Muziek, show en voetbal in De Kuip 9 CHECK DIT! De Zeeuwse rockband Mamilla bestaat 24 jaar, staat na 2,5 jaar weer op het podium en presenteert zondag 25 maart zijn nieuwe cd in De Spot. Zanger Ruud Aerssens vertelt. Familie „We zijn een unieke band. We zijn al lang samen en hebben nog nooit ru zie gehad. Als we spelen, dan spelen we ook echt. Praten doen we alleen in de pauze. Samen iets creëren is heer lijk. We hebben al veel dingen mee gemaakt, maar we hebben altijd ge zegd: 'als iemand niet kan, hebben we daar respect voor en wachten we tot we weer met zijn allen kunnen spe len'. We zijn een familie geworden. We hebben 2,5 jaar niet opgetreden, dus het is afwachten of onze oude fans weer allemaal komen." Eigen product „Het nieuwe album was een zware bevalling. Onze laatste cd kwam uit in 2007. We hebben daarna nieuwe nummers gemaakt, maar nooit opge nomen. Toen we uiteindelijk de stu dio in gingen, waren we niet blij met het eindresultaat. Het was niet onze sound. Daarom zijn we alles zelf gaan opnemen. Dat heeft lang geduurd, want ik ben er een paar jaar uit ge weest vanwege mijn gezondheid, maar het kindje is er eindelijk. Dat we alles zelf hebben gedaan, is heel bij zonder." Thuis leren zingen „Ik heb zes broers en twee zussen. We waren allemaal creatief en zongen veel samen. De vaat duurde altijd heel lang... Het was een mooie tijd: in de jaren zestig en zeventig had je de mooiste melodische liedjes om mee te zingen. We zongen tweestemmig nummers van The Everly Brothers, Bob Dylan, Neil Young en Simon and Garfunkel. Maar ook liedjes van Jesus Christ Superstar. Mijn ouders waren klassiek geschoold en zongen opera. Zij hebben mij veel geleerd." Creëren „Muziek is maar één passie van me. Ik heb me ook altijd veel beziggehouden met vormgeving en art design. Ook interieurbouw vind ik erg leuk, zo heb ik veel meubels thuis zelf ont worpen. Alles wat met creëren te ma ken heeft, vind ik leuk. Ik ga ook graag naar musea. Zo heb ik eens een leuk Ik geniet van de rust van de zee. Maar als Brabander snak ik ook vaak naar de bossen museum ontdekt in Drenthe: Mu seum Valse Kunst. Daar hangen Dali's en Appels die door anderen geschil derd zijn. Die zijn zo goed dat je het verschil met de echte niet eens ziet. Er hangen ook een paar echte tussen en dan moet je als bezoeker zien wat vals is en wat niet. Ik vond het heel boeiend." Bossen „Mijn ouders komen oorspronkelijk uit Zeeland, maar ik ben opgegroeid in Brabant. In 1978 ben ik naar Zee land verhuisd en in 1980 leerde ik mijn vrouw kennen. Wat me vooral trekt is de vrijheid en de rust van de zee. Mijn vrouw en ik wandelen graag over het strand. Domburg, Veere en Westerschouwen zijn fijne plekken. We hebben ook een strandhuisje in Valkenisse, dat is ons heerlijk rustige plekje. Maar als Brabander snak ik ook vaak naar de bossen. We gaan daarom vaak kamperen met ons campertje. Middenin de natuur, zonder muziek." Bandoeng „Ik vind het heerlijk om op een ter rasje te zitten, bijvoorbeeld bij Se- venty-Seven in Middelburg, maar ik zoek eerder de rust op. Wel gaan we regelmatig een hapje eten. Indisch restaurant Bandoeng in Oost-Sou burg mag er zeker wezen. Dat restau rant wordt al jaren geprezen om zijn keuken." Toekomst „Wie weet staan we in de toekomst weer in het voorprogramma van grote bands (Mamilla speelde onder andere bij Deep Purple en ZZ Top, red.), maar ieder optreden is mooi. Natuur lijk is het kicken als je gevraagd wordt door een grote band, want je moet dan geen moeite doen om veel pu bliek te hebben. Maar het is mooier als de mensen echt voor jou komen. Het is nooit ons doel geweest om groot te worden en dat is het nog steeds niet. We hebben allemaal een baan en zijn daar gelukkig mee. Weet je wat het nadeel is als je van je hobby je werk maakt? Dan is het je werk en wordt het heel anders. Ik heb een tijd in een muziekwinkel gewerkt, omdat ik muziek leuk vond, maar ik was er niet geschikt voor. Of je nu een fluit ketel of een dwarsfluit verkoopt: je moet iets verkopen. Dat heeft niks meer met je passie te maken. Ik ben blij dat ik muziek als hobby kan hou den." donderdag 22 maart 2018 PZ 'Alles wat met creëren te maken heeft, vind ik leuk' GertieDeBoey Ruud Aerssens Ruud Aerssens: „In de jaren zes tig en zeventig had je de mooiste melodische liedjes om mee te zin gen." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Mamilla, zondag 25 maart in De Spot in Middelburg. Aanvang: 15.00 uur. Er is van alles te doen op Kameraad jesdag: optredens van artiesten, workshops, clinics. En je kunt je idolen nog ontmoeten ook. FOTO ANP de partij. De vragen aan de Feyenoordspelers kunnen gesteld worden tijdens de kidsperscon- ferentie. Je kunt als een echte journalist plaats nemen in de persruimte en jouw meest bran dende vragen stellen. Voor kinderen tussen de O en 2 jaar is er een baby-fotoshoot. Daarbij gaan de kleine Kame raadjes op de foto met een Feyenoord-speler en mascotte Coentje. Of kom er via de work shop Het leven van een jeugdspeler achter welke weg een jeugd speler van Feyenoord moet afleggen om in het eerste elftal te komen. Verder kun je je laten voorlezen door schrij ver Eus Roovers uit het enige echte Feyenoord- voorleesboek. - Valeska Nastaly Naam voorstelling: Kameraadjes Voetbalfeest Wie: Feyenoord juniorclub Genre: feest Leeftijd: 0-15 jaar Waar: De Kuip Rotterdam Wanneer: zondag 25 maart, 11.00-17.00 uur Op bezoek gaan in De Kuip en zelf vragen stel len aan echte Feyen oordspelers? Het kan tijdens het Kameraad jes Voetbalfeest in het stadion van Feyenoord in Rotterdam. Het Ka meraadjes Voetbalfeest houdt een dag vol acti viteiten (veelal vooraf inschrijven!) in en rond het stadion in. En doe je niets liever dan zelf voetballen? Ook dan kom je aan je trekken. Oud-spelers van Feyen oord Ben Wijnstekers en Mike Obiku geven die dag diverse clinics, zodat je je verder kunt ontwikkelen als voet baller. Als er geen plek meer is in een van de clinics, hoef je je nog niet te vervelen. Er zijn optredens van diverse topartiesten, zoals Broederliefde en Ronnie Flex. Presenta tor Pepijn Gunneweg, die je vast wel kent van de BZT-show en Klok huis, zorgt dat het een wervelende show wordt. Ook YouTubers Matthy en Koen zijn van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53