Werk aan fundering molens Windkracht 6 in volle gang 6 Veere staat 25 standplaatsen toe h mm Exploitanten van twintig Veerse minicampings hoeven niet te vre zen dat ze geen gasten mogen toe laten op tien van hun 25 standplaat sen. De nieuwe gemeenteraad van Veere zal tegen de zomer een aan passing in het Bestemmingsplan Buitengebied doorvoeren die hun vergunning ook laat voldoen aan de Dienstenrichtlijn van Europa. De Raad van State verraste het Veerse college eind vorige week met de uitspraak dat de uit 2015 da terende gemeentelijke Kampeer- verordening 'in strijd is met het Eu ropees recht'. Wethouder René Molenaar liet meteen weten dat kampeerboeren zich geen zorgen hoeven maken. Molenaar herhaalde dat gisteren. „Er zijn een aantal mo gelijkheden waardoor we aan de Europese richtlijnen kunnen vol doen. Die mogelijkheden zetten we op een rijtje en leggen we binnen enkele maanden aan de nieuwe ge meenteraad voor." Exploitanten van minicampings, ook degenen die een vergunning hebben op basis van eerdere Kam- peerverordeningen, hoeven niet bang te zijn dat ze in de tussentijd gasten van hun terrein moeten stu ren en/of worden beboet, omdat ze meer kampeerplaatsen aanbieden dan ze mogen. Veere heeft wettelijk acht weken de tijd om de uitspraak van de Raad van State toe te passen. Minicampinghouders kunnen dit jaar probleemloos draaien En de gemeente kan daarna even tueel verlenging aanvragen van de termijn om aan de Dienstenricht lijn te voldoen, meldt Molenaar. „De minicampinghouders kunnen dit jaar probleemloos draaien. Om aan alle onzekerheid een eind te maken, willen we wel zo snel mo gelijk nieuw beleid vaststellen. We verwachten dat de gemeenteraad in juni een besluit neemt." Zekerheid De wethouder weerspreekt de sug gestie dat B en W van Veere de re gels eerder hadden moeten of kun nen aanpassen. „De jurisprudentie van de Raad van State is nog heel vers, die dateert van eind januari." De Dienstenrichtlijn richt zich te gen het beperken van concurren tiemogelijkheden, legt Molenaar uit. „Onze Kampeerverordening geldt voor onbepaalde tijd en laat een maximaal aantal aan agrarische bedrijven gelinkte campings toe. Die voorwaarden zijn opgenomen om exploitanten de zekerheid te geven dat investeringen niet bin nen een paar jaar waardeloos kun nen zijn." Regiocoördinator Cor Abra- hamse van de Vereniging van Kam peerboeren (Vekabo) bevestigt de lezing van de wethouder. Exploi tanten van minicampings - van wie 'er wel een paar zenuwachtig waren vorige week vrijdag' - zijn gerust gesteld, maar blijven de zaak nauw lettend volgen. Eind vorig jaar lagen de huizen van drie windmolens weken lang langs de Bernhardweg-West, de weg van de Westerscheldetunnel in de rich ting van Middelburg. Het trio mo lens was ontmanteld om er drie nieuwe windmolens neer te zetten. De turbines worden maar een paar meter hoger dan de voorgangers, maar produceren meer dan het dubbele aan stroom. Diep in maart is nog niets van de nieuwe molens te zien. Maar de duizenden automobilisten die da gelijks richting Middelburg of rich ting tunnel rijden, zien al weken af- en aanrijdende vrachtwagens en betonmolens op het 'schapenwei tje' van de Nieuwlandse agrariër Jan Crucq. 'Duurzaam onderne mer' Adri Roelse, die samen met zijn zwager Crucq Windkracht 6 oprichtte, meldt dat de werkzaam heden volgens planning verlopen. „De molenturbines worden over vijf, zes weken geplaatst. Rond Pinksteren kunnen we proef draaien en eind juni zullen de mo lens volledig in productie zijn." Roelse, raadslid voor DTV in Veere, kreeg de afgelopen maanden grote bewondering voor de diverse specialisten die voor de bouw van windmolens nodig zijn. „Velen zijn van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in touw. Ik hoor ze niet klagen, ook niet als ze bij een temperatuur van tegen het vriespunt bezig zijn met, bijvoorbeeld, betonvlechten." Koppensnellers Voordat de betonvlechters aan het werk konden, waren er al ploegen heiers, koppensnellers (mensen die de bovenste, minder sterke, gedeel ten van de heipalen afzagen) en be- tonstorters aan het werk. Roelse: „Er zijn altijd wel vijf, zes man op het terrein aan het werk. Daarnaast rij den chauffeurs met materialen af en aan en zijn de projectleider en een veiligheidskundige bijna constant aanwezig. De veiligheid is van het grootste belang. Niet alleen voor de mensen, die aan het werk zijn. Maar ook om onbevoegden van het ter rein te houden. Er ligt wel een kabel met een spanning van 10.000 volt in de wei." Als de molens over een maand worden opgericht, moet een con structieteam alle bedrading en lei dingen aansluiten. De aansluiting op het stroomnet - aan de overkant van de Bernhardweg, aan de kant van de Sloehaven - is dan al gereali seerd. IN DE REGIO Herdenking bij Joods monument Verkoop Dorcas Open atelier MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 maart 2018 SD Minicampings behouden plek Alle minicampings met een ver gunning in de gemeente Veere kunnen 25 standplaatsen blijven verhuren. René Hoonhorst Domburg - René Molenaar, wethouder Over een week of zes staan de drie nieuwe windmolens van Windkracht 6 overeind. Aan het begin van de zomer moeten ze op volle kracht draaien. René Hoonhorst Nieuwland Adri Roelse kijkt tevreden toe hoe het beton wordt gestort voor een van de drie nieuwe windmolens van Windkracht 6. De funde ring van de drie windmolens is bijna klaar, fotorubenoreel ZIERIKZEE Radar Jenaplan school J.L. de Jonge houdt mor gen de jaarlijkse herdenking bij het Joods monument aan de Grachtweg. De herdenking wordt gehouden omdat de Joden uit Zierikzee eind maart 1942 geacht werden Zierikzee in te ruilen voor Am sterdam om vervol gens naar een kamp getranspor teerd te worden. De herdenking begint om 10.50 uur met een stille tocht vanaf het school plein van Radar Je naplanschool, 't Vrije 32 te Zierik zee. Om 11.00 uur vervolgt de herden king bij de gedenk plaats. ZIERIKZEE De Dorcas winkel in Zierikzee opent morgen voor de zo- merverkoop. Er wordt onder meer tweedehands kle ding verkocht. Voor de opening is de winkel eenmalig op vrijdag vanaf 09.30 uur open. Normaal is de winkel elke maandag van 09.00 tot 12.00 uur ge opend, op vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 09.30 tot 12.00 uur. De opbrengst gaat naar projecten van Dorcas. BURGH-HAAM- STEDE Het atelier en de beeldentuin van Daniëlle Orelio is zaterdag en zondag opengesteld voor publiek. Het werken aan een bronzen beeld wordt in de werkplaats uitge legd. Atelier en beeldentuin zijn ge opend tussen 11.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG Het Zeeuwse kamerkoor Musica Cordis - met leden uit heel Zeeland - geeft onder leiding van dirigent Hans Smout zondag 25 maart om 10.00 uur een passiecon cert in Koorkerk in Middelburg. Musica Cordis brengt wer ken waarin het lijden en sterven van Jezus muzikaal wordt herbeleefd, archieffoto lex de meester BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-23.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Creskidz Muziek vereniging Cres cendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie therapie en - be middeling op af spraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-16.30 uur: Schilderen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van dAntilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; Wa tersnoodmuseum, 11.45 uur: Familie rondleiding; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; SCHARENDIJKE Informatiecentrum Grevelingen op de Brouwersdam, 19.30 uur: Staats bosbeheer Voor jaarscafé; De Put- meet, 19.00 uur: Ta feltennissen; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; FiZi, 20.00 uur: Barfly, de keuze van Robbert Roggeband, inter view door Ali Pan- kow; Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt. MUSICA CORDIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58