Revanche i 28 M ANGELA KIJKT TV KIMBERLY LEVEN NA 'THE VOICE' Ze staat vandaag en morgen in de Ziggo Dome met de Ladies of Soul, gaat een duet zingen met Waylon in Ahoy en komt dit voorjaar met haar eerste single. Kimberly (26) gaat lekker. „Ik zal The Voice altijd dankbaar zijn." Quote van de dag Nu al een tweede, daar moet ik even niet aan denken Hij kwam in geen enkel staatje voor dat Dionne Stax woensdagavond tevoor schijn toverde op haar grote scherm, maar toch was er nóg een grote winnaar aan te wijzen deze uitslagenavond: de NOS zelf. Niet alles ging goed, maar de omroep revancheerde zich voor de plichtmatige en saaie uitzending van precies een jaar geleden na de Tweede Ka merverkiezing. Toen werden ze van de mat ge speeld door nota bene RTL Late Night, dat er toen opvallend goed in slaagde om de spanning en reuring waarmee die stembusgang omgeven was, te vangen in een urenlang programma. Op pad met hockeyers Het is een verrukkelijke chaos in de Ampco stu dio in Utrecht. Tien, twintig, wel dertig mannen en vrouwen bewegen zich in de ruimte. Veel lap tops, flikkerende lampjes en appara tuur. In de hoek staat een joekel van een fruitschaal. Snoepgoed. Flesjes water. Beneden is koffie. De band speelt, de artiesten zingen om en om of met elkaar. Candy Dulfer blaast op haar saxofoon. Het soundchecken is begonnen. Het zijn de laatste voorbereidingen van de Ladies of Soul op de jubi leumeditie in de Ziggo Dome. Kim- berly, spijkerjasje losjes om de schouders, loopt relaxed rond. Dit is wat ze wil. Muziek maken. Zingen. Optreden. Vanavond en morgen avond in een volle Ziggo Dome. Met Berget Lewis, Candy Dulfer, Edsilia Rombley, Glennis Grace en gastar- tiesten als Trijntje Oosterhuis, JT Taylor en Leona Philippo. „Ik heb er zo veel zin in", straalt Kimberly. „Ziggo Dome, dat kan ik nu al van mijn bucketlist schrappen. Hoe gaaf is dat?" Verbijstering Ze zal nog wel even 'die Kimberly van The Voice' blijven, maar straks verdwijnt dat etiket ook langzaam naar de achtergrond. „Ik zal The Voice altijd dankbaar zijn", benadrukt ze. Ze bracht het land in vervoering. Ontroerde het publiek tot tranen toe met Michael Jacksons Earth Song. Ze was de gedoodverfde finalist, en de verbijstering was groot toen de kij kers haar wegstemden in de halve fi nale. „Ik heb nog steeds geen idee waarom, want daarvoor zat ik elke keer bij de hoogste drie. Natuurlijk was ik wel verdrietig, maar ik heb zoveel steunbetuigingen gekregen. Tot op de dag van vandaag." Toch was ze wel bij de finaleavond, want na de halve eindstrijd werd ze gevraagd voor de Ladies of Soul, die haar ook strikten voor de Ziggo Dome dit weekend. Ze voelde zich meteen thuis tussen de ladies. „Glen nis had me na Earth Song een lief be richtje gestuurd en met Edsilia heb ik wel eens een duet gezongen. Dat was in DeLaMar toen ik bij Gospel Boule vard zong en zij te gast was. Toen zongen we Shackles." Zingen wilde ze altijd al, maar vanaf haar 12de werd het menens. Het moment zal ze nooit vergeten. Rod Stewart Kritisch op Elton John Verwacht bij de NOS nog steeds geen BN'ers a la Victor Reinier om de uitslag te duiden - en gelukkig maar - toch had de nationale nieuws- omroep wel degelijk eens goed naar de commer ciële concurrent gekeken. Zo hadden Rob Trip en Dionne Stax de grijze NOS-studio verruild voor TivoliVredenburg en dat scheelde al een stuk. Door het aanwezige publiek dat in en uit liep, zat de sfeer er vanaf het begin in. Een klok tikte steeds af naar de volgende exitpoll. Je moet immers iets als de definitieve uitslagen pas uren later volgen. Ook de uitbreiding van het team Binnenhof- watchers van de NOS dat aanschoof bij Trip om de uitslagen van bijvoorbeeld Renswoude en Purmerend in een groter - lees: landelijk - kader te zetten, werkte verfrissend. Al zaten de ego's af en toe in eikaars vaarwater. Bovendien was 'electoraal geograaf Josse de Voogd de échte toe gevoegde waarde van de avond. Toch interessant om te weten dat er van oudsher op zandgrond al anders wordt gestemd dan op klei. Ondertussen trok verslaggever Martijn Bink door Alphen aan den Rijnof all places, om te zien of de verkiezingen eigenlijk een beetje leef den bij de wekelijkse dansavond of bij het uit gaan van het plaatselijke theater. Verrassing: niet dus. Geen van de bezoekers bleek zelfs maar in de verleiding te zijn gekomen om een keer zijn smartphone te checken. Maar de kijker leerde en passant wel dat de jive goed zou pas sen op de overwinningsfeestjes van de diverse partijen. Beetje flauw misschien, maar het gaf wel wat lucht aan die lange zit van vier uur waarin om de twee zinnen door journalisten en politici werd benadrukt dat er nog niets definitief was. Terwijl er vervolgens toch volop conclusies wer den getrokken, feestjes werden gevierd en ver liezen werden goedgepraat. Voor de zekerheid ben ik overigens nog even naar RTL Late Night gezapt. Maar daar hadden ze Victor Reinier óók niet uitgenodigd deze keer. vrijdag 23 maart 2018 GO TELEVISIE Oud-tophockey- sters Ellen Hoog en Naomi van As hebben vanaf 1 mei een programma op SBS 6. In Ellen Naomi: 24 uur mandekking gaan ze op pad met onder an deren Johnny de Mol en Ge- rard Joling en Afrojack. 'Zingen is magisch. Dit is wat ik wil' Dennis Jansen Ladies of Soul tij dens de finale van The Voice. V.l.n.r.: Edsilia Rombley, Kimberly, Glennis Grace en Berget Lewis. FOTO RTL MUZIEK Rod Stewart is teleurgesteld in Elton John, die een afscheids- tournee geeft. „Het riekt naar het willen verko pen van kaart jes", zei Stewart (73) in een talk show. „Als ik ooit met pensi oen ga, verdwijn ik gewoon." —Zanger André Hazes in het Vlaamse blad Dag Allemaal. Hij is vader van zoontje André, maar stelt gezinsuit breiding nog even uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28