MIJN HOBBY 6 7 11 Marcel Viergever (36) uit Goes verzamelt vlaggen. Het geeft hem een mooie en tastbare herinering aan zijn reizen in het buitenland. Ik vergelijk me vaak met Sheldon uit de tv-serie the Big Bang Theory.' Als kind ging ik wel op vakantie, maar ik kwam nooit buiten Nederland. Mijn eerste vliegreis maakte ik pas toen ik 24 jaar oud was. Daarna kreeg ik de smaak goed te pakken. Vanaf dat moment ben ik begonnen met het sparen van vlaggen. Het reizen zelf gaat voor mij toch vooral om zoveel mogelijk van de wereld te zien. Ik vind het prachtig om nieuwe culturen te ontdekken, die totaal anders zijn dan de Nederlandse. Het verza melen van de vlaggen geeft me een mooie en tast bare herinnering aan elke reis. Ik ben het type dat graag goed voorbereid op reis gaat. Ik koop reisboekjes, struin het inter net af enzovoorts. Dat doe ik vooral als ik een reis buiten Europa maakGemiddeld stap ik vier keer per jaar in het vliegtuig, over het algemeen naar een voor mij nieuw land. Al was het maar voor een nieuwe vlag, haha.. Ik ben wel gesteld op een beetje comfort tij dens het reizen. Beknibbelen doe ik dan ook zeker niet, het moet gewoon goed zijn. Nee, ik ben geen lid van een club. Wel heb ik een aantal vaste mensen met wie ik regelma tig op reis ga. De meesten hiervan zijn net als ik lid van korfbalclub Togo uit Goes. Vooral via internet en mijn vaste reisorgani satie Riksja Travel. Ik ben vrijgezel, dus dat komt voor het reizen soms wel goed uit. Ik ken veel mensen, die net als ik van reizen houden. Alleen reizen doe ik eigenlijk nooit. De passie voor vlaggen is vooral iets van mezelf. Qua reizen kijk ik met heel veel plezier terug op mijn reis naar Zuid-Afrika. Wat een ge weldig land. De afwisseling maakt het zo mooi. Een goede tweede is Maleisië. Allebei de landen hebben precies wat ik zoek in een verre reis, de mix tussen natuur en grote stad. De mooiste vlag die ik heb is die van Swaziland. De vlag is eigenlijk niet te ver gelijken met een andere. Daarnaast is het ook ge woon een bijzonder land. Qua vlaggen doe ik dat vooral zelf. Ik ver gelijk me vaak met het personage Sheldon uit de tv-serie 'the Big Bang Theory', die een show over vlaggen heeft. Dat is niet de meest positieve verge lijking, haha. Daarom begin ik er vaak zelf maar over, voordat anderen dit doen. Uitbreiden natuurlijk! Het liefst hoop ik de vlaggen van Nieuw-Zeeland en Australië ooit in huis te hebben hangen. Dit jaar breid ik mijn verza meling hoogstwaarschijnlijk uit met de vlaggen van Albanië en Costa Rica. donderdag 22 maart 2018 GO Passie voor vlaggen Bas Dingenouts 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? Hoe informeert u zich over uw hobby? Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor IJgek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? A Marcel Viergever ligt te midden van zijn vlaggenverzameling. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39