O O) 0) O 12 ZEELANI Thoolse arbiters leiden bekerfinale Dylan Adelaar terug op het oude nest EMM en Olympus hebben f usïenaam Delta Sport/EMM en Orion vechten om eer Hoewel er voor de Zeeuwse ploegen niet heel veel meer op het spel staat, zijn ze erop gebrand elkaar zondag pijn te doen in Zierikzee. De Thoolse scheidsrechters Ibrahim El Jilali en Jochem van Dijke mogen samen de Neder landse bekerfinale in het zaalvoetbal fluiten. „We zijn er erg trots op dat we deze wedstrijd samen - twee tholenaren, vrienden - mogen fluiten", aldus Van Dijke. Zowel Van Dijke als El Jilali is internationaal zaalscheidsrechter. Het tweetal heeft vrijdagavond 30 maart de touwtjes in handen bij de eindstrijd tussen Hovocubo en FC Eindhoven. De wedstrijd wordt die avond gespeeld in Almere. Hovo cubo bereikte de finale door onder meer Groene Ster Vlissingen uit te schakelen, via strafschoppen. In de achtste finale eindigde het duel na de reguliere speeltijd in 1-1. Bruse Boys kan de rest van het seizoen be schikken over Dylan Adelaar. Dinsdagavond trainde hij alweer mee bij de zaterdag-eerste klasser uit Bruinisse. Adelaar trok afgelopen zomer voor een voet bal- en studieavontuur naar de Verenigde Sta ten. Daar speelde hij voor het team van de Louisiana State University (LSUS), waaraan hij ook studeerde. Maar afgelopen zondag zette hij weer voet op Nederlandse bodem. Eind vorig jaar keerde hij ook al kort terug in het elftal van trainer Marco Groeneveld. Nu is zijn rentree definitief. De handbalverenigingen EMM (Middelburg) en Olympus (Vlissingen) gaan volgend sei zoen samen verder onder de naam HV EOC. De afkortingen staan voor Handbalvereniging EMM Olympus Combinatie. De leden hebben voor deze naam gekozen. Via de nieuwsbrief, Facebook en Whatsapp kon gestemd worden op drie namen. Behalve op EOC was dat op HV Walcheren en HV Emergo. De eerste plaats was met 42 stemmen ruimschoots voor EOC. EMM en Olympus werken al jaren samen om handbal op Walcheren voor alle leeftijden aan te bieden. Vanaf volgend seizoen doen ze dat dus onder de paraplu EOC. NK dammen Polka Print Van Lare Delta Sport/EMM en Orion treffen elkaar zondagmiddag in de enige echte Zeeuwse handbalderby. De eerste ontmoeting dit seizoen ein digde in een 24-29-overwinning voor Delta Sport/EMM, dat lang meestreed om het kampioenschap. Maar wat staat er voor de Zeeuwse hoofdklassers nog op het spel in de slotfase van de competi tie? Eén ding is duidelijk: voor spe lers, clubs en publiek is dit - onge acht de stand op de ranglijst - dé wedstrijd van het jaar. Daarnaast kijkt de thuisploeg nog met een schuin oog naar de ranglijst. Orion leeft met de achtste plaats op de ranglijst eigenlijk onder zijn stand, maar is zeker van lijfsbehoud in de hoofdklasse. Delta Sport/EMM zal geen kampioen meer worden, maar kan nog wel baat hebben bij winst in de laatste twee wedstrijden. De ploeg van trainer Leon Luijsterburg staat op slechts één punt van de tweede plaats, die recht geeft op deelname aan promotiewedstrijden om een eventueel vrijgekomen plaats in de tweede divisie. Belangrijker nog dan de stand op de ranglijst is de rivaliteit en de der bykoorts die heerst. Beide ploegen willen absoluut niet voor elkaar on derdoen. En beide ploegen beseffen dat juist deze wedstrijd - waar praktisch heel het Zeeuwse hand bal samenkomt - de best mogelijke reclame is voor een sport, die in Zeeland de laatste jaren toch vooral wordt gekenmerkt door noodzake lijke fusies en samenwerkingen. Delta Sport/EMM, dat dit jaar voor het eerst als fusieploeg onder één vlag speelt, begon 2018 nog als koploper. Eind januari ging het fout in een serie van drie 'finales' tegen Gelukkig speelden die gasten goed, dat maakte het dragelijker achtereenvolgens Helius, Leidsche Rijn en WPK/Westlandia. Drie ne derlagen op rij zorgden ervoor dat de titelaspiraties de ijskast in kon den. Thijs van Splunder maakte in de wedstrijd tegen Leidsche Rijn (26-24-verlies) rentree na bijna een jaar blessureleed. „Die wedstrijd hebben we vooral verloren door ons eigen matige spel. Westlandia daarentegen is echt een goede ploeg en was die dag gewoon beter", blikt hij terug op de fatale wedstrijden. Van Splunder is vooral opgetogen dat hij nu weer volledig inzetbaar is en wil het seizoen graag zo goed mogelijk afsluiten. „Ik heb dit sei zoen lang toe moeten kijken. Dat was voor mij heel vervelend, want handbal is belangrijk voor me en stilzitten is niet echt mijn ding. Ge lukkig deden die gasten het heel goed. Dat maakte het iets dragelij ker. Zondag zullen wij alles moeten geven. De afgelopen weken ging het niet vanzelf, terwijl Orion goede re sultaten haalde. De derby is boven dien echt een speciale wedstrijd, omdat heel handbalgerelateerd Zeeland aanwezig is. Veel publiek, een goede sfeer en een grote ontla ding. Bovendien is het na de wed strijd altijd erg gezellig." Trainer Leon Luijsterburg, die aan zijn eerste seizoen in Zeeland bezig is, signaleert ook die extra spanning. „Deze wedstrijd staat echt op zichzelf. Wij willen laten zien dat we beter zijn dan Orion en we willen het thuispubliek een mooie middag bezorgen. De laatste weken presteert Orion opvallend goed. Tel daar de extra derbyspan ning, animositeit en de beleving bij op. Bovendien blijven wij vechten voor de minimale kansen op een betere positie op de ranglijst." Ook in Heinkenszand wordt er reikhalzend naar zondag uitgeke ken. „Wij doen het altijd goed tegen de bovenste ploegen", weet Orion- speler Jerry Aertssen. Orion won dit seizoen al van Leidsche Rijn en speelde gelijk tegen zowel Helius als Westlandia. „We kunnen ook makkelijk mee op dat niveau, maar wij hebben het laten liggen tegen de mindere ploegen." Het is volgens Aertssen duidelijk dat zijn ploeg dit seizoen minder heeft gepresteerd dan vorig seizoen. „Maar de laatste wedstrijden lijkt dat te zijn gekanteld. Als wij de derby winnen, zou dat ons seizoen toch nog glans geven. Zeker omdat er ook een aantal spelers bij ons stopt na dit seizoen." Over de extra lading bij de derby laat Aertssen geen twijfel bestaan: „Ik heb er enorm veel zin in. Ik ken iedereen in het publiek en van het andere team. Je weet dat het pu bliek in Zierikzee enorm fanatiek en luidruchtig is. Dat geeft mij ex tra energie." Dan met een knipoog: „Het wordt bovendien weer eens tijd dat die snotjongens uit Zierik zee op hun plek worden gezet." vrijdag 23 maart 2018 ZAALVOETBAL VOETBAL Dylan Adelaar (links) keert terug bij Bruse Boys. foto dirk-jan gjeltema HANDBAL De driebanders van 's Lands Welvaren AVH/VSS 4 hebben simpel gewonnen van Ja cobs Mannenmode 3. Het werd 6-2. De enige zege van Jacobs Mannenmode kwam op naam van Giel Menheeere, die onlangs nog Neder lands kampioen werd. Jan Goudzwaard en Sjak Walhout waren aardig in vorm. Zij wonnen namens het kader team van 's Lands Welvaren hun duels tegen BV De Hoog/v.d. Wilt. Daarmee werd er een gelijkspel uit het vuur gesleept: 4-4. In poule A van de dagcompetitie libre zijn de biljarters van BV Middelburg kampioen gewor den met 797 punten. BV S.S.V.W. uit Vlissingen (787 punten) werd tweede. De spanning stijgt in het NK dammen voor vrouwen. Heike Verheul pakte gisteren in Zoutelande al haar vierde zege, maar Laura Tim merman blijft haar met slechts een punt achterstand op de hielen zit ten. In de tweede divi sie driebanden herstelde Polka Print zich van de zeperd van afgelo pen afgelopen maandag. Rechts winkel ZuidWest.nl werd met 6-2 ver slagen. Koen Saver was weer van de partij en liet zich gelden. Maandag, toen Polka Print verloor, ontbrak hij. De uit Terneuzen afkomstige doel man Aron van Lare heeft met Oranje onder 15 de leeftijdsgeno ten van België met 4-0 verslagen. Bij rust stond het 1-0 door een rake kopbal van Dylan Hofman. Na rust maakte Dillon Hoogewerf een hattrick: 4-0. Derbykoorts in handbalwereld Menno Kole Zierikzee Thijs van Splunder. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Arno Riemens (Orion) schiet op doel in een eerder duel met Delta Sport/EMM. fotojohanvanderheijden a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48