3 De virtuoze Hendrix Maarten 't Hart en Bach 0 Cd Beter op dreef dan ooit Van Hanegem in vorm Oude knar verjongt met repertoire Cd Boek Boek krijgt hij al te maken met tegenstan ders van de koning. Hij botst ook nog op 'de drie musketiers': Athos, Porthos et Aramis, waarmee hij eerst succesvol duelleert. Daarna moeten ze zich sa men verweren tegen soldaten van de boosaardige kardinaal Richelieu. Na de goede afloop hiervan zweren ze el kaar eeuwige trouw. Zo komen zij sa men terecht in een wereld van list en bedrog, van complot en verraad, van moord en doodslag. Cliffhangers In die wereld lopen uitgesproken no bele personages rond zoals Anna van Oostenrijk en zeer duistere figuren, zoals Milady de Winter. Wie is wie en is het liefde of jaloezie, en zal het goede het boze wel kunnen overwin nen? Die vragen zijn de motor van een echt romantisch verhaal. Climax en anticlimax (dé ingrediënten van alle toneel) wisselen elkaar steeds af. Tus sentijdse hoogtepunten van spanning fungeren als een soort cliffhangers. Romantische verhalen hebben vaak iets dubbels. Ook al weet je dat de vier musketiers allemaal hun bestemming vinden, er blijft toch iets wringen rond het menselijk onvermogen en de vluchtigheid van geluk. Daarnaar ver wijzen kun je zwaarmoedig of luchtig doen. Regisseur Robbert van den Bergh, debuteert met deze voorstel ling als regisseur maar heeft al een rijke ervaring als (musical)acteur. En hij weet hoe je zo'n 'zwaar aangezet' verhaal uit de tijd van de Romantiek met een gezonde dosis humor kunt opfrissen. Het script (van André Breedland) had daar ook al het nodige aan gedaan. Een aantal scènes (zoals van Athos, die lange tijd opgesloten zit in een wijnkelder) leent zich er bij zonder goed voor om het verhaal een vrolijk kantje te geven. Een musical is multidisciplinair. Er is het verhaal. Er is de zang, de muziek. Er zijn (zeker in een historisch drama) de kostuums, waar bijna altijd meer in geïnvesteerd wordt dan in een toneel stuk. En dan, niet te vergeten, is er nog de dans, of beter: de choreografie. Ook in deze productie is Iris Veekens, van onder meer Stichting Dansz, daarvoor verantwoordelijk. Zij is al sinds 2005 de vaste huischoreografe van Muziek- teater Zeeland en inspireert het gezel schap tot wervelende voorstellingen. Ditmaal zitten daar uiteraard een aan tal schermgevechten tussen: altijd spectaculair. Het belooft weer een zeer mooie voorstelling te worden. MUZIEKTHEATER ZEELAND donderdag 22 maart 2018 GO De opnames van Jimi Hendrix die pos- tuum zijn verschenen overtreffen in kwantiteit het materiaal dat tijdens zijn leven werd uitge bracht. Voor de kenners biedt Both Sides Of The Sky waarschijnlijk weinig nieuwe inzichten. Toch bewijzen de niet eerder uitgebrachte sessieopnames en schetsen van latere nummers op deze cd nog maar eens de virtuositeit en experimenteerdrang van Hendrix. Het album is deze maand verschenen Het is vast geen toeval dat Maarten 't Harts boek over Johann Sebastian Bach dezer dagen verschijnt. Het is weer passietijd en overal is de Matthaus Passion te be luisteren. Maarten 't Hart is al bewonderaar van de Duitse componist sinds zijn achtste, toen hij Wohl mir, dass ich Jesum habe voor het eerst hoorde. In dit boek geeft hij zijn eigen visie op dit genie. De Arbeiderspers, €19,99 JOHANN SEBASTIAN BACH 0 MAARTEN I H A R I It's Not Me, The Horse Is Not Me is het der tiende album van de ClAWfrffMUW Amsterdamse garage rockband Claw Boys Claw, die al meer dan 30 jaar de podia onvei lig maakt. De onver woestbare band rondom de charismati sche Peter te Bos is beter op dreef dan ooit, zo bewijst dit album waarbij de venij nige rocksongs, smerige gitaarriffs en broeierige ballads elkaar afwisselen. De band toert nu door Nederland De steunbetuigingen aan zijn adres toen hij bekendmaakte ern stig ziek te zijn, maakten duidelijk hoe geliefd Willem van Hanegem is bij voetbal en niet-voetballiefhebbers. Gelukkig is 'De Kromme' gezond verklaard en kunnen we weer genieten van zijn dwarsheid en humor, maar vooral van zijn ongebreidelde voet balkennis. In Buitenkant links geeft hij zijn visie op een halve eeuw topvoetbal. Voetbal Inside, €19,99 D'Artagnan en de musketiers Athos, Aramis en Porthos zweren eeuwige trouw, fotohugosegers De drie Musketiers, musical: De Mythe Goes, vandaag, morgen en za terdag 24 maart, aanvang 20.00 uur (zaterdag 24 maart ook een middag voorstelling, aanvang 15.00 uur), za terdag 31 maart in Scheldetheater Terneuzen, aanvang 20.00 uur. Muziektheater Zee land uit Goes heeft een eerbiedwaardige leeftijd (73 jaar), maar heeft zichzelf knap verjongd door te kie zen voor de moderne musical. De afgelopen jaren bracht het 50 leden tellende ensemble al de musicals Titanic (2017), Jesus Christ Superstar (2016), My Fair Lady (2015) en Evita (2014). Kwestie van een reputatie op bouwen... En voor volgend jaar (wie jong is, denkt vooruit) staat ook al weer een prachtige en succesvolle musi cal gepland. 2019 wordt het jaar van Ciske de Ratop nieuw een script van André Breedland. 'Ciske' heeft (in 2007 was dat) de grenzen van de musical in Ne derland verlegd. Het is nostalgisch, humo ristisch en drama tisch. Om naar uit te kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47