Dag doffe huid! Nu is het tijd om te stralen 6 Boerderijcamping ligt overhoop met Veere Boerderijcamping Kaasboerderij Ma- riekerke van de familie De Korte ligt al enige tijd met de gemeente over hoop over de tooo m2 vlonders op het kampeerterrein. De Korte vindt het onzinnig om telkens na afloop van het kampeerseizoen de in de vette klei vastgezogen vlonders met een zware kraan te verwijderen en in het voorjaar weer neer te leggen. Op de vlonders plaatst de camping de razend populaire safaritenten. Tij dens de rechtszaak hamerde Bram van Leeuwen, de raadsman van De Korte, erop dat de gemeenteraad zich alsnog moet buigen over een zoge noemde verklaring van geen be zwaar (wgb). Volgens de raadsman is de gemeenteraad wettelijk ver plicht al dan niet een wgb voor de vlonders af te geven en daar een be sluit over te nemen. De Veerse raadsman zei dat over bodig en onzinnig te vinden, 'want de gemeenteraad heeft eerder al een motie verworpen waarbij expliciet werd gevraagd om vergunning te verlenen voor de permanente vlon ders op minicamping Mariekerke. Daarover heeft de raad flink gedebat teerd. Dan is het toch raar om de ge meenteraad opnieuw te dwingen een besluit te nemen waar van tevo ren de uitkomst al vast staat: geen vlonders op minicampings, niet nu en niet in de toekomst', aldus de Veerse zegsman. Van Leeuwen zag het ietsje anders, 'er zijn net verkie zingen geweest en een nieuwe ge meenteraad kan er best weer anders over denken. Ook de Raad van State- uitspraak van afgelopen vrijdag over I Geen permanente vlonders op minicampings, niet nu en niet in de toekomst de minicampings speelt een rol. Ge meentes mogen volgens de Europese Dienstenrichtlijn met ruimtelijke or deningsbeleid geen onredelijke be perkingen voor economische con currentie en toegang tot de recreatie- markt opleggen. En dat geldt ook in deze zaak'. In elk geval hoopt de familie De Korte dat de Raad van State de vlon derkwestie terugstuurt naar de ge meenteraad, of B en W dwingt als nog een vergunning voor de perma nente vlonders te verlenen. Veere wil er niet aan omdat in de ogen van het gemeentebestuur te veel (zichtbare) recreatie het agrarische karakter van de gemeente aantast. Volgens Van Leeuwen snapt het Veerse gemeen tebestuur niet dat agrariërs tegen woordig veel meer met recreatie kunnen verdienen dan met het kwe ken van gesubsidieerde suikerbieten. 'Bovendien is het van de gekke dat Veere zo moeilijk doet over de 20 cm hoge vlonders, terwijl ze in het nieuwste bestemmingsplan geen en kel probleem heeft met het jaarrond laten staan van bouwsels, zoals speel toestellen van drie meter hoog'. Uit spraak volgt binnen enkele weken. Bent u benieuwd naar wat een peeling voor u kan doen? Maak dan een afspraak voor een GRATIS oriënterend gesprek. IN DE REGIO Westkappels koor treedt op Geheimen op zolder Tim Knol MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 23 maart 2018 WA Vlonderoorlog bij Raad van State De gemeente Veere zag eerder, ziet nu en ook straks helemaal niets in het jaarrond bevlonde- ren van kampeerplaatsen op mi- nicampings, zo maakte de raadsman van de gemeente gis teren bij de Raad van State dui delijk. Jan van Ommen Den Haag -Raadsman, gemeente Veere (Advertorial) We kijken allemaal uit naar de eerste zonnestralen van het voorjaar. Tijd voor een ware voorjaarsschoonmaak van uw huid met een peeling! Milica Lazarova werkt met microder- mabrasie en peelings op basis van fruitzuren en glycolzuur. Waarom een peeling? Milica: 'Een gezonde, jonge huid vernieuwt zich iedere 30 dagen. Dit houdt de huid fris en sterk. Maar naarmate we ouder wor den, vertraagt dit proces. Onze huid vernieuwt zich minder snel en wordt futloos en dof. Rim pels ontstaan en littekens blijven zichtbaar. Ook neemt ze minder goed voedingsstoffen op. Dan kan onze huid wel wat hulp gebrui ken. Peelings zijn een belangrijk middel om anti-aging en huid verbetering tot stand te brengen. De rijpere huid, maar ook een vermoeide, vette of rokershuid knapt er enorm van op'. Wat is microdermabrasie? Microdermabrasie is een peeling met een apparaat om dode huid cellen te verwijderen. Milica: 'Met het apparaat spuiten we fijne kristallen van medische kwali teit tegen de huid. Deze kristal len geven geen beschadigingen aan uw huid. De behandeling is niet pijnlijk. Uw huid krijgt een nauwkeurige peeling totdat we het gewenste resultaat bereiken. Direct na de eerste behandeling merkt u verbeteringen van uw huid. Fijne lijntjes, rimpeltjes en ouderdomsvlekken verminderen. Uw huid voelt gladder en ziet er egaler en jonger uit. Hoe werkt een peeling met fruitzuren en glycolzuur? Dit zijn peelings op basis van zu ren. Op een veilige manier ver wijderen deze zuren het bovenste laagje van uw huid. Er verschijnt een nieuwe, frisse huid. Milica: 'Ik heb al een heel milde behande ling voor de gevoelige huid. Toch maakt die zacht en comfortabel een nieuwe huid. Na iedere pee ling verhoog ik het percentage fruitzuur meestal iets. Het meest intensief is de behandeling met glycolzuur. Bij lage concentraties is de werking tot de hoornlaag beperkt. Bij hogere concentraties kan het glycolzuur dieper in de lederhuid doordringen. Daar ac tiveert het de elastine- en bind weefselproductie. Deze peeling verfijnt de structuur van uw huid en vereffent rimpels. Ook ver betert het de elasticiteit van uw huid en vermindert het pigment- vlekken. Al na één behandeling ziet u het effect van deze peeling. Voor het beste resultaat adviseer ik de peelings aantal malen te herhalen.' Het is nu de tijd om uw huid een oppepper te geven! Peelings ver nieuwen uw huid, herstellen een stralende teint en verminderen storende pigmentvlekken. WESTKAPELLE Het Westkappels koor geeft morgen haar jaarlijkse op treden in vereni gingsgebouw West- kapelle Herrijst. Het gemengd koor, dat zingt in Walcherse streekdracht, be staat al meer dan 95 jaar en staat onder leiding van dirigent Kees van de Wouw. Het koor wordt begeleid door pianiste Lenie Stokman-de Graaf. Het optreden begint om 19.30 uur. De entreekosten be dragen 6,50 euro, donateurs betalen 4 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt zaterdag en zondag in het kader van het project 'De Zeeuwse Natuur' de activiteit 'Zolder geheimen'. Deelne mers kunnen hierbij de verborgen schatten van Terra Maris bekijken. Een gids neemt de be zoekers mee naar het 'Open depot' op de zolder van het museum en vertelt over de objecten die daar te vinden zijn. De rondleidin gen beginnen om 13.00,14.00 en 15.00 uur. De kos ten bedragen de entreeprijs van het museum plus 1 euro. MIDDELBURG Tim Knol geeft morgen vanaf 20.30 uur een op treden in De Spot in Middelburg, samen met Bas Schröder (Swin- der). Entree aan de deur 17,50 euro, in de voorverkoop kosten kaarten 15 euro. Studenten krijgen korting. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark De Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafelten nis voor senioren (50+); Cinema Middelburg, 15.00 uur: Filmcol lege; Kruitmolen- laan 125,19.00- 22.00 uur: Jeugd- café voor jongeren van 12-18 jaar; Mid delburgs Minithea- ter, Verwerijstraat 53, 20.00 uur: Voor stelling 'De Geluk kige Mandarijn'; Wijkgebouw De Vergulde Baars, 20.00 uur: Toneel vereniging Veere speelt het stuk 'Groeten van de Ve- luwe'; De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.30 uur: Optre den The Dead Bro thers OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur: Ac tiviteit 'Een kijkje achter de scher men van het zee aquarium' bij Terra Maris OOST-SOUBURG Spoorstraat 84, 19.30 uur: Paas- bingo RITTHEM Klein Theater De Verwachting, 20.15 uur: Revuevoorstel ling Mylou Frenc- ken en Pieter Tid- dens SEROOSKERKE De Zandput, 20.00 uur: Toneeluitvoe ring 'Opa in de kreukels' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; De Herberg, 11.00-16.30 uur: Tentoonstelling na tuurfoto's 'Lente in Zeeland'; Ter Reede, 19.30 uur: Filmavond met Ada Schipper over haar reis door Noord-Korea WESTKAPELLE Herrijst, 09.00- 10.00 uur: Volks dansen; 10.30-11.30 uur: Line dance. TIJDCAPSULE BIGGEKERKE Ruim een halfjaar later dan de bedoeling was, werd gisteren de aftrap voor de bouw van de brede school in Biggekerke verricht. Leerlingen van basisschool de Schute en peuters van Kinderopvang Walcheren, deels ge kleed in 'Bob-de-Bouweroutfit', leken te helpen met het bouwrijp maken van het terrein. Maar ze groeven naar een schat. Nadat er een voorraad snoep was gevonden, mocht de koker met de 'schat' weer de grond in; dit keer als tijd- capsule met tekeningen, brieven en verhaaltjes van Bigge- kerkse kinderen. „We zullen de rolgordijnen dit voorjaar vaker naar beneden moeten doen, want anders blijven de leerlingen naar de bouwvorderingen kijken", lachte juf Eve lien Corbijn van groep 3/4. foto lex de meester Meer informatie en/of een afspraak maken? Grote Sternstraat 97, Middelburg (0118) 63 44 79 (06) 13 14 68 44 info@lazarova.nl www.lazarova.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42