II Groene Ster Vlissingen moet tegen Amicitia uit negatieve spiraal komen 13 JONG ORANJE ZEEUWSE PRIMEURS Eerste minuten voor Jong Oranje zorgen bij Bart Nieuwkoop (22) voor een positief gevoel in een moeizaam seizoen. De tweede helft is nog maar een paar minu ten oud als hij één van zijn handelsmerken laat zien. Bart Nieuw koop dendert, zonder bal, op rechts de diepte in en wordt op het juiste moment aangespeeld. Het zijn de rushes op snelheid die iedereen in middels kent van de Tholenaar, maar die hij dit seizoen bij Feyen- oord nog zo weinig heeft kunnen laten zien. Zijn debuut in Jong Oranje is vanuit dat oogpunt een duwtje in de rug, dat hij wel kan ge bruiken. „Ik ben heel blij met deze mijlpaal", zegt hij na afloop. Nieuwkoop is aan een seizoen bezig dat vooral gekenmerkt wordt door blessures en pech, zoals hij het zelf omschrijft. „Er zullen mensen zijn die nu zeggen dat ik blessure- gevoelig ben. Dat klopt niet, vind ik." Hij kijkt even achterom, naar afgelopen zomer. Bij Feyenoord heeft hij na het vertrek van Rick Karsdorp naar AS Roma rugnum mer 2 gekregen. Nieuwkoop is de beoogde rechtsback van de Rotter dammers, maar tegen de amateurs van SDC Putten loopt hij half juli een hamstringblessure op. „Die heeft me uiteindelijk drie maanden gekost. En die blessure is later ook nog een keer teruggeko men", legt Nieuwkoop uit. „In ja nuari speelde ik tegen AD O, maar liep ik een hersenschudding op. Die spits, Johnsen, viel bovenop me. Dat is toch pure pech?" De laatste weken heeft hij zijn basisplaats af moeten staan aan Kevin Diks. De huurling van Fiorentina mag ge zien zijn leeftijd nog voor Jong Oranje uitkomen, maar Art Lange- ler kiest voor de interlands tegen België en Andorra voor Nieuw- koop. „Ik heb daar natuurlijk con tact over gehad met Giovanni van Bronckhorst", vertelt Langeler. „En ik heb Bart laatst twee dagen zelf aan het werk gezien tijdens een trainingsstage in Zeist. Daar deed hij het prima." Mensen zeggen dat ik blessuregevoelig ben. Dat klopt niet, vind ik Nieuwkoop is een speler waar een trainer op kan bouwen. Hij zal niet snel verzaken, ook doordat hij altijd veel energie in een wedstrijd steekt. „Ik ga er altijd voor. Dit sei zoen heeft het vaak tegengezeten, maar ik heb ook mooie momenten gekend. Mijn debuut in de Cham- pions League tegen Sjachtar Do- netsk. Of de invalbeurt in de uit wedstrijd bij Manchester City. Daar heb ik laten zien dat ik niet zomaar mee hobbel als ik erin kom." Dat doet hij op deze avond in Doetinchem ook niet. Bijzonder is het wel: op 4 oktober 2015 debu teerde Bart Nieuwkoop in dit sta dion in Feyenoord 1, met een 1-2- overwinning. En nu maakt hij op de Vijverberg ook zijn debuut voor Jong Oranje. Na Oranje onder 17,18, 19 en 20 mag hij deze ook afstrepen. „Ik was positief verrast dat ik bij de definitieve selectie zat, omdat ik bij Feyenoord de laatste weken geen basisplaats had. Het is dan altijd af wachten waar een coach voor kiest. Ik baal dat we met 1-4 verliezen, want dat was totaal niet nodig. Maar ik ben wel heel blij dat ik nu mijn debuut heb mogen maken." Vandaag is hij vrij, morgen meldt Nieuwkoop zich in Amsterdam. Jong Oranje traint één keer en vliegt dan 's avonds naar Barcelona. Dinsdag wacht het EK-kwalifica- tieduel met Andorra, dat in novem ber met 8-0 opzij werd gezet. „Ik hoop weer aan spelen toe te komen. En als ik volgende week terug naar Feyenoord ga, hoop ik weer in de basis te kunnen starten. We spelen VAN DRONGELEN nog maar zes wedstrijden in de ere divisie en natuurlijk de bekerfinale. Die wil ik spelen. Twee jaar geleden zat ik op de tribune tijdens de fi nale. Nu wil ik op het veld staan en 'm winnen." Aanvoerderschap is niet zo belangrijk VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen heb ben vanavond een nieuwe kans om dichter naar de bovenste ploe gen toe te kruipen. Amicitia, de nummer vijf van de eredivisie, komt op bezoek in Zeeland. Afgelopen vrijdag ging Groene Ster in Heerhugowaard nog met 4-1 onderuit tegen FC Mariene. Een gevoelige nederlaag; bij een zege hadden de Zeeuwen de on derste ploegen verder achter zich gelaten en kon de huidige num mer acht weer écht een beetje om hoog kijken. Nu is het toch nog oppassen geblazen. De Vlissingers zitten namelijk in een negatieve spiraal. Van de zes wedstrijden na de winterstop gin gen er vijf verloren. Waar Groene Ster eind 2018 nog kanshebber was voor een plaats bij de beste vier - een dus een plek in de play-offs om de landstitel - moet de ploeg nu nog zorgen dat het niet in de nacompetitie terecht komt. Di recte degradatie ligt niet meer op de loer; hekkensluiter GZV Water gras heeft liefst achttien punten minder. Maar de twee ploegen daarboven moeten nog de strijd aangaan om degradatie af te wen den. En de ploegen die momenteel op die plekken staan, FC Eindho ven en WSV/FSG Academy, heb ben maar twee punten minder. Toch biedt het duel van van avond nieuwe kansen om ook weer enigszins aan te sluiten bij de bovenste ploegen. Amicitia is de nummer vijf en heeft maar zes punten meer dan Groene Ster. De Zeeuwen hebben bovendien nog een wedstrijd tegoed, tegen Hovo- cubo. Tijdens de eerdere confrontatie met Amicitia, destijds nog koplo per in de eredivisie, leek Groene Ster op een zege af te stevenen. Een halve minuut voor tijd maakte de inmiddels naar Indonesië ver trokken Saïd Bouzambou de 1-2 namens de Vlissingers. Punten binnen, zou je zeggen. Maar de thuisploeg maakte in het slot nog gelijk. Groene Ster heeft dus nog een appeltje te schillen met de Limburgers. De Zeeuwen kunnen vanavond gewoon beschikken over Hicham El Kaddouri. Hij speelde afgelopen week met Jong Oranje twee keer tegen Jong Portugal (2-4-zege en 6-2-nederlaag). vrijdag 23 maart 2018 Debuut is steuntje in de rug Barry van der Hooft Doetinchem Bart Nieuwkoop (tweede van links) treurt, terwijl de spelers van België de 1-3 van Julien Ngoy vieren, foto lars smook/pro shots - Bart Nieuwkoop Op de avond dat Bart Nieuwkoop in Jong Oranje debu teerde, beleefde ook Rick van Dron- gelen een primeur. De pas 19-jarige Axelaar was na rust voor de eerste keer aanvoerder van de Nederlandse belof- teploeg. Een leuk detail, meer vond Van Drongelen het niet. „Ik ben altijd trots dat ik in het oranje mag spelen. Wie er aanvoerder is, is niet zo belang rijk." Hij baalde van de ruime nederlaag (1-4) tegen België. „De betere ploeg wint niet altijd", zei hij na afloop. „Dat heb ik dit seizoen al vaker meegemaakt." Hij speelde noodge dwongen als links back, omdat Tho mas Ouwejan (AZ) ziek was geworden. Op links vormde hij een prima duo met Arnaut Groeneveld, de scorende debu tant van NEC. Voor rust kreeg Van Dron gelen geel van Marco Fritz, de Duitse scheidsrech ter die hij al kende. Fritz leidde dit sei zoen twee competi tieduels van HSV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49