Afstandelijk Bijbels tranendal Zon, zee en een grens verleggend avontuur 7 Mijn robot is de grootste van het nieuwe scenario onder ogen gekregen. Ik weet alleen wanneer we beginnen." Relativeren Boyega laat zich niet opjagen door het succes dat hem de laatste drie jaar in de schoot is gevallen. Hij kan goed relativeren. Hij noemt als voorbeeld iets wat hem onlangs in Londen overkwam. „Ik moest iets kopen in een kiosk. In die maand stond ik op de cover van het tijdschrift Men's Health. De verkoopster had die foto van mij vermoedelijk al wekenlang elke dag gezien. Maar toen ik aan de beurt was, gaf ze geen krimp. Ze deed net alsof ze mij niet herkende. Dat werkte ontnuchterend en ook geruststellend. De gekte die bijvoor beeld iemand als Harry Styles mee maakt, blijft mij bespaard. Daar ben ik echt wel blij om." als producent bij betrokken zijn." Boyega is een van de zwarte ac teurs uit Engeland die in Hollywood steeds meer voet aan de grond krijgt. Zijn voorbeeld is Idris Elba (bekend uit de tv-serie Lutherdie in de eerste Pacific Rim-film de vader van Jake Pentecost speelt. Betere mogelijkheden „Het is een merkwaardige situatie voor donkere acteurs in Engeland. Wij kwamen nauwelijks aan de bak in film- en televisiedrama, ook al wa ren de verhalen gesitueerd in Lon den, waar de zwarte gemeenschap toch behoorlijk aanwezig is. Wij kwamen nauwelijks in beeld. Daarom ben ik naar Hollywood ge gaan, waar de mogelijkheden veel beter zijn." Inmiddels is Boyega een acteur die niet meer om werk verlegen zit. De volgende Star Wars-film staat alweer op stapel. „We beginnen in juli met de opnamen. Met de hand op mijn hart: ik heb geen idee welke kant het verhaal opgaat. Ik heb nog geen letter In Engeland kwam ik nauwelijks aan de bak. Dus ben ik naar Hollywood gegaan Mary Magdalene My First Highway Actrice Rooney Mara krijgt kans een andere kant van zichzelf te la ten zien in de verfilming van deze Bijbelse geschiedenis. Als Maria Magdalena is ze absoluut zachter en toegankelijker dan in, zeg, haar karakteristieke rol als hacker Lis- beth Salander in The Girl with the Dragon Tattoo. Bijna dweperig zelfs. En dat gaat vermoeien. In dit historische, Bijbelse drama van Davis Lionvolgt Ma ria Magdalena de charismatische Jezus van Nazareth naar Jeruza lem, samen met de rest van diens fanatieke volgelingen. De reis ein digt niet zoals gehoopt. Rooney oogt beeldig etherisch als eigen zinnige vrouw die zich niet laat onderdrukken door de heersende moraal. Ondanks die moderne bood schap levert dat in de praktijk vooral veel intense, schijnbaar be tekenisvolle blikken op - weinig nieuwe inzichten. Ondanks alle vergoten tranen, mirakelse ge beurtenissen en gruwelijke voor vallen blijft dit drama opmerke lijk afstandelijk en vlak. Waar- schijnlijk pikken Bijbelvaste kij kers dubbele lagen met gemak op, maar zo'n historisch drama - heel slim rond Pasen uitgebracht - moet toch ook andere bezoekers kunnen bekoren. Als de 16-jarige Vlaamse Benja min met zijn ouders, kleine broertje en hun camper in Spanje arriveert, hoopt hij aansluiting te vinden bij leeftijdsgenoten. Dap per stelt hij zich achter z'n drankje op in de lokale disco theek. Overdag spiekt hij stilletjes naar meiden op het strand. Dat de zelfverzekerde, mooie dochter van de supermarkt aandacht aan hem schenkt, kan hij amper gelo ven. Hij laat zich door deze wulpse Vlaamse zonder voorbe houd meeslepen, maar daarbij gaat hij zijn eigen grenzen - en die van anderen - ver te buiten. Net als diens personage bevindt Aaron Roggeman zich in die com plexe, roerige tijd tussen kind en volwassen man, wat zijn spel in voelbaar en geloofwaardig maakt. De bij vlagen rebelse soundtrack levert bovendien een aardig con trast met het cleane camerawerk. -M.N. donderdag 22 maart 2018 EGITIE Reuzenrobots redden de wereld in deze film, mede geproduceerd door John Boyega. Kijk op ad.nl/show voor de trailer en een video-interview met John Boyega SCIENCEFICTION Regie: Steven S. DeKnight. Hoofdrollen: Scott East- wood, John Boyega en Charlie Day Hoewel de naam van Oscar winnaar Guillermo del Toro (The Shape of Water) op de aftiteling staat vermeld, heeft hij weinig van doen met het vervolg op de eer ste Pacific Rim-film die hij in 2013 wel regisseerde. Deze keer draagt de tame lijk onervaren Steven S. De Knight de verantwoordelijk heid voor dit futuristische robotdrama. Zijn versie is meer van hetzelfde, dus nog meer vechtmachines die el kaar naar het leven staan in gevechten waarbij complete metropolen kort en klein worden geslagen. De men selijke factor is tot een mini mum beperkt. Hoofdrolspelers Scott East- wood en Star l/l/ars-ster John Boyega mogen de vechtrobots van binnenuit besturen, maar het grove geweld is vooral van mecha nische aard. Verhaaltech nisch stelt Pacific Rim Upri- sing niet veel voor. Er wordt ook geknipoogd naar an dere films zoals Godzilla King Kong en vooral Starship Troopers van Paul Verhoe ven. Een gemankeerde schurk (Charlie Day) zet een van zijn reusachtige robots in om de aarde te vernietigen. De vulkaan Fuji op Japan moet in werking worden gezet, waarna een ketting reactie vooral Azië van de kaart moet vegen. Probleem van dit naderende onheil is dat de kijker weinig kans krijgt om de persona ges beter te leren kennen. Het zijn stuk voor stuk een dimensionale figuren die weinig houvast geven. Daar tegenover staan spectacu laire actiemomenten die de film enigszins de moeite waard maken. Toch blijft een vraag hangen: wat zou Del Toro hiervan gebakken hebben? A.Z. 44 John Boyega DRAMA Regie: Garth Davis. Hoofdrollen: Rooney Mara en Joaquin Phoenix Rooney Mara als Maria Mag dalena. - Marieke Nieuwdorp DRAMA Regie: Kevin Meul. Hoofdrollen: Aaron Roggeman, Romy Louise Lauwers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51