Vis met stiekeme groente KOKEN \©eten ETEN DRINKEN volkeren een bijdrage aan het land lever den. De geschiedenis van Zuid-Afrika is gelardeerd met zwarte bladzijden, waarin vooral Nederlandse kolonisten een bedenkelijke rol speelden, maar het gevolg is wel dat het land een melting pot is van tientallen culturen, smaken en invloeden. Terwijl de zon achter de bergen zakt serveer ik Harold zijn bunny chow, in de wetenschap dat de omstandigheden voor ons totaal anders zijn dan in vroeger tijden. Deze curry werd namelijk traditi oneel geserveerd in een uitgehold stuk brood, omdat fabrieksarbeiders en plan tagewerkers in vroeger tijden simpelweg geen lunchboxen of borden hadden. Er is inmiddels veel ten goede veran derd in Zuid-Afrika, maar sommige zaken zijn hetzelfde gebleven: zoals de overweldigende smaak van een bunny chow. Een fantasmagorie is een soort toverlan taarn die werd uitgevonden in de 18de eeuw. Bunny chow - vegetarisch Elise: „Doe De Gelderlander maar, want bij deze mooie krant heb ik mijn eerste stage gelopen!" „Klopt. Het is stiekem een groente. Een heel lekkere, dat dan weer wel." „Nee joh, wij zijn juist dol op kaas, room, pasta, boter, chocola en ook af en toe iets gefrituurds. De hoofdmoot van onze recepten is zeker wel gezond. Maar daar af en toe van afwijken moet kunnen. Juist dan houd je een gezon dere levensstijl langer vol." magazine 39 De rode biet is een topper: zit vol vitamines en mineralen en één bietje bevat gemiddeld maar 32 calorieën. De lente is drie dagen oud en in het Eindhovense Ketelhuis vieren ze dat vandaag met Bier Big (End of Winter Festival). Voor 4 personen 3 el zonnebloemolie 1 ui, gesnipperd 2 teentjes knoflook, geperst stukje gember van 3 cm, geschild en geraspt halve tl garam masala halve tl komijnpoeder halve tl koriander- poeder halve tl kurkuma 1 tl rode currypoeder kwart tl kaneelpoeder 3 kerrieblaadjes 1 blik tomatenblokjes a 400 g 4 aardappelen, ge schild en in blokjes gesneden 1 blik kikkererwten a 400 g 4 knapperige bollen of 2 broden 2 el verse koriander, fijngesneden Er zijn vele varianten van bunny chow. Ik heb gekozen voor een vegeta rische. Verwarm de olie in een braadpan en fruit de ui, knoflook en gember op matig vuur. Voeg na vijf minuten alle kruiden, be halve de verse koriander, toe en roer goed door. Voeg de tomatenblokjes en aardappelblokjes toe en schenk het water erbij. Laat alles op laag vuur 20 minuten sudderen. Voeg dan de uitgelekte kikkererwten toe en laat de curry nog 15 minuten garen. Breng op smaak met zout. Snijd het kapje van de bollen af en hol ze uit. Vul de broden met de curry en garneer met verse koriander. Je kunt ook twee hele broden gebruiken en de midden stukken er tussenuit snij den, tot je vier helften van ongeveer 10 centimeter hoog overhoudt (dat is de Zuid-Afrikaanse manier). Nina (32) en Elise (33) runnen samen chickslovefood.com. Ze houden van gemakkelijke en lekkere recepten die weinig ingrediënten nodig hebben. Yes, fis In wel we ze fish and chips! i welke krant mogen ze verpakken? Jullie gebruiken zoete aardappels, maar dat zijn toch geen aardappels? Trouwens: frituren? Zijn jullie geen healthy chicks BEREIDING Zet een pan op middelhoog vuur met een flinke bodem olie (liefst zonnebloemolie). Bestrooi de kabeljauwfilets aan beide kanten met peper en zout en leg even weg. Schil de zoete aardappels en snijd er met een dunschiller flinterdunne lin ten van. Leg die ook even weg. Meng in een grote kom het zelfrijzend bak meel, bier en een flinke snuf peper en zout. Check of de olie warm genoeg is door er een lintje zoete aardappel in te hangen. Bruist het met een, dan is de olie heet genoeg. Bestrooi de filets met een beetje meel en haal ze dan voor zichtig door het bierbeslag. Zorg dat ze aan alle kanten goed bedekt zijn. Laat ze voorzich tig in de pan met olie zakken en bak 4 minuten tot de filets goud bruin kleuren. Als de filets niet helemaal onder de olie verdwij nen, keer je ze ondertussen een keer om. Haal de vis met een schuimspaan uit de olie, laat even uitlekken en leg dan op een bord... of krant! Doe meteen de aardappelplakjes in de olie en bak in 30 seconden lichtbruin. Dit gaat heel snel! Schep uit de olie met een schuim spaan. Leg de aardap pelchips naast de vis. Maak af met zout en dien op met een halve citroen per bord. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103