PVV-lijsttrekker Vincent Bosch ontvangt veel positieve reacties Brent de Ruiter krijgt een kick van bowlen Eigenlijk is het vandaag een heel normale woensdag voor Vincent Bosch. Maar de gemeenteraadsverkiezingen maken het tot zijn belangrijkste dag als PVV- lijsttrekker in Tholen. Het is woensdagochtend nog maar net licht als een Audi A4 door de straten van Poortvliet rijdt. Achter het stuur zit Vincent Bosch, twin tig jaar, student in Rotterdam. Bosch stuurt aan het begin van een lange dag zijn auto naar Dorpshuis 't Ouwe Raed' uus in de Achter straat in Poortvliet. Gek genoeg is hij er nog nooit geweest. Hij woonde in zijn jeugd dan wel in Poortvliet, maar bracht veel meer tijd door in Sint-Annaland, waar hij op de basisschool zat en zijn opa di recteur was. Diezelfde opa, Gerrit Bril, staat ook op de kandidatenlijst voor de PVV op Tholen. Bosch is ervan overtuigd dat hun partij aan het eind van de avond met volle han den staat. En dat betekent: drie tot vier zetels, zegt hij zelfverzekerd. „Ik ben altijd voorbereid op een teleurstelling. Normaal zet ik wat terughoudend in. Ik heb nooit hele hoge verwachtingen, dan kan het alleen maar meevallen. Maar ik krijg zóveel positieve reacties. En als je de Tweede Kamerverkiezin gen vertaalt naar Tholen zitten we op vier zetels. Drie a vier zetels moeten we kunnen redden." Ouders Even na half acht 's ochtends brengt hij drie stemmen uit. Twee namens zijn ouders, natuurlijk ook op de PVV. Ze moeten zelf werken. Maar geen van de drie stemmen gaan naar hemzelf, zegt Bosch. Hij maakt nog even een stemfie en rijdt daarna vlot door naar de Erasmus Universiteit in Rotterdam, waar hij rechtsgeleerd heid studeert. Het saaie college Internationaal en Europees recht gaat grotendeels langs hem heen. Ondertussen is namelijk ook het (social) media circus op stoom gekomen. App'jes van andere kandidaat-raadsleden, Tweede Kamerleden, en van Geert Wilders. 'Succes met de laatste loodjes', is het bericht. Op Face- book, Twitter en via het live-blog van de PZC volgt hij zelf de ont wikkelingen in de stembureaus. Niemand op zijn school die er raar van opkijkt. Sterker nog: zijn poli tieke carrière is bekend. Zeker na dat universiteitsblad Erasmus Ma gazine hem een dag volgde in de Zeeuwse Staten. Waar dinsdagavond nog werd gemeld dat alle Zeeuwse PW- raadsleden en Statenleden zich op de verkiezingsavond in Terneuzen verzamelen, veranderen de plan nen in de loop van woensdagoch tend. Bosch: „De Haagse afdeling had ons uitgenodigd om in Terneuzen alle Zeeuwse uitslagen af te wach ten. Meerdere partijen houden zo'n partijbijeenkomst om geza menlijk de uitslag te bekijken. In dat opzicht leek het me niet Bosch krijgt een app'jevan een Tweede Kamerlid: of er al exitpolls vanuit Tholen zijn vreemd dat we naar Terneuzen zouden gaan. Maar omdat we er nu voor Tholen zijn, hebben we be sloten om hier te blijven." Een paar uur later blaast ook Wilders het bezoek aan Terneuzen af, om dat burgemeester Lonink duidelijk laat blijken niet van zijn komst ge diend te zijn. Pling. Weer een app'je. Of er al exitpolls vanuit Tholen zijn. En of hij donderdagochtend paraat wil staan voor een landelijke radio- omroep. En zo gaat het de hele dag door. Bosch probeert overal posi tief op te reageren. Dat gaat nogal eens ten koste van zijn nachtrust, erkent hij. En woensdag? Is het helemaal een gekkenhuis. 's Avonds heeft hij nog net even tijd om Chinees te halen. Nu is hij wel wat gewend; hij pendelt in een werkweek tussen Middelburg, Poortvliet, Rotterdam en Den Haag heen en weer. „Wekelijks rijd ik tussen de drie- en vierdui zend kilometer." Als hij eenmaal thuis is, is hij normaal gesproken nog niet klaar. „Ik kijk mijn eigen inbreng terug. Wat wilde ik bereiken? Hoe werd ik geïnterrumpeerd? Hoe heb ik daar op geantwoord? Hoe was mijn houding? Daar reflecteer ik op. Zo probeer ik aan mezelf te werken." Tijd voor die reflectie heeft Bosch woensdag niet gehad. Maar goed, dat komt later wel. Op naar het gemeentehuis in Tholen, waar hij dat hoopt te horen waar hij het allemaal voor heeft gedaan: drie of vier zetels. Rond elf uur in de avond blijkt dat Bosch met twee zetels blij moet zijn. It donderdag 22 maart 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 tTOQFt JEZEIF vgorB th m tril A Vincent Bosch, PVV-lijsttrekker in Tholen: „Het is vandaag een gekkenhuis." fotoleoadriaansen Onrust op een normale woensdag Michiel Bouwman Poortvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29