Er dreigt een familieruzie, om een kapotte telefoon De man en zijn eergevoel: hoe manoeuvreer ik? Joost mag weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. n het jaar 2030 vindt het volgende gesprek plaats: EZ (Energieke Zoon): 'Mamma, waarom gaan wij nooit naar oom Theo en tante Heieen?' U: 'Daar zijn we niet goed mee, jongen.' EZ: 'Hoe komt dat dan?' U: 'Laat ik het maar vertellen, jij was uiteindelijk zelf de oorzaak. Al kon je dat niet helpen. Jij sprong een keer als kleuter - wat een wildebras was je toch - op de mobiele telefoon van tante Heieen. Mobiele telefoon, dat was een apparaatje van vroeger. Dat ding stuk. De verzekering dekte de schade wel, maar er moest nog 50 euro eigen risico op tafel komen. Ik stelde voor ieder de helft te betalen, want ze moeten zo'n ding niet laten slingeren, maar daar wilde oom Theo niet van horen. Ik dacht nog: waar bemoeit hij zich mee. Ze waren nota bene nog niet eens getrouwd!' EZ: '25 euro! Dat was toen zeker een enorm bedrag?' U: 'Dat niet, maar het ging om het principe.' EZ: 'Principe?' U: 'Ja jongen, er zijn dingen in dit leven die belangrijker zijn dan geld. Vergeet dat nooit.' Wilt u echt zo'n gesprek voeren? Om vijf lullige tientjes? Gewoon betalen. Twee keer per jaar op visite gaan als zwager en schoonzus jarig zijn, en zeggen: 'Wat een mooi nieuw bankstel' en het daarbij laten. Soms is het leven zo eenvoudig. k moet denken aan Luc de Visser ('u roept hem en hij is er'). Luc, God hebbe zijn ziel, was jaren lang grimeur bij onder meer het programma Klok huis. Als jongeman was hij door zijn baas gedetacheerd bij de opnames van een film in het Belgische Bouillon. Erg ver weg in die tijd. Een klus van zes weken aan een stuk. Eens in de week belde hij zijn vrouw. Zo ook de dag vóór hij eindelijk weer naar huis kon. 'Wacht', zei zijn vrouw, 'dan geef ik je meteen ons nieuwe adres. We wonen nu in Purmerend.' 'Waar heb je het over', vroeg Luc. Lang verhaal kort: mevrouw De Visser had tij dens Lues afwezigheid hun Amsterdamse etage verruild voor een mooie eengezinswoning. 'En als ik dat telefonisch eerst met jou moet overleggen, begin je weer te zeuren dat je niet uit Amsterdam weg wilt. Dus ik heb die knoop maar zelf door gehakt. Zo'n kans krijg je niet elke dag.' Wat mevrouw De Visser met een heel huis durfde, durft u toch wel met een paar lampen? Niet meer over discussiëren. Gewoon regelen als uw man naar werk of voetballen is en als hij thuis komt zeggen: 'Wat hangen ze prachtig hè?' Methode mevrouw De Visser: van harte aan bevolen! <1 magazine 45 Mijn energieke zoon van 3 is op de telefoon van de vriendin van mijn zwager gesprongen. Die lag zonder hoesje op de bank. Mijn verzekering rekent een eigen risico van 50 euro. Mijn zwager vindt dat ik alles moet vergoeden, en wil niet eens 25 euro bijdragen. Als ik niet het hele bedrag vergoed, ben ik zelfs niet meer welkom, heeft mijn schoonvader aangegeven. Wat moet ik doen? Ik heb twee linkerhanden. Mijn man ook, maar zelf denkt hij daar anders over. Zo heeft hij laatst een lamp opgehangen, maar het ziet er niet uit. Denk aan scheef en tiewraps. Binnenkort zijn de volgende twee lampen aan de beurt. Mannen en hun eergevoel... Hoe kan ik hem tactisch duidelijk maken dat het beter moet? ED Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109