Verlicht Driejaar cel voor verkrachting in Middelburgs hotel Essen gekapt wegens essentaksterfte Vier Sinkes gekozen in raad Reimerswaal 2 MAAN LEO NA t>E gemeenteraadsverkiezingen Column Dezer dagen verlaat ik mijn werk met een extra ro mantisch gevoel. Niet om dat ik heimelijk verliefd ben op mijn baas. Niet omdat de lente nu toch echt de luiken heeft openge zet. Nee, het heeft te maken met de korte blik die ik over mijn schouder werp wanneer ik over de Middelburgse Markt naar huis fiets. Het voormalig stadhuis, de plek waar ik mijn dagen op kan toor doorbreng, is sinds kort sprookjesachtig uitgelicht. Ik weet niet wat voor toverkunst de lichtmagiër heeft losgelaten op het gebouw, maar het is werkelijk adembenemend. Het hele pand is in een zacht licht gehuld. Iedere avond ontdek ik weer een nieuw intrigerend detail dat me zelfs bij daglicht niet was opgevallen. Helaas roept de nieuwe attrac tie niet louter extatische loftui tingen op. Vier ton heeft het uit lichten van het stadhuis en drie andere historische panden ge kost. Daarmee zouden we de stu diekosten van een dozijn studen ten kunnen betalen en bijgevolg hun leven voorgoed kunnen ver anderen. Daarmee zou je ook een flink aantal Middelburgse fami lies in de bijstand heel gelukkig kunnen maken. En er zijn onge twijfeld nog vele doelen te be denken die beduidend nobeler zijn dan deze veredelde kerstver lichting. De aankoop van een duur kle dingstuk praat ik vaak goed door te verwijzen naar de 'cost per wear', de kosten per draagbeurt. Als je een shirt van 20 euro slechts één keer draagt, dan is de 'cost per wear' 20 euro: een duur grapje. Als je een shirt van 200 euro honderd keer draagt, dan is de 'cost per wear' slechts 2 euro: een prima deal. Datzelfde principe pas ik graag toe op de stadhuisverlichting. Als je alle magische momenten bij elkaar optelt die de magische aanblik van het stadhuis de ko mende jaren zal opleveren, dan is dat slechts een paar cent per feeë rieke gewaarwording: dat lijkt me een waar koopje! De aankoop van een duur kledingstuk praat ik vaak goed DESTELLING Vandaag: Ik heb nu al spijt van mijn stem Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WEL FF WEMMEN, DAT VERSPLINTERDE LANDSCHAP... Hoogaarzen in de Machinefabriek 70 kilo cocaïne in loods gevonden Ondernemende jongeren gezocht SLUIS Documentaire over sekstelefoniste Tot luidkeels geuite ontzetting en verbijstering van vrienden en fami lie heeft de rechtbank in Middel burg gisteren de 20-jarige A. M. uit die stad bestraft met drie jaar cel voor het verkrachten, bedreigen, mishandelen en gijzelen van een jonge vrouw. De eveneens 20-jarige Souburger A.G. kreeg voor mede plichtigheid negen maanden cel. Een minderjarige Middelburger kreeg voor zijn aandeel een jeugd detentie van een jaar waarvan vier maanden voorwaardelijk en naast een contactverbod met slachtoffer en mededaders, ook nog een leer straf van 35 uur. In alle gevallen was het vonnis conform de eis. Daar naast moeten ze hun slachtoffer ruim 10.000 euro schadevergoe ding betalen. In de late avond/vroege ochtend van 8 juni vorig jaar was de jonge vrouw op verzoek van M. naar een kamer in een Middelburgs hotel ge gaan waar M. en zijn maten verble ven. Ze deden een spelletje, dron ken en blowden wat. De vrouw werd door M. bedreigd, mishan deld, verkracht en seksueel verne derd. Als ze probeerde weg te ko men zou ze een mes tussen haar ribben krijgen. Uiteindelijk wist ze te ontsnappen en vluchtte ze ge heel ontkleed naar een naburig ge legen hotel, waar de nachtportier de politie belde. G., de minderjarige en de eveneens naakte M. namen de benen. Volgens M. was ze door het ge bruik van drank en drugs volledig geflipt en had ze alles verzonnen. De rechtbank stelde dat voor het t Middelburger (20) gaat de cel in voor verkrachting. Ook moet hij het slachtoffer een schadevergoeding betalen overmatig gebruik van de drank en drugs totaal geen aanknopingspun ten waren te vinden. Ook spraken de camerabeelden voor zich. Te vens was er letsel geconstateerd. In haar vonnis stelde de rechtbank dat met name M. een leidende rol had gespeeld, dat de vrouw vernede rende seksuele handelingen moest verrichten terwijl de anderen toe keken en dat hij tijdens zijn proces voor het slachtoffer geen enkel res pect had getoond. Enkele honderden essen verspreid door Zeeland zijn afgelopen jaar ge kapt vanwege essentaksterfte. De ziekte wordt veroorzaakt door een uit Azië afkomstige schimmel. Wa terschap Scheldestromen, dat in Zeeland 15.000 essen beheert, be steedt extra aandacht aan de zieke bomen. Het afgelopen jaar is ongeveer 2 procent van de essen weggehaald vanwege de essentaksterfte. Dat komt neer op zo'n 300 exempla ren. Slechte essen worden door Waterschap Scheldestromen ver wijderd. Het plant geen nieuwe bo men, omdat die ook essentak sterfte kunnen krijgen. Voor de es is volgens het waterschap nog geen resistente soort ontwikkeld. Waterschap Scheldestromen heeft afgelopen vier maanden op zo'n veertig plekken in Zeeland, zieke en oude bomen en slechte be planting verwijderd en nieuw groen aangeplant. Het waterschap beheert 125.000 bomen en 413 kilo meter struiken in heel Zeeland. Elk seizoen haalt Scheldestromen zieke en oude bomenrijen weg en plant nieuwe terug. Van negentien raadsleden die woensdag gekozen zijn als volks vertegenwoordiger van Reimers waal heten er maar liefst vier Sinke met hun achternaam. Woensdagavond was al duidelijk dat SGP'ers Jaap en Rien Sinke recht hebben op een stoeltje in de Reimerswaalse raadszaal. Gisteren werd na het tellen van de voor keursstemmen bekend dat Ida Sinke (VVD) en Marjolein Sinke (PvdA) zoveel stemmen kregen dat ze recht hebben op een zetel. Beide kandidaten stonden op nummer 3 van hun lijst. Bij de PvdA valt, als Marjolein haar zetel inneemt, Hans van Stel daardoor buiten de boot. In de VVD-fractie zou Thea Laban haar zetel af moe ten staan. In de praktijk zal het bij de liberalen niet zover komen. Lij sttrekker Izak Vogelaar wil graag opnieuw wethouder worden. Als de VVD gepasseerd wordt, neemt hij afstand van het recht om een raadszetel in te nemen. Jaap Sinke zal ook maar kort raadslid blijven. Hij wordt naar ver wachting opnieuw wethouder na mens de SGP. vrijdag 23 maart 2018 Gisteren: Wie niet ge stemd heeft, mag niet zeuren 5769 stemmen VLISSINGEN De Stichting Behoud Hoogaars houdt op za terdag 31 maart een open dag in de Machine fabriek in Vlissingen. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn acht schepen te bewon deren. Ze zijn net opge knapt en klaar om in april weer te gaan varen. Me dewerkers van de stich ting zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en uitleg te geven. THOLEN In een bestelwagen in een loods aan de Am- bachtsweg in Tholen is vorige week donderdag geen twintig maar zeven tig kilo cocaïne aange troffen. De politie meldde in eerste instantie dat er twintig kilo was gevon den, maar na nadere in spectie bleek nog eens vijftig kilo in een verbor gen ruimte te zitten van de bestelwagen. De coke heeft een straatwaarde van 2,5 miljoen euro. Twee Ierse mannen (50 en 60 jaar) zijn als ver dachten aangehouden. MIDDELBURG Ondernemende jongeren tussen de 15 en 22 jaar kunnen zich weer aan melden voor het project ZomerOndernemer Zee land. De jongeren krijgen gedurende zes weken begeleiding bij het op starten van hun eigen be drijf. In 2015, 2016 en 2017 deden in totaal 58 jongeren mee. Het pro ject begint op 9 juli. Meer informatie en aan melden via www.zomer- ondernemer.nl. De Zeeuws-Vlaamse filmmaakster Kelly van Binsbergen maakt een documentaire over haar werk als sekstelefo niste: 'Hallo met Kyoko'. „Als ik de telefoon op neem, voel ik meteen aan wat bellers willen. Nog voordat ze het zelf doorhebben", zegt Kelly van Binsbergen. ZEELAND4 Ad Roos Middelburg Jeffrey Kutterink Middelburg Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2