32 De laatste vijf WIELRENNEN E3 HARELBEKE prikkelende gedachten. Deze veel- winnaars bij voorbaat kansloos noemen, is spelen met vuur. Al ja ren halen ze prijzen binnen op uit eenlopende parkoersen. Verlanglijst Vorig jaar, na zijn vijfde zege in de Waalse Pijl, liet Valverde iets los over zijn verlanglijst. „Parijs-Rou- baix win ik toch nooit, maar ik heb dit jaar thuis weer genoten van de Ronde van Vlaanderen. Mijn be sluit staat vast: op een dag waag ik mij eraan." En Nibali? De Italiaan stuntte met een solo in Milaan-San Remo, maar geeft zich dit jaar nog niet veel kans in Vlaanderen. „Toen ik jong was, was Parijs-Roubaix mijn favoriete koers. Maar mijn kwaliteiten passen daar niet, wel iets meer bij Vlaanderen. Na de deelname dit jaar zal ik evalueren of ik misschien een poging kan wagen om te winnen. Nu gaat het vooral om de kasseien te voelen." Nog onbenoemd: Tom Dumou- lin. De Giro-winnaar nam de kas- seienklassiekers niet in zijn pro gramma op. Hij kijkt ze graag op te levisie en heeft al eens gefilosofeerd over deelname in de toekomst. Niet dat hij de enige is. Ook Froome vond de klassiekers niet in zijn programma passen. Wel trok hij met zijn ploegmaten Jonathan Castroviejo en Geraint Thomas naar Noord-Frankrijk voor een ver kennende rit. Oranje in halve finale LEN Cup '*p Van Gerwen na zege op kop Handbalsters winnen nipt UITSLAGEN Tourfavorieten als Landa, Bardet, Nibali en Valverde willen de komende weken ervaring opdoen bij de klassiekers op de Vlaamse kas seien. Om te beginnen vandaag bij E3 Harelbeke. Froome na een val moest opgeven. Een jaar later reed Froome juist sterk en attent over kasseien naar Cambrais. En eerder dat voorjaar had Nairo Quintana zijn klimmers lijf al de keien over gestuurd in de E3 Harelbeke en Dwars door Vlaan deren. Het zorgde voor bijzondere beelden. De tengere Colombiaan uit het Andesgebergte in bar weer stuiterend op de Paterberg. Alleen al daarom is het te hopen dat de regie vanmiddag naast de strijd tussen Peter Sagan, Greg van Avermaet, Philippe Gilbert en Tiesj Benoot ook even naar Landa scha kelt. De Spanjaard, nummer 4 in de laatste Tour, start vandaag in de E3 Harelbeke en rijdt woensdag ook Dwars door Vlaanderen. Daar komt hij ook Bardet, al tweemaal podi umklant in Parijs, regen. Voorliefde Na zijn tweede plek in de Italiaanse klassieker Strade Bianche sprak de Fransman zijn voorliefde uit voor de kasseienklassiekers. „De Vlaamse zijn de mooiste koersen, maar ik ben er niet voor ge bouwd. Toch denk ik dat ik het goed kan doen in de Ronde van Vlaanderen." In die klassieker gaan we vol gende week zondag Alejandro Valverde en Vincenzo Nibali zien. Als voorbereiding op de Tour, die vanaf vandaag gere kend over 107 dagen start, heb ben ze aangekondigd. Maar toch. Bij Valverde en Nibali, alleskunners pur sang, ontstaan automatisch ook WINNAARS E3/ Denkend aan Mikel Landa, Romain Bardet, Vincenzo Nibali en Alejan dro Valverde ziet u vinnige demar rages op steile stroken asfalt in de Alpen of de Pyreneeën. Nerveus ge drang voor de Paddestraat of het dokkeren over de kasseien op de Taaienberg of de Oude Kwaremont komen vermoedelijk niet voorbij. Toch zijn de klassementsrenners dit voorjaar ook te zien in de kassei enklassiekers in Vlaanderen. De reden dat ze zich tussen de bonkige types mengen is zonne klaar: voor rit 9 in de Tour op 15 juli gaan bij de mannen met klassementsambities alle alarmbellen af Het is de etappe van Arras over 154 kilometer naar Roubaix, met de finish in de schaduw van de beroemde wielerbaan. Die dag krijgt het peloton vijftien stroken voor de kiezen, goed voor 22 kilo meter kasseien, met alle risico's van dien. Redelijk vers in het geheugen ligt de door Lars Boom gewonnen Touretappe naar Arenberg in 2014. In die rit legde Nibali al een basis voor zijn eindzege, terwijl Chris vrijdag 23 maart 2018 baant zich een weg over de natte kas seien in de vijfde etappe van de Tour van 2014. FOTO EPA Spoedcursus op Vlaamse kasseien E3 Harelbeke. Vandaag. Op TV: Sporza, vanaf 14.15 uur WATERPOLO De Neder landse waterpolosters heb ben in het Spaanse Ponte- vedra de halve finales be reikt van de LEN Europa Cup. De ploeg van bonds coach Arno Havenga won In de kwartfinales van Italië met 8-6. Griekenland is vandaag de tegenstander in de strijd om een finale- plek. Simone van de Kraats was de topschutter met vier treffers. DARTS Michael van Ger wen is tijdens de zevende speelavond in de Premier League Darts alleen op de eerste plaats gekomen. De titelverdediger was in Glas- gow veel te sterk voor de Engelsman Michael Smith, die samen met de Braban der aan kop ging. De drie voudige kampioen zege vierde met 7-2. Het was zijn vijfde zege op rij. HANDBAL De Nederlandse handbalsters hebben de uitwedstrijd in het tweeluik met Hongarije nipt gewon nen. Het werd in Györ 19-18 voor de ploeg van bonds coach Helle Thomsen. Oranje behield door de zege de leiding in de kwali- ficatiegroep voor het EK en is met zes punten uit drie wedstrijden al zo goed als zeker van deelname aan de eindronde in Frankrijk. Zon dag is de return. TENNIS Miami, eerste ronde: Shapovalov (Can) - Troicki (Ser) 6-3 6-7 7-6, Nishioka (Jap) - De Minaur (Aus) 6- 2 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Kerber (Dui/10) - Larsson (Zwe) 6-2 6-2, Sevastova (Let/20) - Cornet (Fra) 7-5 6-4. WIELRENNEN Ronde van Catalonië, 4de etappe: 1. Valverde (Spa) 171 km/4.25.54,2. Bernal (Col) z.t., 3. Quintana (Col) 0.06; 12. Kruijswijk 1.03; 73. Ten Dam 11.30. Alg. klassement: 1. Val verde 17.00.58,2. Bernal 0.19,3. Quintana 0.26; 10. Kruijswijk 1.28. Wielerweek Coppi Bartali, etappe 1a: 1. Eenkhoorn 98 km/ 2.12.43, 2. Craddock (VS) z.t., 3. Bal- lerini (Ita) 1.07.1b: 1. Sky 13,3 km/14.44, 2. CCC 0.10,3. Mitchel- ton z.t., 4. Lotto-J. 0.11. Alg. klasse ment: 1. Eenkhoorn 2.27.32, 2. Craddock 0.12,3. Lawless (GBr) 1.02. 2017: Greg Van Avermaet 2016: Michal Kwiatkowski 2015: Geraint Thomas 2014: Peter Sagan 2013: Fabian Cancellara Pim Bijl Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32