0) Chaos troef in misdaaddrama 6 Zijn rol in de nieuwe serie Star Wars-iWms maakte van John Boyega een filmidool. Inmiddels is de 26-jarige acteur ook in staat om kostbare films als Pacific Rim Uprisingte produceren. Jk ben altijd liefhebber geweest van fantastische rampenfilms." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios LBJ Tomb Raider Bankier van het Verzet FILMNIEUWS Terminator 2.0 vrijwel compleet Sopranos speelfilm in aantocht ucces heeft soms ook een schaduw zijde. John Boyega ondervond het aan den lijve toen hij de rol als stormtrooper Finn veroverde in de nieuwe serie Star Wars-films. Een vriendin verbrak prompt hun relatie toen de acteur haar het heuglijke nieuws meedeelde. „Zij vond het geen integere keuze van mij om in een commerciële film als Star Wars te acteren", zegt Boyega in Londen. „Liever had zij gezien dat ik voor iets prestigieus als de Royal Shakespeare Company had gekozen. Daar had zij mee kunnen leven, maar een populistisch avontuur als Star Wars vond zij helemaal niets. Alsof ik mijn ziel aan de duivel had verkocht. Ik respecteerde haar mening, maar een vaste relatie zat er daarna niet meer in." Spijt van zijn beslissing om in de populairste filmserie aller tijden te spelen heeft de acteur nooit gehad. Door zijn aandeel in Star Wars staat hij meer in de schijnwerpers dan voorheen. Zijn nieuwe status bezorgt hem prachtige rollen in films zoals rassendrama Detroit, en daarnaast ook veel meer financiële armslag. Het eerste wat Boyega deed met zijn topsalaris uit Holly wood was een huis kopen voor zijn ouders, die altijd in een ar metierige huurwoning hadden gewoond. Zijn vader, dominee van de pinkstergemeente in Londen, zal altijd zijn grote voorbeeld blijven. „Hij is een rechtschapen mens. Hij is een baken in mijn leven", aldus Boyega, die in zijn nieuwe film Pacific Rim een rebelse piloot speelt die het opneemt tegen een invasie van reuzenrobots. Toen hij de kans kreeg om de rol van deze Jake Pentecost (de achternaam verwijst naar Pinkste ren) te spelen, hapte Boyega meteen toe. „Ik ben altijd een liefhebber ge weest van fantastische rampenfilms zoals Godzilla en stripverhalen met een sciencefiction-achtig karakter. Dat kwam allemaal samen in Pacific Rim Uprising. Daarom wilde ik er ook The Gringo Een enorme sukkel als held. Dat zie je niet vaak. Toch draait de misdaad komedie The Gringo voor een belang rijk deel om de handel en wandel van Harold, een zwarte medewerker van een farmaceutisch bedrijf in Chicago. Harold (gespeeld door David Oye lowo, die eerder Martin Luther King in Selma vertolkte) wordt niet alleen het slachtoffer van de dubieuze prak tijken van zijn werkgever, waardoor hij in de handen valt van een Mexi caanse gangsterbende. Zijn directe baas (Joel Edgerton) heeft ook nog een verhouding met zijn vrouw (Thandie Newton). In dit verhaal dat steeds onvoor spelbaarder wordt, lopen de vele per sonages elkaar vooral in de weg. Zo speelt Charlize Theron een enorme kantoorfeeks die ook een graantje probeert mee te pikken van de aan staande drugsdeal in Mexico. Positief aan The Gringo is dat de kij ker gaandeweg totaal geen benul krijgt van welke kant de gebeurtenis sen opgaan. Dat kan ook betekenen dat chaos troef is in dit overspannen misdaadverhaal. donderdag 22 maart 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Tomb Raider 656.000 2 (3) Bankier van het Verzet 372.000 3 (1) Black Panther 295.000 4 (2) Red Sparrow 244.000 5 (5) Mannen van Mars 157.000 DRAMA Woody Harrelson speelt de Ameri kaanse president Lyndon B. Johnson, die de vermoorde John F. Kennedy opvolgt. Zijn onorthodoxe handels wijze zorgt voor veel verbazing en hilariteit. ACTIE Alicia Vikander volgt Angelina Jolie op als Lara Croft, de avonturierster die haar sporen nog moet verdienen. De nieuwe Croft is minder sexy, maar realistischer dan haar voorgangster. DRAMA Twee broers slagen er tijdens de be zetting in om onder de neus van de nazi's het verzet te financieren met een ingewikkelde constructie die velen het leven redt. Met Barry Atsma en Jacob Derwig als de gebroeders Van Hall. Pierre Bokma speelt Rost van Tonningen. ■EDCBE Mackenzie Davis (Halt and Catch Fire, The Martian) is de nieuwe aan winst voor de Terminator- trilo gie van regis seur Tim Mil- ler. De rolbezet ting bestaat ver der uit Arnold Schwarzeneg- ger als een robot en Linda Hamilton als Sarah Con- nor. De opna mes beginnen deze zomer. David Chase, een van de schrijvers van The Sopranos, heeft een speel filmversie van de gangsterse rie geschreven. De film is een prequel en speelt zich af in de jaren 60, toen New Jer sey het toneel was van rellen tussen Itali aanse en Afro- Amerikaanse bevolkingsgroe pen. Enkele personages uit de serie duiken ook in de film op. E 1 'Star Wars veranderde mijn leven Ab Zagt MISDAADDRAMA Regie: Nash Edgerton. Hoofdrollen: Charlize Theron, Joel Edgerton, Thandie Newton en David Oyelowo. -A.Z. Een enorme sukkel als held, dat zie je niet vaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50