Geheim Aaent 327 Zeeuws-Vlaanderen richt speciale klas in voor thuiszitters Bram Houg en LUV op Vriendinnendag m 2 WILLEM VAN DAM HAPPY HOUR y m rm - Column Lang geaarzeld, gisteren in het stemhokje. Wordt het die mevrouw die ons dorpshuis wilde sluiten? Dacht het niet. Moest ik stemmen op de partij met mijn nicht, achternicht en zwager op de kandidatenlijst? Dat zou wel een heel klef familieon deronsje worden. Die man met die olijke blik die de winkels des zondags op slot wil houden? Geen denken aan, ik hecht te zeer aan een vers zondags croissantje. Misschien de lokale nieuwko mer die Guus Gans wil benoemen tot onze officiële stadsmascotte? Ben je besodemieterd! Ik ken die Guus Gans helemaal niet. Gijs Gans, die ken ik wel. Hij is dat aartsluie en oliedomme hulpje van Oma Duck. Zeg zelf: met zo'n stom beest wil je toch niet geaffi cheerd worden? Affijn, toen ik eindelijk een vakje had ingekleurd en opgelucht het stemhokje wilde verlaten, rea liseerde ik me dat ik nóg een stem moest uitbrengen: het sleepwetre- ferendum. Moeilijke materie, die sleepwet. Veel over gelezen, maar ik weet nog steeds niet precies hoe de vork in de steel steekt. Wat ik wél weet, is dat die wet het onze geheime diensten mogelijk moet maken om nóg dieper in onze persoons gegevens te peuren. Dat is goed voor onze veiligheid, hoorde ik Hoge Haagse Heren bij voortdu ring zeggen. En wat onze privacy betreft, spraken ze sussend, daar over hoeven we ons geen zorgen te maken, onze privégegevens zijn bij de overheid in goede handen. Ja, ja. Wat las ik het voorbije week einde in een dertien regels tellend berichtje in deze courant? De Au toriteit Persoonsgegevens heeft per abuis de namen van de eigen medewerkers naar buiten ge bracht; zelfs de club die is opge richt om over uw en mijn privacy te waken is lek als een vergiet. Het moge duidelijk zijn, ik heb 'Nee' gezegd tegen de sleepwet; het gaat Geheim Agent 327 geen donder aan dat ik op de nummer 1 van lijst 7 heb gestemd. Met zo'n stom beest wil je toch niet geafficheerd worden? DESTELLING Vandaag: Wie niet heeft gestemd, mag niet zeuren Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TUSSEN 15.00 UUR EN 16.00 UUR, KUN JE BIJ &E JUMBO, ZOUTELAN&E-VRIJ WINKELEN Provincie steunt bijenstrategie Cursus over provinciale politiek Klanten tevreden over Connexxion MIDDELBURG Meet Up Shoppen volgens China Met deze 'kansgroep' - die gevestigd is op basisschool De Springplank in Terneuzen - wil het samenwer kingsverband van de Zeeuws- Vlaamse scholen voorkomen dat de leerlingen langdurig thuis komen te zitten. Volgens Stan van Alphen, voor zitter van het samenwerkingsver band Zeeuws-Vlaanderen, gaat het om leerlingen met een 'speciale zorgbehoefte'. Ze komen van regu liere basisscholen in de hele regio. „De basisscholen konden ze niet meer ondersteunen, en ook in het speciaal onderwijs is geen passende plek te vinden. Het samenwer kingsverband in Zeeuws-Vlaande ren wil kinderen zo veel mogelijk zelf onderwijs bieden in de regio. In deze tijdelijke voorziening krijgen de kinderen zorg en onderwijs. De komende tijd willen we hun zorg behoefte beter in kaart brengen." Het was nog niet eerder nodig om zo'n klas op te zetten. „We heb ben nog niet eerder te maken gehad met thuiszittende leerlingen", er kent Van Alphen. „Het is opmerke lijk dat dit nu meer voorkomt. Wat de oorzaak is, weet ik niet. Dat wil len we analyseren." Het zijn basisschool leerlingen met een 'speciale zorgbehoefte' In de klas kunnen maximaal acht kinderen terecht. Het is de bedoe ling dat voor het eind van het schooljaar een passende plek ge vonden is voor de leerlingen. ■f wt p" f4 f" 1— "K Goes pakt komende zondag weer uit met de Vriendinnendag. Op verschillende plekken in de bin nenstad vinden evenementen plaats. Zo wordt de Grote Markt omge toverd tot festivalgebied voor het Ibiza Fashion Festival. Het plein staat uiteraard vooral in het teken van mode, maar er zijn ook optre dens. Voor de wat oudere vriendin nen komt LUV optreden, de wat jongere bezoekers lopen misschien wat meer warm voordeGoese zan ger Bram Houg, die onlangs nog hoge ogen gooide in The Voice of Holland. Enkele andere onderdelen van de dag zijn de Suffe Tuttenmiddag in het stadhuis op de Markt, de Ma- kersmarkt op het Bleekveld, mode shows op het Ganzepoortplein en workshops in de Korte Kerkstraat. De Papegaaistraat wordt omge vormd tot het Metamorfoseplein. Vriendinnen kunnen er terecht voor onder meer een fotoshoot, kle dingadvies, een workshop en een kappers- en make up-behandeling. De Vriendinnendag vindt gelijk tijdig met de koopzondag plaats. De activiteiten beginnen veelal aan het begin van de middag. EXECUTIEVERKOOP donderdag 22 maart 2018 Gisteren: Mariniers heb ben een ver keerd beeld van Zeeland 2737 stemmen MIDDELBURG Zeeland ondertekent in de zomer de nationale bijenstrategie. Het dage lijks provinciebestuur wil daar meer partijen bij be trekken. Dat wordt voor bereid door Poldernatuur Zeeland. Vandaar dat het nog niet tot onderteke ning was gekomen. Dat antwoordt de provincie op vragen van D66. Veel bijensoorten worden met uitsterven bedreigd. Met de bijenstrategie moet de bijenstand worden her steld. MIDDELBURG Wie wil weten hoe de pro vinciale politiek werkt, kan hiervoor in Middelburg een cursus volgen. Don derdag 12 april begint de cursus Politiek Actief voor de Provincie. Die bestaat uit vijf bijeenkomsten. De laatste is het bijwonen van de Statenvergadering van 8 juni. De cursus is be doeld voor mensen die meer willen weten over de provincie of politiek actief willen worden. Aanmel den: em.vd.hoff@zee- land.nl VLISSINGEN Zeeuwen zijn tevreden over het openbaar ver voer in hun provincie. Ze geven het busvervoer een rapportcijfer 7,4. Dat blijkt uit de OV-Klanten- barometer 2017. Hiervoor zijn ruim 86.000 reizigers in heel Nederland ge vraagd naar hun mening over de kwaliteit van het ov. Zeeland scoort hoog op onder meer 'vriende lijkheid en rijstijl perso neel, de veiligheid van de rit en instaphalte'. Welke invloed heeft het internet op ons koopgedrag? Bezoe ken we nog winkels in de binnensteden? Daarover gaat de VPRO Tegenlicht Meet Up die de ZB en Switch dinsdag 27 maart om 19.30 uur houden in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Vijf Zeeuws-Vlaamse basis schoolleerlingen zijn tijdelijk in een apart klasje geplaatst, omdat voor hen geen passende school gevonden kan worden. Cornelleke Blok Terneuzen - Stan van Alphen, voorzitter samenwerkingsverband Bram Houg. foto lex de meester Rob Paardekam Goes Op zaterdag 24 maart 2018 om 11.00 zal op het terrein van de Jachthaven Wemeldinge te Wemeldinge, gemeente Kapelle (ZLD) in het openbaar worden verkocht een polyester zeilboot "Golden Shamrock" 9,15 meter lang, 3,15 meter breed en met een diepgang van circa 1,75 meter Bijzondere kenmerken: 17 PK motor (Sole Mni 17 uit 2006), navigatie, windmeter, dieptemeter en plotter van Advance Sea, kompas van Plastimo, etc. De zeilboot staat op kade en heeft wel enig onderhoud nodig. De verkoop komt ten laste van dhr. G. Staepelaere en wordt gehouden bij opbod zonder verdere kosten en de zeilboot zal worden toegewezen aan de meestbiedende waarbij wel direct tot betaling moet worden overgegaan. Bezichtiging een half uur voor de verkoop. Geen opgeld. Om uitsluitsel te verkrijgen of de verkoop doorgang zal vinden, verzoeken wij u voor die tijd contact met ons kantoor op te nemen. De deurwaarder met de verkoop belast, M.L. Scheepbouwer, t-gerechtsdeurwaarder (06-22782108) Janssen Janssen c.s. Gerechtsdeurwaarders, Wulfaertstraat 1 Goes (088-7303400)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2