Reïncarnatie in Brussel: terugkomen als potgrond of witte as VAYA Investeren in Oostenrijk 10 Verklaringen over Mocro-moorden VAYA Fieberbrunn fine living resort VAYA Kaprun fine living resort De kroongetuige is Utrechter Nabil B. (30). Hij spreekt over liquidaties en voorbereidingen daartoe. Hij had zichzelf gemeld als getuige en heeft in december 2017 een kroon getuigendeal gesloten. B. wijst de beruchte Redouan T. uit Vianen aan als opdrachtgever van meerdere liquidaties. In op dracht van tussenpersoon Saïd R. zegt B. auto's te hebben geregeld en foto's van doelwitten te hebben ge maakt. Zowel Redouan T. als Saïd R. is voortvluchtig. Het Openbaar Mi nisterie heeft 25.000 euro uitge loofd voor de gouden tip waarop hun aanhouding volgt. Redouan T. wordt in het crimi nele milieu al jaren beschuldigd van het geven van opdrachten voor vele liquidaties. Voor de uitvoering van de moord en de moordpoging zit een groepje Amsterdamse cri minelen vast. Tot zijn schrik zag Nabil B. dat een auto die hij had geregeld, ge bruikt was bij de liquidatie van Utrechter Hakim Chengachi in ja nuari vorig jaar in Utrecht-Over- vecht. Dat was een vergissing. Buurtgenoot Khalid H. had ver moord moeten worden. Twee da gen later probeerde de groep H. als nog te liquideren in dezelfde buurt. Slapen De familie Chengachi kwam er snel achter dat Nabil B. betrokken was bij de moord op Hakim en sprak hem daarop aan. Dat kwamen zijn opdrachtgevers weer snel te weten. Via versleutelde PGP-telefoons (Pretty Good Privacy) bespraken Nabil B.'s vermoedelijke opdracht gevers dat 'iedereen van hem zou gaan slapen' (vermoord zou wor den) als hij namen zou noemen. De liquidaties waarover Nabil B. spreekt, spelen zich afin de onder wereldvetes waarin criminelen van Marokkaanse origine uit beide re gio's hoofdrollen spelen. Het is voor het eerst dat justitie in die door gaans zeer zwijgzame milieus een kroongetuige heeft weten te wer ven. In het criminele milieu ging men er al lang van uit dat een kroonge tuige verklaringen aan het afleggen was, maar de onthullingen die deze spijtoptant heeft gedaan, sloegen niettemin in als een bom. Het Openbaar Ministerie presenteerde de getuige gistermiddag in een in leidende zitting in de zaak over de liquidatie van Chengachi en de ver ijdelde poging tot liquidatie van Khalid H. Advocaat Derk Wiersum lichtte toe waarom Nabil B. kroongetuige werd. De moorden waren 'aan zijn geweten gaan knagen' en de vergis- moord op zijn goede bekende Ha kim Changachi was de druppel die de emmer deed overlopen. Nabil B. beseft dat hij door het slijk zal wor den gehaald, maar 'vertrouwt erop dat de rechtbank hem uiteindelijk betrouwbaar zal achten'. Is er leven na de dood? In Brussel binnenkort wel. Daar kom je straks een jaar na je overlijden ge woon bij je nabestaanden terug in de vorm van een zak potgrond. Groot-Brussel heeft meer dan een miljoen inwoners, en de ruimte die het vergt om die ooit allemaal te begraven zette de Brusselse gewestregering aan het denken. En zeker haar voorzitter, minister-president Rudi Ver voort. Inmiddels is Vervoort, een Franstalige socialist, eruit. Naast crematie en begraven heb je straks in Brussel nog twee opties: humu- satie (verwerking tot potgrond) of resomeren (oplossen in zuur). In het eerste geval kom je - zon der kist, maar onder een afbreek baar laken - op een bedje van houtsnippers te liggen, afgedekt met stro en gras en compoststar- ter. Na een maandje of drie ben je op je tandvullingen na vertrokken en worden je botresten verpul verd. Nog eens negen maanden la ter ben je klaar voor een nieuw le ven in de vorm van gemiddeld an derhalve kuub potgrond. In het tweede geval kom je in een tank met warm water en zuur (al kali) te liggen, en worden je been- derresten - nog zo'n 3 procent van het totale lichaam - tot witte as verwerkt. Het water is na zuive ring herbruikbaar. t Bij een crematie komt zo'n 160 kilo CO2 in de lucht terecht Allebei de methodes, claimt Ver voort, zijn veel milieuvriendelij ker dan crematie. Die methode vergt per lichaam zo'n 25 kuub gas, en je draagt met je afscheid ook nog even ferm bij aan kli maatverandering (bij crematie 160 kilo C02, bij oplossen in zuur 1 kilo) en luchtvervuiling. Begraven geeft, behalve decennia ruimtebe slag, weer bodemvervuiling door lijm- of vernisresten van de kist en medicijnen. De wetsvoorstellen om de Brus selse variant op de wet op de lijk bezorging uit te breiden met hu- musatie en resomeren liggen klaar. Tegenspraak in het parle ment verwacht Vervoort niet, zo maakt hij duidelijk. Zekerheid van een goed rendement op uw eigendom Hoge gegarandeerde verhuuropbrengst door de samenwerking met Sundio Group Zorgeloos bezit: verhuur- en beheer door een professionele en ervaren organisatie Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunning- en prospectusplicht voor deze activiteit. /Sko info@vayaprojects.com www.vayaprojects.com zaterdag 24 maart 2018 Kroongetuige had gewetensnood Justitie heeft een nieuwe kroon getuige geworven die explosieve verklaringen heeft afgelegd over een lange reeks onderwereld- moorden in de regio's Amster dam en Utrecht. Paul Vugts Utrecht Frans Boogaard Brussel PROJECTS Top ligging: de piste en het centrum van Fieberbrunn op loopafstand 270 km skipiste door de verbinding met het skicircus Saalbach-Hinterglemm/Leogang/Fieberbrunn Volledig ingerichte luxe appartementen en chalets in hoogwaardige 'Fine Living"- Alpinestijl 4-sterren hotelfaciliteiten met o.a.: luxueuze wellness, binnen- en buiten zwembad, fitnessruimte, restaurants, speelruimte voor kinderen etc. «CREATINGMEMORIES Perfecte ligging: rustig gelegen, op loopafstand van het centrum Prachtig gletschergebied: goed verzorgde pistes op meer dan 3.000+ meter Volledig in exclusieve moderne alpinestijl ingerichte appartementen en studio's Wellness met een sauna, wasruimte, skikelder, bushalte ski-bus voor de deur, goede restaurants in de directe omgeving TschurtschenthalerstraBe 4a/Top 7 6020 Innsbruck Austria +43 512 238797

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10