Zielloze schoften 44 - I 7 MAISON MARLOUS VASTE UERF Reinigbareverf Twee- componentenlak Tegelverf ntstemd was ik, toen ik erachter kwam dat je als kind anno 2018 amper nog moeite hoeft te doen om je sticker- boek van Freek Vonk vol te krijgen. Je hoeft feitelijk alleen maar ouders te heb ben die boodschappen doen bij een bepaalde super markt. En aangezien bood schappen een eerste levensbehoefte zijn, is dat geen kunst. Mocht een boek incom pleet blijven, dan zijn ou ders zo goed om via What- sapp of Facebook het drin gende verzoek te doen om dat-en-dat nummer zo snel mogelijk aan te leveren, zodat hun arme bloedjes hun boek alsnog compleet kunnen maken. Nou, dat was in mijn tijd wel anders. En dat kwam al lemaal weer terug toen ik deze vintage Troetelbeer- tjeskaarten in de kringloop vond. Als kind had ik ook een stickerboek. Van de Troetel beertjes dus, die pastelkleu- rige beertjes-met-vrolijke- afbeelding-op-hun-buik (Zonnebeertje, Brombeer- tje, Slaapbeertje) die domi cilie houden in Troetelland. In mijn tijd moest je nog ge woon pakjes met stickers kopen. Dat was een dure aangelegenheid. Per Whatsapp maken ouders het boek van hun bloedjes alsnog compleet Zeker als je, zoals ik, ook nog spaarde voor een My First Sony walkman. Kocht je dan eens een zakje stickers, of twee (doe eens gek!) dan hoopte je natuur lijk dat er zoveel mogelijk nieuwe stickers in zaten. Ik weet nog precies hoe het voelde, dat openen van het zakje. Om, als je al wat langer aan het sparen was, te ontdekken dat de helft van de inhoud al in je sticker- boek zat. En hoe leeg of vol je boek uiteindelijk ook was zodra de stickers niet meer te koop waren, je ouders bemoeiden zich er über haupt niet mee. Tranen Ik maakte ook de kardinale fout om in een zeer gene reuze bui een zakje stickers aan een vriendinnetje te geven. Die daar vervolgens de in mijn ogen aller mooiste Troetelbeertjes- sticker uitviste. Die ze uiteraard niet af stond, ondanks mijn tranen. Kinderen zijn namelijk ziel loze schoften. Het heeft weken, zo niet maanden ge duurd voordat ik die sticker ook in mijn bezit had. Ik kan tot op de dag van vandaag niet alleen vertellen waar ik was toen ik die sticker ein delijk aantrof (thuis), ik kan ook nog precies vertellen hoe hij eruitzag (een Troetelbeer op een wolk). Dus waarom ze mijn generatie de patatgeneratie noemen? Het is me een raadsel. Ik heb behoorlijk wat eelt op mijn ziel gekre gen door het stickerboek- concept van weleer. WAT DOEN WE ERMEE? Van asbak tot zitzak 5. Driepoot flU*" 6. Locker vrijdag 23 maart 2018 Je kunt ook kiezen voor een reinigbare muurverf, verkrijgbaar in schrobklasse 1 tot 3. Sommige verfmerken verkopen een spray waarmee je de muur kunt reinigen. Die is alleen bedoeld voor lichte vlekken. Als de muur echt vuil wordt, ga dan naar de vol gende stap. Dan is er nog de twee- componentenlak. Deze kun je laten mengen in de gewenste kleur. Voor een optimale vervanging van tegels dien je twee tot drie lagen aan te brengen. Daarna kun je de muur zelfs met een schuur- spons boenen! Ook mooi: de lak is verkrijg baar in een matte ver sie. Heb je tegels die je niet meer mooi vindt? In een volgende afleve ring geef ik tips hoe je tegels kunt verven. Dat klinkt misschien armoedig, maar het re sultaat kan verbluffend zijn. Kies de juiste producten en een goede werkwijze. Dat bespaart je een hoop tegels afbikken. Vroeger. Vroeger was stickers sparen pas leuk, vindt Marlous. En een dure aangelegenheid. Stickerboeken hebben natuurlijk geen estheti sche waarde, al kan het leuk zijn om in de kring loop te speuren naar vintage stickers. Vrij re cent vond ik een verza meling merkstickers, van oude ANWB-plaatjes tot stickers van kleding merken. Oude exemplaren vormen een geweldig tijds beeld, en let ook eens op de vormgeving. Die is vaak prachtig met onverwachte kleuren, bijzondere letter types en gekke vormen. Gebruik ze als inspiratie bron als je iets wilt stylen in huis. De kringloopwinkel is ook een goede plek om vintage kaarten te vin den. Waarom zou je oude kaarten (al dan niet al be schreven) niet gewoon in lijsten? Vintage kaarten zijn unieker dan een door snee poster. Bovendien heb je een vintage kaart al voor een paar cent. En je verwisselt de mini- expositie in een handom draai. Is er één kaart die je hart stal? Die kun je laten vergroten en afdrukken op posterformaat. €395, Loof €79,95, Maisons du Monde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59