'Wietman' schokt Kamer met zelfmoordpoging VERVAT VOORTENTSPECIALIST 8 Later seks door sociale media VERVAT MECASTORE Kamerleden schoten te hulp om de 65-jarige Hans Kamperman van de dood te redden. Dat lukte: hij wordt vandaag waarschijnlijk alweer ont slagen uit het ziekenhuis. Niette min was de schok in het parlement enorm. Alle vergaderingen werden opgeschort tot volgende week. Veel Kamerleden moeten onbe wust de wanhopige Kamperman al eerder ontmoet hebben de afgelo pen weken, op het Plein voor het Kamergebouw. Daar bivakkeerde hij non-stop in een stoel en een soort houten hokje met informatie, behangen met een wietplant- motief. Een schier onophoudelijk protest tegen 'hoe wiet wordt gecri minaliseerd'. Sirenes Mede-actievoerder Darpan van Kuik zag alleen hoe Kamperman moedelozer werd. „Hij werd warri ger en stelliger, omdat hij het gevoel had dat men niet luisterde. Hans zei: ik ben bereid mijn leven te ge ven. Ik vond dat hij het niet moest overdrijven, maar hij werd steeds verbetener." Gistermorgen zei Kampermanj tegen Van Kuik dat hij 'even een boodschapje ging doen'. „Een uur later hoorde ik de sirenes. Toen wist ik: shit, dat is Hans." In de Achterhoek is Kamperman al langer bekend om zijn excen- Hans zei: ik ben bereid mijn leven te geven. Hij werd steeds verbetener trieke veldtocht om hennep gelega liseerd te krijgen. De succesvolle zakenman verkocht een tijd gele den het bedrijf in de installatie techniek van hem en zijn vrouw en probeerde daarna een overdekte versmarkt in Groenlo op poten te zetten. Een miljoenenverbouwing ten spijt, werd dit geen succes. Kamperman had ondertussen ech ter al zijn aandacht verlegd naar de kweek van vijf reuzen van wiet- planten, achter in zijn tuin. De Groenloër was inmiddels overtuigd 'cannabisstrijder' geworden. Het le verde hem weliswaar een veroorde ling voor wietteelt op, maar dat nam niet zijn heilige geloof weg in de medicinale werking van wiet en hoe 'dat de wereld kon redden'. Hij hekelde daarom het 'beleid van uit Den Haag' om cannabistelers 'tegen te werken'. Maar hoeveel brieven hij ook schreef: het haalde niets uit. Een persoonlijk schrijven aan premier Mark Rutte evenmin. Om zijn missie nieuw leven in te blazen, trok Kamperman daarom acht weken geleden naar het Bin nenhof „Ik blijf net zolang tot hen nep uit de opiumwet is. Hennep kan de aarde redden", zei hij erover. Vernederd Maar hoewel politici hem vriende lijk de hand schudden, kreeg hij Ik blijf net zolang tot hennep uit de opiumwet is. Hennep kan de aarde redden weinig gedaan, moest Kamperman bitter constateren. „Hans zei maan dag nog zich vernederd te voelen", weet kennis Harry Schutten. „Door Kamerleden. Je krijgt een hand, ze praten mooi met je mee. 'Iedereen kent je', zei Rutte tegen hem. Maar er gebeurde niets." Op zijn Facebookpagina kon digde Kamperman gistermorgen zijn zelfmoordpoging aan. Als ul tieme daad om aandacht. „Ik weet het even niet meer." En aan zijn 'lieve familie en vrienden', schreef hij: „Vergeef mij deze daad. Ik moet dit doen om de politiek wakker te schudden." Praten over zelfdoding kan bij hulplijn ZelfmoordPraat erover'. Telefoon 0900-0113 of www.113.nl Sociale media spelen een be langrijke rol bij het later be ginnen aan seks door de Ne derlandse jeugd. Dat conclu deert kenniscentrum Rutgers uit vervolgonderzoek op een grootschalige enquête. Daar uit bleek vorig jaar dat de helft van de ondervraagde jonge ren pas op hun 18de voor het eerst geslachtsgemeenschap had. In het vervolgonderzoek werden 47 jongens en meiden in de leeftijd van r6 tot 25 jaar met verschillende achter gronden ondervraagd. Ze ga ven volgens Rutgers aan dat het door sociale media ge makkelijker is om te flirten, maar dat dit niet betekent dat ze makkelijker seks hebben. Integendeel. De drempel om in het echt op iemand af te stappen is groot. De jongeren gaven ook aan dat ze ook op seksueel vlak druk van ouders en maat schappij ervaren om goede keuzes te maken en alleen seks te hebben als ze er echt klaar voor zijn. Ondervraagde homo- en biseksuele jongeren gaven volgens Rutgers aan te wachten met zoenen en seks uit angst voor blikken van de omgeving. ledereen kan de tering krijgen, maar het hoeft niet 'Vaccin kinkhoest voor alle zwangeren' Het kinkhoestvaccin moet aan alle zwangere vrouwen in Nederland worden aangebo den. Dat vindt staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezond heid). Hij volgt daarmee een advies van de Gezondheids raad. Voor de zomer moet duidelijk worden hoe het vac cin zou moeten worden ver strekt en of het betaalbaar is. Het is een ingewikkelde stap, zegt Blokhuis, omdat het vac cinatieprogramma nu gericht is op pasgeboren kinderen. Oudere slaat alarm van ver De nieuwe gene ratie ouderen kiest om te overwinte ren niet meer tra ditioneel voor de Spaanse kust, maar steeds vaker ook voor verre be stemmingen. Dat maakt de ANWB op uit de hulpver zoeken die bin nenkomen bij de Alarmcentrale. In de top vijf staan tegenwoordig ook Thailand, Indone sië en de Ver enigde Staten. Vliegzones veilig genoeg? De Onderzoeks raad voor Veilig heid onderzoekt of overheden en luchtvaartmaat schappijenvol doende doen voor veilige vliegroutes. Bekeken wordt of eerdere adviezen zijn opgevolgd. Mini-mummie Ata is aards De herkomst van de raadselachtige mini-mummie uit Chili, die door ve len als een buiten aards wezentje werd gezien, is be kend. Het slechts 25 centimeter lange gemummi ficeerde skelet met de vreemd uitge rekte schedel en grote oogkassen is menselijk, vrou welijk om precies te zijn. Dat staat vast na vijfjaar dna-onderzoek. 475 stuks op voorraad! Zondag 25 maart extra open! vrijdag 23 maart 2018 In een wanhopige poging om aandacht te krijgen voor de le galisering van wiet probeerde een man uit Groenlo zich giste ren te verhangen op de publieke tribune van de Tweede Kamer. „Toen ik sirenes hoorde wist ik: dat is Hans." Tobias den Hartog Den Haag - Darpan van Kuik (actievoerder) De 65-jarige Hans Kamper man wordt na zijn sprong per brancard afgevoerd. FOTO ANP/REMKO DE WAAL -Hans Kamperman UTRECHT Dit is het thema van de nieuwe campagne van KNCV Tuberculosefonds. Morgen is het Wereld Stop Tuberculose Dag. De campagne omvat on- line activiteiten met spots, een quiz over wat tering precies is en een scheidpotje. DEN HAAG Betogers bestoken in de Franse hoofdstad Parijs de op roerpolitie. De gevechten zijn een uitwas van stakingsacties uitgeroepen door de vakbonden. De stakingen zijn gericht tegen hervormingen van de regering Macron. fotoepa DEN HAAG DEN HAAG SAN FRANCISCO DEMONSTRATIES Stadionweg 33d 3077 AP Rotterdam T 010 482 2781 www.vervat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8