959f" 7 Beeld van veranderingen steeds duidelijker te zien Langzaam maar zeker kan de passant zich een beeld vormen van hoe de vernieuwde Tractaatweg er uit gaat zien. Wat voorheen een raadselachtig geschuif met bergen zand leek, begint de vorm van een weg te krijgen. Zeeuws tram keert terug voor rondrit Geplande werkzaamheden 2018 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl eel binnenkort zijn we op de helft en eigenlijk loopt alles volgens de planning." Thijs Gilde, general manager van Tractaatweg bv heeft weinig te klagen. Het mocht wat minder regenen naar zijn smaak, dat wel. Wanneer zelfs de grootste banden vast ko men te zitten is het wel lastig werken. Verder loopt het project voorbeeldig. „Zoals het er nu naar uitziet gaan we het halen en is uiterlijk in het voorjaar van 2019 klaar." Op een enkele hardleerse hard rijder na - 'die mensen zul je er al- rijd wel tussen hebben', heeft Gilde de indruk dat er veel begrip is voor de beperkingen die de werkzaamheden met zich mee brengen. „Ik denk dar dar is omdat er altijd activiteit is. Wanneer mensen niet zien waarom ze min der hard moeten rijden, vinden ze dat vervelend. Wij proberen on nodige hinder te voorkomen en vooral veel voorlichting te geven. Als je maar steeds uitlegt waarom je dingen doet is er altijd wel be grip" Behalve folders en een website bezoeken de bouwers van de Trac taatweg ook basisscholen in de om geving. In Westdorpe leerden de kinderen bijvoorbeeld van echte bruggenbouwers van aannemer Boskalis hoe je een stevige brug maakt en kregen ze uitleg op de bouwplaats bij het dorp. OUDDORP De Zeeuwse tram keert terug op het spoor. Vrijwil ligers van het RTM-museum bij Ouddorp hebben twee rijtuigen en een motorwagen gerestau reerd. Her tramstel wordt dit jaar regelmatig ingezet voor rondrit ten, aldus woordvoerder Mark Grootendorst. De tram deed dienst op de lijn Steenbergen-Anna Jacobapol- der-Zijpe-Burgh. Het tramstel kwam van de Maas Buurt Spoor weg (MBS) en werd in 2946 op geknapt door de RTM. Daarmee kon de stoomlocomotief op stal en werd de rijtijd aanzienlijk versneld. Het trammuseum opent op tweede paasdag het rijseizoen. Dit jaar wordt hoofdzakelijk met stoom gereden en komen de die sellocs alleen bij uitzondering uit de remise, zegt Grootendorst. De eerste tram vertrekt om rr.45 uur. De rit van 13.30 uur sluit aan op de rondvaartboot voor een tocht over de Grevelingen. Het volledige programma staar op de website rtm-ouddorp.nl. neemt je mee groepsreizen al vanaf neemt je mee donderdag 22 maart 2018 festdoi -taatweg 7 t/m 10 en 21 t/m 24 september Tractaatweg weekend dicht vanwege asfalteren. Wegdelen/kruisingen nog niet bekend. 6 t/m 9 april Tractaatweg weekend dicht tussen de Molenver korting en Zwartenhoek. Kruisingen zelf zijn open. i Omrijden via N252. 25 t/m 28 mei Tractaatweg I weekend dicht van grens overgang tot en met Molen verkorting. Omrijden via N252 en Zwartenhoek. 15 t/m 18 juni Tractaatweg weekend dicht tussen Molenverkorting en Zwartenhoek. Kruisingen zelf zijn open. Omrijden via N252. 17 t/m 20 augustus Tractaatweg 13 t/m 16 april Kruising Zwartenhoek weekend dicht. Omrijden via N252. Plaatselijk verkeer van en naar Westdorpe omrijden via Molen verkorting. 1 t/m 4 juni Kruising Axelse Sassing en omliggende wegen weekend dicht. Omrijden via N252. Verkeer van en naar Axelse Vlakte omrijden via Koegorsstraat en Zwartenhoekseweg. Plaatselijk verkeer van en naar Axel omrijden via Spui/Magrette. weekend dicht van grensover gang tot en met Molenverkor ting. Omrijden via N252 en Zwartenhoek. augustus 20 t/m 23 augustus Kruising Molenverkorting van maandag tot en met donderdag dicht. Tractaat weg blijft open. Omrijden via N252. Fietsers en landbouwverkeer kunnen de kruising oversteken. 28 september t/m 1 oktober Tractaatweg weekend dicht tussen Koeischorre en Zwartenhoek. Omrijden via N252. Verkeer van en naar Axelse Vlakte omrijden via Koegorsstraat en Zwartenhoekseweg. Plaatselijk verkeer van en naar Axel via Spui/ Magrette. Tractaatweg mooi op schema De veranderingen bij de Zwartenhoek. fotoskypictures Guido van der Heijden Terneuzen H De werkzaamheden aan de Tractaatweg dit jaar. beeld tractaatweg bv Voor wie nu al wil zien hoe de vernieuwde weg er uit komt te zien. Op de site staat een video waar je virtueel over de weg kunt rijden: tractaatweg.nl. LEGENDA tractaatweg m» spoor wegen n water steden bomen industrie land kassen h natuur evt. omleiding m struiken Onze 51 wereldwijde groepsreizen zijn populair. Boeiende reisroutes, inspirerende ontmoetingen, prima hotels, Nederlands sprekende reisleiding, gegarandeerd vertrek en altijd een scherpe prijs. Java Bali Groepsreis 17 dagen, al vanaf Alle highlights van Java en alleen bij NRV ook Bali, ind. relaxen aan het strand van Sanur Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 21 dagen, al vanaf In een aangenaam tempo langs de mooiste plekken van wonderschoon Sri Lanka Hoogtepunten van Costa Rica Groepsreis 16 dagen, al vanaf Ontdek het 'groene paradijs', waar je Natuur met een hoofdletter schrijft Hoogtepunten van Peru Groepsreis 18 dagen, al vanaf Koloniale steden, de majestueuze Andes, Titicaca en ultiem hoogtepunt Machu Picchu West-Amerika Compleet Groepsreis 20 dagen, al vanaf Van duizelingwekkende wereldsteden tot fabelachtige nationale parken en zonovergoten stranden Volop inspiratie en veel meer groepsreizen? Ga naar nrv.nl/groepsreizen Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62