Werk aan fundering molens Windkracht 6 in volle gang 6 Veere staat 25 standplaatsen toe Exploitanten van twintig Veerse minicampings hoeven niet te vre zen dat ze geen gasten mogen toe laten op tien van hun 25 standplaat sen. De nieuwe gemeenteraad van Veere zal tegen de zomer een aan passing in het Bestemmingsplan Buitengebied doorvoeren die hun vergunning ook laat voldoen aan de Dienstenrichtlijn van Europa. De Raad van State verraste het Veerse college eind vorige week met de uitspraak dat de uit 2015 da terende gemeentelijke Kampeer- verordening 'in strijd is met het Eu ropees recht'. Wethouder René Molenaar liet meteen weten dat kampeerboeren zich geen zorgen hoeven maken. Molenaar herhaalde dat gisteren. „Er zijn een aantal mo gelijkheden waardoor we aan de Europese richtlijnen kunnen vol doen. Die mogelijkheden zetten we op een rijtje en leggen we binnen enkele maanden aan de nieuwe ge meenteraad voor." Exploitanten van minicampings, ook degenen die een vergunning hebben op basis van eerdere Kam- peerverordeningen, hoeven niet bang te zijn dat ze in de tussentijd gasten van hun terrein moeten stu ren en/of worden beboet, omdat ze meer kampeerplaatsen aanbieden dan ze mogen. Veere heeft wettelijk acht weken de tijd om de uitspraak van de Raad van State toe te passen. Minicampinghouders kunnen dit jaar probleemloos draaien En de gemeente kan daarna even tueel verlenging aanvragen van de termijn om aan de Dienstenricht lijn te voldoen, meldt Molenaar. „De minicampinghouders kunnen dit jaar probleemloos draaien. Om aan alle onzekerheid een eind te maken, willen we wel zo snel mo gelijk nieuw beleid vaststellen. We verwachten dat de gemeenteraad in juni een besluit neemt." Zekerheid De wethouder weerspreekt de sug gestie dat B en W van Veere de re gels eerder hadden moeten of kun nen aanpassen. „De jurisprudentie van de Raad van State is nog heel vers, die dateert van eind januari." De Dienstenrichtlijn richt zich te gen het beperken van concurren tiemogelijkheden, legt Molenaar uit. „Onze Kampeerverordening geldt voor onbepaalde tijd en laat een maximaal aantal aan agrarische bedrijven gelinkte campings toe. Die voorwaarden zijn opgenomen om exploitanten de zekerheid te geven dat investeringen niet bin nen een paar jaar waardeloos kun nen zijn." Regiocoördinator Cor Abra- hamse van de Vereniging van Kam peerboeren (Vekabo) bevestigt de lezing van de wethouder. Exploi tanten van minicampings - van wie 'er wel een paar zenuwachtig waren vorige week vrijdag' - zijn gerust gesteld, maar blijven de zaak nauw lettend volgen. Eind vorig jaar lagen de huizen van drie windmolens weken lang langs de Bernhardweg-West, de weg van de Westerscheldetunnel in de rich ting van Middelburg. Het trio mo lens was ontmanteld om er drie nieuwe windmolens neer te zetten. De turbines worden maar een paar meter hoger dan de voorgangers, maar produceren meer dan het dubbele aan stroom. Diep in maart is nog niets van de nieuwe molens te zien. Maar de duizenden automobilisten die da gelijks richting Middelburg of rich ting tunnel rijden, zien al weken af- en aanrijdende vrachtwagens en betonmolens op het 'schapenwei tje' van de Nieuwlandse agrariër Jan Crucq. 'Duurzaam onderne mer' Adri Roelse, die samen met zijn zwager Crucq Windkracht 6 oprichtte, meldt dat de werkzaam heden volgens planning verlopen. „De molenturbines worden over vijf, zes weken geplaatst. Rond Pinksteren kunnen we proef draaien en eind juni zullen de mo lens volledig in productie zijn." Roelse, raadslid voor DTV in Veere, kreeg de afgelopen maanden grote bewondering voor de diverse specialisten die voor de bouw van windmolens nodig zijn. „Velen zijn van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in touw. Ik hoor ze niet klagen, ook niet als ze bij een temperatuur van tegen het vriespunt bezig zijn met, bijvoorbeeld, betonvlechten." Koppensnellers Voordat de betonvlechters aan het werk konden, waren er al ploegen heiers, koppensnellers (mensen die de bovenste, minder sterke, gedeel ten van de heipalen afzagen) en be- tonstorters aan het werk. Roelse: „Er zijn altijd wel vijf, zes man op het terrein aan het werk. Daarnaast rij den chauffeurs met materialen af en aan en zijn de projectleider en een veiligheidskundige bijna constant aanwezig. De veiligheid is van het grootste belang. Niet alleen voor de mensen, die aan het werk zijn. Maar ook om onbevoegden van het ter rein te houden. Er ligt wel een kabel met een spanning van 10.000 volt in de wei." Als de molens over een maand worden opgericht, moet een con structieteam alle bedrading en lei dingen aansluiten. De aansluiting op het stroomnet - aan de overkant van de Bernhardweg, aan de kant van de Sloehaven - is dan al gereali seerd. IN DE REGIO Kledingbeurs Voorronde Spectra Heemkundige Markt Feestcafé MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 maart 2018 BE" Minicampings behouden plek Alle minicampings met een ver gunning in de gemeente Veere kunnen 25 standplaatsen blijven verhuren. René Hoonhorst Domburg - René Molenaar, wethouder Over een week of zes staan de drie nieuwe windmolens van Windkracht 6 overeind. Aan het begin van de zomer moeten ze op volle kracht draaien. René Hoonhorst Nieuwland Adri Roelse kijkt tevreden toe hoe het beton wordt gestort voor een van de drie nieuwe windmolens van Windkracht 6. De funde ring van de drie windmolens is bijna klaar, fotorubenoreel 'S-HEERENHOEK De Zuid-Beve- landse kinderkle- dingbeurs wordt morgen om 13.00 uur geopend in de Jeugdhoeve. Er is tweedehands voor- jaars- en zomerkle ding in de maten 68 tot en met 158. Ook worden er schoe nen verkocht. De beurs is morgen ge opend van 13.00 tot 20.00 uur en zater dag van 09.30 tot 11.30 uur. OVEZANDE In podium De Klomp vindt morgen de vijfde voorronde van Spectra plaats. Op deze avond zul len de singer-song- writers Jeremy Lahr, Tricycle en Bram strijden om een plek in de fi nale. Vanaf 20.00 uur zullen de drie het tegen elkaar opnemen. De spe cial act van de avond is Stuart Mavis. Toegang is gratis. KAPELLE De Heemkundige Kring De Bevelan- den is zaterdag aanwezig op de Ge nealogische en Heemkundige Markt in De Vroone in Kapelle. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. THOLEN Feestcafé Tholen geeft zaterdag een feest voor mensen met een beperking, met als thema 'zomer in de winter feest'. DJ's zorgen voor de gezellige muziek. Het duurt van 19.30 tot 23.00 uur. Entree is 2,50 euro. Het feestcafé wordt gehouden in Sport- en gemeen schapscentrum Meulvliet. MUSICA CORDIS MIDDELBURG Het Zeeuwse kamerkoor Musica Cordis - met leden uit heel Zeeland - geeft onder leiding van dirigent Hans Smout zondag 25 maart om 10.00 uur een passiecon cert in Koorkerk in Middelburg. Musica Cordis brengt wer ken waarin het lijden en sterven van Jezus muzikaal wordt herbeleefd, archieffoto lex de meester GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Bibliotheek, 13.30- 15.30 uur: Inloopac- tiviteit 'basisvaar digheden op de computer'; Theater de Mythe, 20.00 uur: Muziektheater Zee land brengt de mu sical 'De Drie Mus ketiers' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten in de beweegtuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandeling; Biblio theek, Stengeplein, 10.00-12.00 uur: Di gitale inloopoch tend 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15- 20.15 uur: Fitness Fun Party KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Se- niorenYoga RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Handwerken; 14.00-15.00 uur: Sjoelwedstrijd SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur: E-book spreekuur THOLEN Gemeentehuis, 09.00-11.00 uur: Gratis oudercursus 'Beter omgaan met pubers' WEMELDINGE De Wemel, 13.30 uur: Voorjaarsmo deshow YERSEKE MFC Tehare, 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61