Bouwbedrijf VDL mag toch blijven Sint Kruis viert hele jaar 800-jarig bestaan 7 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2018 Algemeen Belang Groot Hulst heeft de sleutel voor de komende vier jaar in handen. De winnaar van de verkiezingen in Hulst, ging van zes naar zeven zetels. In een nieuw te vormen col lege zou de partij twee zetels kunnen leveren. Het ene lid van ABGH zette daar woens dagavond tijdens de uitslagen avond vraagtekens bij. Want, wie zou dat moeten doen? Terwijl een ander in alle overwinningseuforie 'waarom niet?' riep. Feit is dat ABGH met zeven zetels een histo rische overwinning heeft geboekt. Een waarvan zelfs lijsttrekker Jean-Paul Hageman niet durfde te dromen. Vier en een restzetel zou al prachtig zijn geweest. Het werden er zeven. Een derde van de 21 zetels die de Hulster ge meenteraad telt. In theorie zou ABGH met alleen het CDA al vol doende poppetjes hebben om een coalitie te vormen. De christen democraten sleepten een restzetel binnen, waardoor het totaal op vier kwam. Met een stemverhou ding van 11-10 is de basis echter te broos voor samenwerking. Dus zal er ongetwijfeld verder gekeken worden. Het ligt voor de hand dat ook Groot Hontenisse de coalitie betreedt. Wie zit er immers op te wachten om de portefeuille Perk- polder over te nemen van lijsttrek ker en wethouder Frank van Driessche? De uitslagenavond ver liep voor die partij aanvankelijk eensgezind met de kleuren van nummer twee Luc Mangnus zijn outfit: zwart. Groot Hontenisse schommelde een poos tussen één en twee zetels, maar bleef traditio neel groot in Kloosterzande en Lamswaarde, thuisdorp van Van Driessche. De drie zetels bleven behouden. Dan is nog de vraag wat er met huidig coalitiegenoot PvdA ge beurt. De democraten leverden een zetel in en hebben er nu twee. De leden van het college vielen de afgelopen vier jaar over elkaar heen om te zeggen hoe sterk bur gemeester en wethouders samen optrekken. Als ABGH de hand over het hart strijkt, zou Diana van Damme een nieuwe termijn als wethouder gegund kunnen wor den. Aan de andere kant heeft ABGH de democraten niet nodig, nu die tot twee zetels zijn geredu ceerd. Dat aantal heeft ook de VVD. De liberalen maken er geen geheim van dat ze staan te trappe len om deel te nemen aan de coali- Als ABGH de hand over het hart strijkt, zou Diana van Damme een nieuwe termijn als wethouder gegund kunnen worden tie. Ook HulstPlus, twee zetels, wil bestuurlijke verantwoordelijkheid nemen. Al lieten meerdere leden van ABGH doorschemeren daar geen brood in te zien. Dat er met partijen geschoven wordt in de huidige coalitie van ABGH, Groot Hontenisse, CDA en PvdA is dus goed mogelijk. Het kan ook zomaar bij het oude blij ven. Zoals Hageman zelf aangeeft: „De laatste vier jaar was er rust in het college." Na jaren is er eindelijk duidelijk heid: bouwbedrijfVDL in Retran chement mag op z'n plek blijven. Tegen het nieuwe bestemmings plan dat het bestaan van het be drijf eindelijk legaliseert, is geen beroep ingesteld. Het timmerbedrijf van Jan van de Luyster zit al 21 jaar aan de Mo lenstraat in het dorp. VDL kwam enkele jaren terug in de proble men toen een fout in het bestem mingsplan aan het licht kwam. Ironisch genoeg gebeurde dat toen Van de Luyster zelf een planwijzi ging aanvroeg: hij wilde bij zijn loods aan de Molenstraat ook een duurzame woning bouwen. Dat plan sneuvelde, waarna ook bleek dat het bedrijfvolgens de re gels niet op die plek mag zitten. De gemeente Sluis probeerde dat te repareren, maar dat bleek - na klachten van een buurman - juri disch niet mogelijk. Van de Luy ster kreeg op den duur zelfs een brief dat hij binnen twee maan den weg moest. Uiteindelijk kwam er toch een nieuw plan, waartegen geen be roep is ingediend. Daardoor zit VDL nu helemaal legaal op z'n plek. Sint Kruis werd achthonderd jaar geleden gesticht en dat wordt het hele jaar gevierd door de inwo ners. Sint Kruisenaar Walter Die- rick bracht het balletje vorig jaar aan het rollen. „Hij attendeerde ons op het ontstaan van Sint Kruis", vertelt Arnold Scheppers van de werkgroep, die speciaal voor het jubileumjaar in het leven is geroepen. Het West-Zeeuws- Vlaamse dorpje zag waarschijnlijk het licht in 1218 en dat feestjaar la ten de inwoners niet aan zich voorbij gaan. De werkgroep koos niet voor één activiteit maar voor verschillende festiviteiten die het hele jaar door worden gehouden. De ontstaansgeschiedenis krijgt daarin ruim de aandacht. De eerstvolgende activiteit is een to neelvoorstelling. Op 6 en 7 april wordt het toneelstuk 'Help, schoonmoeder komt logeren' ge speeld in het dorpshuis. „Door onze eigen toneelclub, die gaat te rug tot 1976. Iedereen die mee speelt, heeft een band met Sint Kruis." De kaartverkoop voor de toneelvoorstelling gaat zaterdag van start. Van 10.00 tot 12.00 uur zijn in café Greetje kaarten te koop voor 7 euro. Dé specialist in kunststof kozijnen vrijdag 23 maart 2018 Luxepositie voor winnaar ABGH Bob Maes Algemeen Belang Groot Hulst, fotocamileschelstraete Jean-Paul Hageman (r.) kan het liet geloven, zeven zetels voor 'zijn' Martijn de Koning Retranchement Sophie Stockman Sint Kruis Klanten 4 Vertellen www.kroonkozijn.nl Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 73