig pro cent te verhogen. „Al die antwoorden zullen juri disch wel correct zijn maar het is niet de manier om de burgers te beschermen", aldus Tem mink. „Het is een zaak die al jaren speelt. Die mensen hebben er continu last van. Er zijn allerlei signalen dat er daar iets niet goed gaat." Daarom stelde Temmink in ja nuari opnieuw vragen aan GS. Uit het antwoord bleek dat er in 2017 in totaal 79 keer een klacht is ingediend over de werf. „En in 2016 was dat 159 keer." Volgens GS zijn er twee lasten onder dwangsom opgelegd en is er ge bleken dat er daarna drie keer in de nacht of in het weekend een overtreding werd begaan. Maar die antwoorden vindt Temmink onbevredigend. „Ik weet dat de mensen er vaker last van hebben. Ze kunnen in de be antwoording wel zeggen 'we doen er een heleboel aan'. Maar dat is maar net hoe je het bekijkt." Want volgens GS mogen de controleurs zelf beoordelen of zij bij een klacht controleren of niet. „Ik wil hiermee echt niet zeggen dat de RUD zijn werk niet goed doet. Want ik ken ook hun pro blemen. Maar of hiermee nou het belang van de burgers voldoende opgepakt wordt? Het blijft juri disch misschien wel een klop pend antwoord. Maar daadkrach tig optreden van én de gemeente én de provincie én de RUD om die burgers te laten voelen 'wij zijn er voor jullie', dat kan wel wat duidelijker." De gemeente Goes staat niet toe dat er huizen worden gebouwd op een perceel aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen waar nu nog een volkstuinencomplex ligt. Volgens wethouder André van der Reest heeft de protestantse ge meente, eigenaar van de grond, daar een verzoek toe ingediend. „De bezettingsgraad van de volkstuintjes is erg laag, waardoor de kerkgemeente geld toelegt op de lap grond", legt hij uit. „Aange zien enkele inwoners de afgelopen tijd interesse hebben getoond om er te bouwen, is bij ons een ver zoek ingediend daaraan mee te werken." De gemeente doet dat echter niet. Volgens Van der Reest is wo ningbouw ter plaatse in strijd met het bestemmingsplan. Bovendien zou Goes elders minder huizen mogen bouwen. De gemeente heeft immers te maken met een maximaal aantal woningen dat in een bepaalde periode mag worden gebouwd. „Ondanks dat we begrip hebben voor de situatie van de protes tantse gemeente, zijn dat voor ons redenen om het verzoek te weige ren", aldus de wethouder. Voor het rapport zijn partijen als Juvent, GGD Zeeland en Arduin gevraagd naar jongvolwassenen met problemen op het gebied van huisvesting. Bij de gemeenten in de regio bestond het beeld dat de jon geren niet altijd de goede hulp krij gen. Omdat daar gegevens over ontbraken, heeft het Leger des Heils een inventarisatie gemaakt, zegt Bin. „Op papier is er veel goed geregeld, maar in de praktijk werkt het niet voor alle jongeren goed. Gemeenten zien dat zelf ook. Maar nu moeten ze er iets mee doen." De zeven gemeenten hebben het rap port aangeboden gekregen. Daarin staat onder meer dat de toegang tot de verschillende vor men van ondersteuning als 'ver snipperd' wordt ervaren. „Veel jongvolwassenen konden niet ge holpen worden omdat de toegang tot veel voorzieningen ingewikkeld is en ze te weinig praktische vaar digheden hebben om zelf hun weg te vinden. Het duurt lang voordat ze hulp krijgen en ze geven aan dat er voor elk probleem een ander lo ket is", zegt Bin. De inventarisatie gaat uit van ze ker 40 jongeren van de 117 jongeren met huisvestingsproblemen die in 2016 niet geholpen konden worden. Mogelijk is die groep zelfs groter omdat enkele organisaties geen concrete cijfers konden of wilden noemen. „Maar de groep bestaat dus ook in de Oosterschelderegio", zegt Bin. „Hij is groot genoeg om serieus te nemen." zaterdag 24 maart 2018 BE Vintage voor de Sprienke Willem Adriaansens Goes Jacqueline Baecke (rechtsonder): „Die racerunner komt er sowieso. Als we het bedrag niet halen, dan leggen wij het zelf bij." fotomechteldjansen -Jacqueline Baecke, voorzitter Lions Club Wilhelmina Statenlid Gerwi Temmink (GroenLinks) is ontevreden over de antwoorden van Ge deputeerde Staten op zijn vragen over geluidsoverlast van Scheepswerf Reimers- waal. Hij vindt dat gemeente, provincie en RUD best daad krachtiger mogen optreden om de omwonenden te be schermen. Willem Adriaansens Hansweert Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Zorg dat er voor jongvolwasse nen één plek in de Oosterschel- deregio komt waar ze met hun vragen over zorg terechtkun nen en waar ze direct antwoord krijgen. Dat is één van de con clusies uit het rapport 'Jong Vol wassen?', opgesteld door Rode- rik Bin van het Leger des Heils. Michiel Bouwman Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 126