Aanleg knooppunt N62 officieel van start II Aanrechtkast cadeau 9 Jaren van de tijger Graafmachines zijn al weken aan het werk. Kiepwagens met zand rijden af en aan. Maar gisteren werd het of ficiële startsein gegeven voor de bouw van het knooppunt in de N62. Een ongelijkvloerse kruising met drie viaducten verbindt straks de Sloeweg met de Bernhardweg en de Westerscheldetunnelweg. Provinciaal bestuurder Harry van der Maas en de Borselse wethouder Kees Weststrate reden met twee walsen over de bypass tussen het viaduct in de Frankrijkweg en de verkeerslichten. Vanaf maandag rijdt het verkeer dat vanuit de rich ting Middelburg komt over deze by pass. Gedeputeerde Van der Maas noemde het hele miljoenenproject N62, waarvan het knooppunt de laatste schakel is, belangrijk voor de economie en de leefbaarheid in Zee land. Het Bevelandse deel, de Sloe weg (van de A58 tot aan de Wester- scheldetunnelweg/Bernhardweg), is al verdubbeld en aan de verdubbe ling van het Zeeuws-Vlaamse deel, de Tractaatweg, (van Terneuzen tot de grens bij Zelzate), wordt hard ge werkt. Medio 2019 moet het knooppunt, dat de Drie Klaauwen gaat heten, af zijn. „Dan kunnen we vlot en veilig van Goes naar Gent rijden. Nou ja, in elk geval van Goes naar de grens", al dus Van der Maas. Hij sprak de hoop uit dat de Vlamingen bij Zelzate de aansluiting van de Nederlandse N62 op de Gentse ringweg met voortva rendheid zullen aanpakken. De aanleg van het knooppunt ge beurt in verschillende fases. Op de site www.sloeweg.nl is informatie over omleidingen en tijdelijke afslui tingen te vinden. Vanaf komende We kunnen dan vlot en veilig van Goes naar Gent rijden zomer tot aan de openstelling van het knooppunt komt er een tijdelijke rotonde in de Sloeweg om het ver keer zo vlot mogelijk te laten door stromen. Sander Wilderom, projectleider van Boskalis Nederland, vertelde gis teren hoeveel materiaal gebruikt wordt om het knooppunt aan te leg gen: 280.000 kubieke meter zand, 500.000 ton bodemas, 30.000 ton as falt, 40.000 ton gerecycled funde ringsmateriaal. Voor de bouw van de drie viaducten is nog eens 4.500 ku bieke meter beton nodig. PRESENTATIE bij uw persoonlijke Keiler keuken vrijdag 23 maart 2018 PC De aanleg van het veelbespro ken knooppunt in de N62 bij Nieuwdorp is officieel begon nen. Theo Giele Nieuwdorp - Harry van der Maas, gedeputeerde Harry van der Maas en Kees Weststrate bedienen ieder een wals. FOTO MECHTELD JANSEN A Joost van Driel: schrijver én kungfu-le- raar foto ruben oreel De nieuwe roman Jaren van de tijger van Joost van Driel speelt in het heden. Het grootste deel van het verhaal is in Leiden gesitueerd. Er wordt wel een uit stapje naar Zeeland gemaakt. Hoofd persoon Patrick wordt gefascineerd door Ines, een meisje dat uitblinkt in Chinese vechtkunst. Hij raakt ook be- vriend met de Ierse Steve, vechtkunstenaar en zwerver. Hun vriend schap kan geen stand houden. Joost van Driel: Jaren van de tijger - Uitge verij Vrijdag, 254 pa gina's, 19,95 euro. Presentatie: zondag 25 maart om 15.00 uur in boekhandel 't Spui in Vlissingen - Rick Honings inter viewt Joost van Driel. Kloosterweg 6 4421PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 vaKl0.00titl6.00 KcojAlhxcK'Jvi-iUl. voKl1.00toll6.00 iKEyiKEfeTrypii SSK-KEUKENSTUDIO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45