Zo weer schoon 6 INDE ETALAGE O, als nachtkastjes konden praten. Weinig meubels herbergen zoveel persoonlijke spullen. En wat er ook gebeurt, 's avonds staat ie daar trouw naast je bed op je te wachten. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: in plaats van tegels 4. Halfopen 1. Illusie 2. Blauw 3. Grijs-wit Blanke lak Lakverf DE KLUSVROUW vrijdag 23 maart 2018 €549, Montana Betrouwbare partner €310, Hübsch €199, Swiss Sense m €355, Normann Copenhagen *>1 Probeer eens een blanke lak uit op je muur. Schilder de wand eerst in twee lagen in de gewenste kleur. Breng daarna twee lagen blanke lak aan. Enige nadeel is dat je stof deeltjes er goed op ziet zitten. Vooral als je een lichte kleur kiest, zoals (gebroken) wit. Denk ook eens aan lak verf op je muur. Ja precies, de verf die je normaal gesproken ge bruikt voor je houtwerk. Een schilder gruwelt hiervan, maar ik heb het regelmatig gezien bij mensen thuis. En het zag er echt mooi uit. Tegels op de muur zijn een tijdje uit geweest. Ze hadden het stempel 'oubollig'. Maar zoals dat gaat met trends: tegels zijn weer hartstikke hip. Helemaal die van exem plaren van 15 bij 15 centi meter die in de jaren 70 en 80 veel werden ge bruikt. Lekker vintage, noemen we ze nu. Bijkomend voordeel: tegels zijn hartstikke makkelijk in onderhoud. Haal er een doekje over heen en je muur is zo weer schoon. Best fijn als je kleine kinderen hebt of als je in de keuken graag spettert tijdens het koken. Maar er zijn meer wegen die naar Rome leiden, of tewel: wie een muur mak kelijk schoon wil houden, kan ook kiezen voor an dere oplossingen. Ik zet ze hiernaast voor je op een rij. De tegelvervan gers die ik bespreek, heb ik allemaal al vaak toege past. Welke de beste keus is? Dat hangt maar net af van het huis en de wensen van de bewoners. Ik zou zeggen: neem mijn tips ter harte en haal eruit wat jij bruikbaar vindt. Ik hoop dat je de juiste keuze kunt maken. Zo niet? Niks aan de hand. Je wilt niet weten hoeveel fouten ik al gemaakt hebt in mijn klussende leven. Daarvan leer je toch het meest. Durf te falen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58