Sjaak Luteijn loopt nog één O O) CD O 12 ZE Kerkhove kopvrouw in Fed Cup-team Eerste puntverlies Verheul op het NK Zwaargewichten naar I Jzendijke Tjoba kiest weer voor Belg aan roer Dubbelhandige bowler uit Middelburg is eerste Neder lander die drie perfect games in één week gooit BOWLEN EUROPEES KAMPIOENSCHAP Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee is de kopvrouw van het Nederlandse Fed Cup team. Giteren is Quirine Lemoine door cap tain Paul Haarhuis als vierde en laatste speel ster aangewezen voor het team dat het op 21 en 22 april opneemt tegen Australië. Het drietal Kiki Bertens, Arantxa Rus en Ri- chèl Hogenkamp zag de reis naar Australië niet zitten en bedankte voor de eer. Daardoor is Kerkhove met haar 195ste plaats op de WTA-ranking de hoogst geplaatste speelster. De andere teamleden hebben een lagere ran king: Quirine Lemoine (322ste), Michaëlla Krajicek (733ste) en Demi Schuurs (heeft al leen een dubbelranking). Heike Verheul leed woensdagmiddag haar eerste puntverlies bij het NK dammen voor vrouwen in Zoutelande. De speelster uit Utrecht moest een remise toestaan aan haar directe achtervolgster Laura Timmerman. Het verschil tussen de koploopster en de nummer twee blijft daardoor één punt. Titelverdedigster Vitalia Doumesh en Esther van Muijen kwamen dichterbij door zeges op respectievelijk Denise van Dam en Jacqueline Schouten. Met twee punten achterstand zijn Doumesh en Van Muijen nog niet kansloos. Donderdag staat met de partij Timmerman- Doumesh een topper op de rol, terwijl Ver heul de puntloze Nicole Schouten treft. Michael van Praag is zaterdag één van de spre kers bij de jubileumreceptie van de voetbal vereniging IJzendijke. Voor de Zeeuws- Vlaamse club is die gelegenheid het startsei zoen voor de festiviteiten ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. Van Praag bezoekt in zijn hoedanigheid van voorzitter van KNVB regelmatig roo-jarige voetbalclubs. Behalve Van Praag heeft IJzendijke nóg een nationaal zwaargewicht gestrikt als spreker: Herman Wijffels. De voormalige baas van de Rabobank, informateur van het kabinet Bal kenende IV en oud-voorzitter van de SER speelde in een ver verleden voor IJzendijke. De receptie begint om 19.30 uur. Remko Dardenne wordt de nieuwe hoofdtrai ner van korfbalvereniging Tjoba. Hij is de vierde Belg die bij de club uit 's-Heer Hen drikskinderen aan de slag gaat, na Chris van Put, Dirk Sercu en Tom Mertens. De laatste is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen. Dardenne komt over van de Belgische club Meeuwen, de nummer één in de promoleague A. Hij speelde zelf lange tijd bij de club uit Antwerpen en maakt nu deel uit van de trai nersstaf. Z.V, Driedaagse Pearle Jiujitsu Luteijn, vorig jaar zestig gewor den, mist de motivatie om nog langer afstanden te lopen van 20 kilometer of meer. De Oost- Zeeuws-Vlaming wil wat minder gaan trainen. „Nu zit ik op drie a vier trainingen van 10 tot 21 kilo meter in de week", vertelt hij. „Straks hoefik voor wedstrijden van 10 tot 15 kilometer wat minder arbeid leveren. De intervaltrai- ningen zullen dan ook wat min der zwaar zijn. Dat is allemaal wel prettig, ook met het oog op mijn blessuregevoeligheid." Op dit moment sukkelt Luteijn met een kleine kwetsuur. „Mijn voorbereiding op het NK had wat beter gekund", stelt hij. „Ik heb al een tijdje last van mijn linkerknie. Ik kan niet zeggen dat het er opeens in is geschoten, het is ge leidelijk gekomen. Elke keer speelt die knie op na zo'n zes kilometer. Ik hoop dat het in Venlo me niet al te veel in de weg zit." De Oostburger heeft in de afge lopen twintig jaar een aardig pal- mares opgebouwd. Hij werd al vier keer Nederlands kampioen op de halve marathon. Daarnaast pakte hij twee nationale titels op de cross dicht te genaan Bowlingtalent Brent de Ruiter (17) uit Middelburg vertegenwoordigt Nederland tijdens het EK voor ju nioren komende week in Dene marken. „Ik moet gewoon m'n kop erbij houden, genieten en dan ko men de prestaties vanzelf', blikt hij vooruit op zijn tweede Europese kampioenschap. Op zijn thuisbasis in bowling centrum De Kruitmolen in Middel burg ontving Brent de Ruiter afge lopen week liefst gen certificaten van de Nederlandse Bowling Federatie (NBF). De meeste vertegenwoordigen één van de inmiddels acht perfect games (maximale score van 300 punten) die De Ruiter in zijn nog prille car rière heeft gegooid. Voorzitter Ronald Melse van Bowlingvereniging Middelburg, die de certificaten namens de NBF uitreikte, had echter nog een ver rassing in petto. Tot zijn eigen ver bazing bleek De Ruiter de eerste Nederlander te zijn die drie keer een 300-game binnen één week had gegooid. De prestaties van De Ruiter zijn in den lande niet onop gemerkt gebleven. „Grote namen komen je tijdens toernooien ineens een handje geven en feliciteren met je prestaties, dat is wel even wen nen." Zijn eerste 300-game gooide De Ruiter in maart vorig jaar. „Dat was hier in Middelburg tijdens de woensdagavond-league", herinnert hij zich. „Het voelde vooral als een opluch ting, omdat ik er al vaak zo heb gezeten." Vervolgens ging het hard. Twee weken later volgde zijn tweede 300-game tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Renesse en inmid dels staat de teller op donderdag 22 maart 2018 TENNIS DAMMEN Michael van Praag fotoproshots VOETBAL KORFBAL I Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil strandde gistermiddag wéér in het zicht van de haven. Vier kilo meter voor de meet eindigde de vlucht van de Roompot-renner pas in de Drie daagse van De Panne. De driebanders van Pearle Opti ciens 2 boekten in de tweede divisie de eerste 8-0- zege sinds 4 ja nuari. 't Tapperijke was het slachtof fer. Eddie van Goethem won ruim; dat gold niet voor invaller Ad Braspenning, Robin Claerhoudt en Etienne van Damme. Bij Sportschool Geelhoed in Goes verzorgt Michel van Rijt, een in Rusland woonach tige Brabander, vanavond een cli- nic op het gebied van jiujitsu, Brazi- lian jiujitsu en mixed martial arts. Deze begint om 20.00 uur aan de Elvis Presleylaan 101. Brent de Ruiter Nog één keer laadt Sjaak Luteijn zich op voor een halve mara thon. „Ik loop zondag het Neder lands kampioenschap en daarna vind ik het mooi geweest", zegt de atleet uit Oostburg, die in Venlo een podiumplaats pro beert te bemachtigen in de klasse H60. „Op een goede dag moet ik bij de beste drie kunnen eindigen." Roeland van Vliet Oostburg Sjaak Luteijn. o. Menno Kole Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40