'Lars Boom zal altijd een ploeg vinden' O IÉ 25 Viviani wint in De Panne Knappe solo van De Gendt UITSLAGEN Wie Lars Boom (32) afgelopen win ter aan het werk zag, kon niet an ders concluderen dan dat hij er goed voor stond. De renner van Lotto-Jumbo trainde hard en gedis ciplineerd en leek klaar voor het seizoen. Totdat hij last kreeg van hartritmestoornissen. Boom werd geopereerd, zat snel weer op de fiets, maar maakte dinsdag bekend dat hij zijn geliefde voorjaarsklas siekers moet overslaan. Hij is nog onvoldoende hersteld en wil niet voor spek en bonen meedoen. Boom werden tien jaar geleden gouden bergen beloofd. Maar on danks een paar mooie overwinnin gen - met de Touretappe naar Aren- berg in 2014 misschien wel als mooiste - loste hij de belofte nooit helemaal in. Merijn Zeeman, spor tief directeur van Lotto-Jumbo, vindt dat we Boom niet meer moe ten zien als het talent van toen. „We moeten kijken naar de Lars van nu. Op momenten een ontzet tend goede wielrenner, maar niet de selfsteering renner die dat struc tureel laat zien." Is Boom destijds te hoog opgehe meld? Waren de verwachtingen ir- reëel? „Een toptalent is als een puz zel van veel verschillende stukjes", zegt Zeeman. „Fysiek, persoonlijk heid, mentaal, zelfkritisch, zelfver trouwen, alles moet op orde zijn. Lars bezit niet alle stukjes. Er zijn er maar een paar die dat wel kunnen zeggen. Peter Sagan en Greg Van Avermaet vormen echt een andere categorie. Bij ons in de ploeg heb ben Dylan Groenewegen, Primoz Roglic en Steven Kruijswijk ook veel van die puzzelstukjes." Zonder vooruit te kunnen lopen op de toekomst van Boom bij de ploeg, denkt Zeeman niet dat de Brabander zich zorgen hoeft te ma ken. „Lars heeft een dusdanige naam in het peloton, dat hij altijd een ploeg zal vinden." Gridgirls out, gridkids in. Heel erg 2018. En hoe klein en simpel ook, tegelijkertijd óók de grootste veran dering die Liberty Media in het eer ste jaar als commerciële rechten houder van de Formule 1 heeft doorgevoerd. Sowieso de meest in het oog springende. Ambitieus waren de plannen van het Amerikaanse mediabedrijf één jaar terug. De Formule 1 moest spannender, spectaculairder. „We moeten naar een sport toe waarin iedere coureur kan winnen. Waarin alle teams kans maken op de zege", sprak sporttechnisch topman Ross Brawn destijds in Melbourne. Wat daar van terecht kwam? Nog helemaal niks. Net als die wens van CEO Chase Carey om straatraces in bruisende steden als New York en Miami toe te voegen aan een kalen der waarop elk raceweekend vol gens hem moet voelen als een feestweek, 'als de Super Bowl'. Schitterende voornemens, maar daar bleef het dan ook bij. Een jaar lang zetelt Carey nu op de troon van waar Bernie Eccles- tone de Formule 1 decennialang als een dictator bestierde. Met spor tieve topman Brawn en commer ciële baas Sean Bratches sleutelde Carey vooralsnog alleen voorzich tig aan de aankleding van de sport. De pitspoezen sneuvelden. Er werd geïnvesteerd in meer digitale beleving van de sport. Vooral op so ciale media, om een jonger publiek aan te spreken. Er kwam een nieuw logo, niemand begreep waarom. Het tijdschema van GP-weekenden ging op de schop om een groter tv- publiek te bereiken. En de jongste primeur: filmcomponist Brian Ty- Veel van wat Liberty veranderde was uiterlijk vertoon. Het moet nu gaan over de fundamenten van deze sport Ier Fast and the Furious, Avengers, The Expendables) componeerde met het Londen Philharmonic Orches- tra een Fi Official Theme Song. Moet gezegd, een opzwepend nummertje. Verdeelsleutel Maar waar blijven de echte ingre pen? Wanneer wordt er gebroken met het tijdperk-Ecclestone. Bij de entree van Liberty werd er gehint op budgetrestricties. Op een eer lijke verdeelsleutel van tv- en prij zengeld voor alle teams. De voor keurspositie van Ferrari (altijd grootverdiener op basis van histo rische waarde voor de sport) werd voorzichtig aan de kaak gesteld. Maar het bleef bij benoemen en aanstippen. In die zin mag 2018 als het jaar van de waarheid worden beschouwd. Blijft het bij verder 'veramerikaniseren' van de For mule 1? Of pakken ze na een jaartje snuffelen nu serieus door? „Ik hoop dit seizoen meer posi tiefs te constateren, want een ge lukkige hand in veranderingen heeft Liberty Media nog niet ge had", constateerde Mercedes-team- baas Toto Wolff onlangs scherp. „We hopen allemaal races te zien in New York, Miami en San Francisco. Liberty moet die slagvaardigheid maar eens laten zien." Ten minste zo lastig wordt het sporttechnisch. Het eerste voorstel voor een versimpeld motorenregle ment voor na 2020, waarmee de en tree van nieuwe teams moet wor den vereenvoudigd, werd kritisch ontvangen. „Liberty had een posi tief eerste jaar, waarin ze de sport veel goeds hebben gebracht. Maar veel daarvan was ook uiterlijk ver toon", aldus Red Bull-baas Chris tian Horner. „Het moet nu gaan over de fundamenten van deze sport." De Greeff komt uit de kast donderdag 22 maart 2018 WIELRENNEN Elia Viviani heeft de nieuwe een daagse versie van de Drie daagse Brugge-De Panne gewonnen. De Italiaan was de sterkste in de massa sprint. Het was voor Viviani de vijfde zege van het sei zoen. De organisatie van de Driedaagse wil volgend jaar weer een koers op meerdere dagen. HOCKEY Oud-international Thijs de Greeff (36) is als eerste mannelijke top- hockeyer uit de kast geko men als homoseksueel. Hij doet dat in een interview met NRC. „Toen ik bij Oranje kwam, was ik er zeker van dat ik het voor me moest houden. Een in ternational kan gewoon niet homo zijn, dacht ik toen", aldus de Greeff. WIELRENNEN Thomas de Gendt heeft na een knappe solo de zege gepakt in de derde etappe van de Ronde van Catalonië. De Belg van Lotto Soudal ont snapte net voor de slotklim en bleef vier achtervolgers nipt voor in de ingekorte derde etappe naar Cam- prodón. De Gendt nam ook de leiderstrui over van Ale- jandro Valverde. Tennis Miami. Mannen, 1ste ronde: Sousa (Por) - Harrison (VS) 7-6 (4) 7-6 (4), Haase (Ned) - Sugita (Jap) 6-4 3-6 6-1, Ymer (Zwe) - Struff (Dui) 3-6 7- 5 6-1, Vesely (Tsj) - Lacko (Slw) 7-6 (2) 6-3, Marterer (Dui) - Fucsovics (Hon) 6-4 6-4. Vrouwen, 1ste ronde: Makarova (Rus) - Bacsinsky (Zwi) 6-2 2-6 6-4, Dijas (Kaz) - Brady (VS) 7-5 7-6 (8), Witthöft (Dui) - Maria (Dui) 6-3 6-4, Niculescu (Roe) - Poetintseva (Rus) 6-2 6-4. Wielrennen Driedaagse Brugge-De Panne: 1. Viviani (Ita) 202,4 km in 4.41.08, 2. Ackermann (Dui), 3. Philipsen (Bel), 4. Planckaert (Bel), 5. Debus- schere (Bel), 12. Vermeltfoort (Ned) allen z.t. Ronde van Catalonië, 3de etappe: 1. De Gendt (Bel) 153,2 km in 4.13.48,2. S. Yates (GBr) +0.20, 3. Pinot (Fra) z.t., 4. Frank (Zwi) z.t., 5. Quintana (Col) z.t. Klassement: 1. De Gendt 12.34.54, 2. Valverde (Spa) +0.23,3. Impey (ZAf) +0.29, 4. Yates z.t, 5. Pinot +0.31. F1: geen pitspoezen meer, maar verder? Een jaar staat het Amerikaanse bedrijf Liberty Media nu aan het roer van de Formule 1. Groots waren de plannen twaalf maan den terug. Wat er sindsdien ver anderd is? Nog vrij weinig. Arjan Schouten Melbourne Nu opnieuw een reeks voorjaar- klassiekers in duigen valt, doemt de vraag op: komt het nog goed met Lars Boom? „Hij bezit niet alle puzzelstukjes." Rik Spekenbrink Rotterdam Lars Boom laat de voorjaars klassiekers schieten, foto cor vos Verleden tijd in de Formule 1: de bevallige 'gridgirls', zoals hier bij de Grand Prix van Australië van vorig jaar, worden op last van de nieuwe rechtenhouder Liberty Media dit seizoen ver vangen door 'gridkinderen'. FOTO REUTERS -Christian Horner (Red Buil)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25