OZCAN AKYOL Clementine leidde 'asociaal luxe leven' van hulpgeld armen Op aUe Ltüï An nl @088 - 70 70 600 STIP zonvakanties rondreizenM Hopps Hotel 8 10% Middellandse Zee Cruise Vk°r,inv nu v a 10% m Column Y~ Als je kind 2 jaar wordt, zoals onze dochter begin deze maand, krijg je van ieder een te horen dat ze in een onver biddelijke 'nee-fase' zal belanden, wat in de praktijk inhoudt dat we haar niets moeten vragen, want het antwoord laat zich raden. Nee! Maar onze Mia is tegendraads: ze wil zich juist overal aan laven en als ik op het punt sta om iets te doen wat ze nog niet kent, rent ze met haar korte beentjes mijn kant op, begeesterd door het idee dat ze wéér iets nieuws kan ontdekken. Steevast begeleidt ze haar nieuws gierigheid met de woorden: 'Mia ook. Mia ook.' En dat op een driftig toontje. Op het stembureau was het weer raak. Terwijl ik mijn pas poort aan de medewerker liet zien, had mijn dochter door dat hier iets bijzonders stond te gebeuren. De waarnemer keek ons eerst verte derd aan, het was een blik van her kenning, maar toen ik Mia optilde en met haar naar het hokje liep, waar het rode potlood op ons lag te wachten, veranderde zijn hu meur. Hij kwam overeind en be woog voorzichtig onze kant op. Ondertussen waren nog twee mensen, grijs en stram, het stem bureau in gelopen, maar die sloe gen geen acht op ons. Ze wilden zich er snel van afmaken, vermoe delijk gedreven door het juk van de morele plicht. 'Mia ook potlood,' zei mijn doch ter, toen we ons am per tussen de schot ten bevonden. Op het moment dat Mia de door mij aangewezen cirkel wilde inkleu ren, hoorde ik de man osten- tatiefkuchen, op een af stand van amper drieënhalve me ter. Hoewel hij niets zei, begrepen we elkaar meteen: er waren nu eenmaal regels. Vanwege het stemgeheim mocht niemand an ders zich in het hokje bevinden, tenzij degene die zijn stem wilde uitbrengen een beperking had. Ik zette Mia op de grond. Ze huilde tranen met tuiten en riep: 'Mia ook. Mia ook.' Het deponeren van de stembiljet ten in de containers bood geen troost. Toen zijn we maar naar de kantoorboekhandel gelopen, waar ze rode potloden en grote vellen papier van me kreeg. De rest van de middag oefende ze op haar democratische plicht. Ze moet alleen nog wel zestien jaar wachten. Ik zette Mia op de grond. Ze huilde tranen met tuiten en riep: 'Mia ook!' De vrouw uit Ridderkerk hoorde gisteren hoe justitie 30 maanden celstraf tegen haar eiste. Als be stuurder van een bewindvoer derskantoor wist De J. in vier jaar tijd ongemerkt ruim zeven ton te stelen. Geld dat opging aan haar 'asociaal luxe leventje'. Het bleek voor De J. kinderlijk eenvoudig om enorme bedragen te stelen. Zij onderschepte de nieuwe bankpas van drie slacht offers, toen die binnenkwamen bij de Rotterdamse stichting De Rotonde, die de bewindvoering deed. Van het vierde doelwit han delde ze de erfenis af. Met de bankpassen pinde ze. Niet één keer, maar tientallen ke ren, waardoor de gestolen bedra gen opliepen tot vele tonnen. Ook schreef ze geld over via de bank rekening van de korfbalclub waar ze penningmeester was. Hoe ze erbij kwam geld te stelen van mensen die juist bescher ming nodig hadden? „Het was een dwaling. Ik kon de verleiding niet weerstaan", vertelde de Rid- derkerkse de rechter. Stoppen kon ze niet. „Het ging te gemakkelijk." Nu voelt zij schaamte. „Ik vind het echt verschrikkelijk." De rechter noemde het een hele prestatie, ruim zeven ton erdoor heen jagen zonder dat mensen vragen gingen stellen. De aankla ger betwijfelt dat al het geld op is. i Het geld ging op aan feestjes, wijn, eten en de kinderen De vrouw woont in een rijtjes huis en reed in een middenklasse auto. „Zeven ton is een enorm fraudebedrag. Het is uitzonderlijk dat dit geld niet is weggezet op de Maagdeneilanden." Volgens De J. ging al het geld op aan het ver wennen van de kinderen, feestjes, luxe wijnen en dure etentjes. „Een asociaal luxe leventje", zei ze. Een leventje dat nu ver achter haar ligt. „We hebben 150 euro per maand om van te leven." Uit spraak over twee weken. li korting/ntl V.Q. Kijk voor alle aanbiedingen en ons volledige aanbod op onze website! reizen «nl donderdag 22 maart 2018 GO @ÖzcanAkyol Stemnlezie Liefst zeven ton zou Clemen tine de J. (62) als bestuurder van een bewindvoerderskan toor hebben geplunderd van rekeningen van hulpbehoeven den. Adrianne de Koning Ridderkerk entekriebel 10% korting z~\j<sm. All Indusive Villefranche-sur- Livor CivitOvecchia Een volledig verzorgde 8-daagse cruise op de Middellandse Zee per 4* MS Sovereign, met vertrek van april t/m november, o.b.v. All Indusive. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a.slechts €647! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van I de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. VERTREK AMSTERDAM M VERTREK EINDHOVEN stipreizen.nl/crpsob stipreizen.nl/crpseb 647 Vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven Alle maaltijden en drankjes O.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livorno Al) Indusive P' Ru U verblijft tijdens deze zonvakantie in Sicilië, in het 4* Hopps Hotel o.b.v. All Indusive. Dit hotel ligt direct aan de kust én is gelegen I in het sfeervolle centrum van Mazara del Vallo. Vanuit het hotel loopt u, via de boulevard, zo naar het privé strand en naar diverse bezienswaardigheden, winkels, bars en restaurants. zie stipreizen.nl/itpihop 4-sterren tophotel Incl. vliegreis transfers Verblijf o.b.v. All Indusive! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8