Mummel gaat mee onder de douche 9 De voormalige garage van Dick Benard (57) uit Breda heeft iets van een American diner. In die sfeer van de sixties doet hij van alles, behalve eten. OoUTOEgbcr,, koffie... uzikant, muziekliefhebber, ondernemer en levensge nieter Dick Benard brengt elke dag 'zeker wel een paar uur' door in zijn honk. De ruimte is dan ook multifunctioneel: er wordt gechild en gewerkt. „Mijn mancave is mijn kantoor", zegt Dick, die een verhuis bedrijf heeft. „Daarnaast zit ik hier graag met vrienden en ben ik er veel en graag met m'n muziek bezig." Dat laatste is goed te zien: ver spreid door de ruimte hangen, liggen en staan twee dozijn gitaren. „Maar die zijn vooral ter decoratie. Ik speel hooguit af en toe op die ene groene daar." Dick is namelijk toetsenist. Met zijn band De Exota's houdt hij in de ruimte geregeld jamsessies. De grote, ronde wandkast doet, in combinatie met het geblokte be hang erachter, in de verte denken aan het testbeeld van vroeger. De inhoud van de opvallende kast is een bonte verzameling van hebbedingen; op de schappen staan vintage transistorra dio's, miniatuur auto's miniatuur gi taren en andere op schaal nage maakte muziekinstrumenten. „Ik ben liefhebber van de muziek uit de jaren 50 en 60. En ik hou van de industriële vormgeving die daar bij hoort. Ik voel me daar prettig bij", zegt Dick, „maar ik sta wel met beide benen in deze tijd, hoor." Verzamelen De aankleding van zijn mancave lijkt het resultaat van jarenlang grondig verzamelen, maar niets is minder waar. Dick heeft het in een jaar tijd bij elkaar gezocht. Voorheen was zijn honk ook al een hobbyruimte, maar toen voor een andere hobby. „Dit was Dit was ooit de garage waarin ik oude auto's restaureerde vroeger gewoon een garage. Ik heb lang oude auto's gerestaureerd, maar daar ben ik mee gestopt." Als eigenaar van een verhuisbe drijf, loopt Benard nogal eens tegen een buitenkansje aan voor wat be treft meubels, lampen of andere huisraad. „Maar een groot deel van wat je hier ziet komt gewoon van Marktplaats. Het is ongelooflijk wat je daar allemaal kunt vinden als je er even voor gaat zitten." In een hoek staat iets wat lijkt op een flipperkast. „Het is een bingokast uit 1953", zegt Dick. „Kijk maar, geen flippers." De mancave mag dan al rijk gevuld zijn, de eigenaar heeft toch nog een wens. „Ik zou nog graag een jukebox willen hebben. Ik heb er ooit eentje gehad, maar die heb ik op enig mo ment weggedaan. Nu zou ik er hier heel graag weer eentje zetten." Verder is de ruimte helemaal af. „Het is hier gewoon prettig." CAROLINE MUMMEL vrijdag 23 maart 2018 lekkere koffie! Dram... De ware half zware. M De gitaren van Dick Be nard liggen in de kast waar hij tegenaan leunt. FOTO JAN STADS Alleen nog een jukebox Martijn Schraven —Dick Benard Caroline van der Avoort (41) uit Vlissingen en haar kater Mummeleritis (9) - roepnaam Mummel - zijn onafscheidelijk. „We hebben elkaar uit gekozen." „Op de stal waar mijn paard stond, werden bijna aan de lopende band jonge poesjes geboren. Eén katje was gefocust op mij en mijn stalgeno- ten vonden dat ik die moest adopteren. Om van het gezeur af te zijn, zei ik dat als er een witte kat geboren zou worden die niet doof of blind was, ik die zou meenemen. Ja hoor, vier weken later was Mummel daar, geboren in een nest waar alleen maar gecyperde en don kere katten uit kwamen. Hij ging net zo voor me zitten als die andere kat en bleef de hele tijd miau wen. Niet zomaar, nee, echt naar mij gericht. Na zes weken nam ik hem mee naar huis." Honds „Het klinkt cliché, maar hij is mijn maatje. Hij zit op de vensterbank op me te wachten tot ik thuiskom en hij gaat waar ik ga. Hij gaat zelfs mee douchen. Mummel is opgegroeid met een Jack Russell in huis en ik denk dat hij daar wat hondse trekjes aan over heeft gehouden. Er zijn weinig katten die het leuk vinden om een potje te knokken met hun baas. En als je hem roept, dan komt hij. Ook kan hij zitten en liggen als je dat vraagt. En zijn naam? Ik wilde iets wat niemand zou hebben of kiezen." Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61