wyo*e wilf be famous for 15 hhm f Hoofdverdachte 'vergismoord' is vrij EUWS 11 TERREUR VERDACHTE CHATS In een drukke uitgaansstraat in Rotterdam werden op kerstavond vier mannen gearresteerd: terreurverdachten. Ze wilden 'iets doen in Rotterdam', bleek gisteren in de rechtbank uit chats. Is de stad aan een terreurdaad ontsnapt? Omstanders wisten niet wat ze za gen, die kerstavond vorig jaar in de Witte de Withstraat in hartje stad. Een arrestatieteam van de politie haalde vier mannen uit hun auto en voerde ze geblinddoekt af. Het Openbaar Ministerie meldde dat het om terreurverdachten ging: een Zweed en Nederlanders uit Vlaar- dingen, Delft en Gouda. De Zweed was die dag aangeko men in Nederland, de politie was door een Zweedse opsporings dienst over hem getipt omdat hij 'mogelijk bij terrorisme betrokken zou zijn'. Hij werd daarom direct gevolgd. De vier hadden bij hun aanhouding geen wapens bij zich, ook in hun woningen werden geen wapens aangetroffen. Er 'was geen concrete dreiging van een aanslag', meldde het OM toen en op dat standpunt staat ze nu nog. Er zijn echter wel verontrustende chats gevonden tijdens het onderzoek, zo bleek gisteren tijdens een eerste voorbereidende rechtszitting. Twee verdachten zijn weer vrij gelaten, de in Irak geboren Zweed Altaf Y, (30) en de Vlaardinger (Se- can A.21) zitten nog vast. Justitie 99 verdenkt hen ervan dat ze een aan slag in Nederland aan het voorbe reiden waren. Het bewijs daarvoor zit volgens het OM onder meer in een aantal chats. Daarin gaat het over 'iets doen in Rotterdam met Kerstmis'. Andere chats spreken over de wens martelaar te willen worden of luiden: 'nog twee dagen'. Dat laat ste bericht wordt afgesloten met een emoticon van een engeltje. Het is nog onduidelijk tussen wie de chats precies werden uitgewisseld. In het Engels is er ook een bericht dat zegt 'want to be like the moroccon bro that killed the Dutch director', een verwijzing naar de moord op Theo van Gogh. („Ik wil zijn zoals die Marokkaan die die Nederlandse re gisseur doodde", red.). De Nederlander Secan A. had al een testament gemaakt. Bij hem werd een notitieblok gevonden waarop onder meer staat: 'hoe ob serveren' 'wanneer'. En 'grote vriend' en 'kleine vriendjes'. Met die 'vrienden' worden waarschijn lijk vuurwapens bedoeld. Volgens de advocaat van Altaf Y. was hij niet van plan een aanslag te plegen, maar is de Zweed in zijn land juist bezig met het deradicali- seren van teruggekeerde Syriëgan- i' We kennen hem als sympathisant van IS, bijstuurt berichten die wijzen op terreur gers. Dat hij dat doet zou, volgens haar, ook bekend zijn bij de Zweedse inlichtingendienst. Het OM stelt dat 'het de Zweedse opsporingsdienst was die ons erop wees dat de verdachte naar Neder land kwam'. „Zij zeiden niet: we kennen hem en er is niets aan de hand. Ze zeiden wel: we kennen hem als een IS-sympathisant en hij verzendt berichten die op een aan staande terreurdaad kunnen dui den." Altaf Y., opgeleid als ingenieur, zegt zelf dat naar Nederland kwam om een meisje te ontmoeten én omdat hij hier een netwerk wilde opbouwen. „Ik zet me in voor de hulp aan weeskinderen. Die zijn namelijk altijd het eerste slachtof fer in een oorlog." De tweede ver dachte, Secan A., kampt met flinke psychische problemen. Bij hem werd het lijstje gevonden met de vreemde opsomming van 'kleine vriendjes, begraafmiddel en gas oline'. Beide mannen blijven voor lopig vastzitten. De vrijlating kwam totaal onver wacht. De rechtbank Amsterdam zegt dat er niet genoeg bewijs is te gen Djordy, tegen wie eerder deze maand 30 jaar cel was geëist. Het OM denkt daar anders over. „We gaan in hoger beroep", zegt woordvoerder Franklin Watti- mena. Pas op 9 mei, als over alle betrokken verdachten uitspraak wordt gedaan, zal de rechtbank de vrijlating motiveren. Bij de moord op Djordy waren in elk geval twee schutters betrok ken. De andere vermeende schutter, Djurgen W., zit nog wel vast en dreigt ook voor 30 jaar de cel in te draaien. Maar de tweede schutter loopt hoe dan ook vrij rond: of het is tóch Tony D., zoals het OM zegt, of het is een nog onbe kende andere man. „Justitie zou daar nu een onderzoek naar moe ten beginnen", zegt Bénédicte Ficq, de advocaat van Tony D. „Maar dat doen ze niet. Ze blijven stellig roepen dat mijn cliënt 'het heeft gedaan'. Terwijl hij écht niet zomaar wordt vrijgelaten." Latumahina (foto) werd op 8 ok tober 2016 onder vuur genomen in zijn auto, in een parkeergarage in Amsterdam-West. Hij stierf ter plekke. Zijn vriendin raakte ernstig gewond, hun 2-ja- rige dochtertje werd net niet geraakt en bleef on gedeerd. Volgens het OM hebben de daders zich vergist en wilden zij ie mand anders liquideren. Tegen de twee vermeende schutters was 30 jaar geëist. De broers Cedric en Wendell R., de vermeende coördinatoren van de liquidatie, en Ulrich B. (vermeend chauffeur) hoorden respectievelijk 30,25 en 25 jaar tegen zich eisen. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" HOLLAND ft BARRETT bol.com Gc!>«4k*i4tWiatti www.grahams.nl vrijdag 23 maart 2018 Ontsnapte Rotterdam aan een aanslag? Cyril Rosman Rotterdam A Kerstavond 2017: een arrestatieteam houdt in Rotterdam vier verdachten aan. foto gerard bolt -woordvoerder van het OM Een van de mannen die de schoten loste waarbij Djordy Latumahina (31) in oktober 2016 om het leven kwam, is gis teren vrijgelaten. Toch denkt het Openbaar Ministerie nog steeds dat deze Tony D. het heeft gedaan en gaat dus niet op zoek naar de 'echte dader'. Victor Schildkamp Rotterdam advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als één van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. "Ik zei tegen mijn vrouw: Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt. Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a..teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf prachtige resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke hu idklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuken droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11