'Zeeuwse trots geraakt door bezwaren mariniers' r KRIJGEN WAT JE VERDIENT intermediair 9 Willekeurig nachtelijk telefoontje leidde tot huwelijk Je hebt Tinder en talloze andere datingsites. Maar je kunt de liefde van je leven ook ontmoeten door een willekeurig telefoonnummer in te toetsen. Dat is precies wat Tom Adriaensen deed. Toen Debbie Adriaen sen-Van Visvliet (43) uit Vlissingen eerder deze week een bericht las over een Brits stel dat elkaar leerde kennen na een verkeerd verstuurd whatsapp-be- richtje en dat nu getrouwd is, moest ze glimlachen. Ze maakte veertien jaar geleden iets soortge lijks mee, toen ze midden in de nacht werd gebeld door een wild vreemde. Dat bleek Tom Adriaen sen (37) uit Arnhem te zijn, die een weddenschap had afgesloten met een vriend na een avondje stappen. Het idee: toets een willekeurig gsm-nummer in en probeer de gene die opneemt zo lang mogelijk aan de lijn te houden. „En dan krijg je eerst een paar boze mannen aan de telefoon", lacht Tom, veertien jaar na dato. Niet zo gek, gelet op het tijdstip van 02.00 uur. Maar Debbie van Visvliet was nog wakker, want zij had nachtdienst. „Hij zei: Met Tom uit Arnhem, ik zoek Johan'. Maar ik kende geen Johan, het was dus een vrij kort gesprek", vertelt Debbie. „Maar daarna kwam er nog een sms'je van Tom waarin hij excuses aanbood dat hij me had gestoord." Er volgden tientallen berichtjes over en weer en de twee schakel den daarna over op MSN Messen ger, het inmiddels gepensioneerde chatprogramma van Microsoft. „Ik vond het wel gezellig, een mooi tijdverdrijf', lacht Debbie. „Ik ben niet zo moeilijk." In de weken daarna belden de twee elkaar veelvuldig en na twee maanden ging Debbie naar Rotter dam, waar hij destijds een oplei ding volgde. „Op een of andere manier was er een klik", zegt Tom, die al snel wist dat Debbie voor hem de ware was. Slechts drie maanden na het eerste toevallige telefonische contact vroeg hij haar ten huwelijk. „Het was voorbe stemd", aldus de twee tortelduif jes, die vorige week hun 12,5 jarig huwelijksjubileum vierden. Tom besloot in Zeeland te ko men wonen, niet in de laatste plaats vanwege de twee kinderen Ik vond het wel gezellig, een mooi tijdverdrijf van Debbie uit een eerdere relatie. Ze kregen ook samen nog een dochter. Maar behalve Cupido sloeg ook het noodlot toe, toen in 2013 een tumor werd ontdekt op Toms hersenstam. De situatie lijkt nu stabiel, maar het heeft Tom wel beperkt in zijn alledaagse bezighe den. „Het heeft ons sterker ge maakt, we proberen zoveel moge lijk uit het leven te halen", zegt hij. Wat ze (nog steeds) zo leuk vin den aan elkaar? Debbie: „Hij is lief en attent en je kunt alles tegen hem zeggen." Tom: „Zij is lief, mooi en zorgzaam en prettig ge stoord. Net als ik." Dinsdag stelde Roompot Vakanties al per direct tien vakantiewoningen beschikbaar voor gezinnen van ma riniers, zodat ze kennis kunnen maken met Zeeland. De Bat voor spelt dat dit voorbeeld navolging vindt. „Dat heb ik tenminste begre pen." Zaterdag verschijnt bovendien in de Volkskrant een paginagrote ad vertentie waarin de Zeeuwse vaca tures staan opgesomd. Volgens De Bat is dat een initiatief van grote partijen in de zorg, het bedrijfsle ven, de horeca en de recreatie. Zo lang nog niet helemaal duidelijk is wie meedoen, wil hij nog geen na men noemen. „Maar het gaat zeker door." Platgebeld De gedeputeerde zegt 'platgebeld' te zijn door mensen en instellingen die iets willen doen. „Tig arbeidsbe middelingsbureaus, elk communi catiebureau in Zeeland, de Zeeuwse Connectie. Kortom, we hebben het niet over een actie, maar over iets veel mooiers. Er is een hele bewe ging op gang gekomen." Dat betekent niet dat de door de provincie aangekondigde 'guerrilla actie' niet meer doorgaat. Er werd al gewerkt aan een vervolg op de re clamecampagne 'Niet iedereen houdt van Zeeland', waarmee de VW, de provincie en reclamebu reau Superrebel vorig jaar een te gendraads beeld van Zeeland pre senteerden. De follow up wordt nu versneld. Daarbij kan worden ge dacht aan een slogan als: 'Niet ie dereen houdt van werken aan de duurste schepen ter wereld', aldus De Bat. Andere verrassingsacties sluit hij niet uit. De aanleiding is de berichtgeving over het Korps Mariniers dat niet naar Vlissingen wil verhuizen, waar in 2022 een nieuwe Mariniers kazerne in gebruik wordt genomen. Een flink aantal mariniers denkt dat er in Zeeland geen banen zijn voor hun partners en dat koophui zen hier nooit meer zijn kwijt te ra ken. „De focus is nu helemaal weg van de mariniers", zegt De Bat. „Ieder een werkt nu samen om het beeld neer te zetten dat het in Zeeland goed wonen en werken is." donderdag 22 maart 2018 PC 'Ergens was er een klik' Luc Oggel Debbie en Tom Adriaensen zijn al 12,5 jaar gelukkig getrouwd. FOTO RUBEN OREEL - Debbie Adriaensen-Van Visvliet De berichtgeving over de onwil van de mariniers om naar Vlis singen te verhuizen heeft in Zeeland een beweging op gang gebracht om wonen en werken in de provincie te promoten. „Het lijkt wel of een heleboel Zeeuwen in hun trots zijn ge raakt", zegt gedeputeerde Jo- Annes de Bat (CDA, economie). Ernst Jan Rozendaal Middelburg Volg je ambities op het nieuwe Intermediair HÉT WORK-LIFE PLATFORM VOOR HOOGOPGELEIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37