II Oranje dwars blijkt ook uit het nieuwe onderkomen van Oranje in de bossen rond Zeist 23 Kijk eens wie we daar hebben! en optimaal professionalisme be staat dat niet of nauwelijks meer. Voetbal is een serieuze zaak gewor den - en zo wenst Koeman het ook te benaderen bij het nieuwe Oranje. Het Nederlands elftal kan zich geen flauwekul meer permitteren na twee gemiste eindtoernooien. De KNVB en de Oranje-staf willen een maximale focus op presteren, op teambuilding ook. „Ik kreeg soms het gevoel dat spe lers het Nederlands elftal als een tussendoortje zagen", zei Koeman daar eerder over. „Als een uitstapje. Dat kan niet meer. Wat dat betreft willen we het anders doen." De vleugel waarover Oranje be schikt heeft een grote 'woonkamer' als middelpunt. Er is een open haard, een pingpongtafel, een dart bord, PlayStations en er zijn spelle tjestafels. De keurige, maar relatief We zijn hier automa tisch meer op elkaar gericht. Ik vind dat wel goed, hoor bescheiden hotelkamers liggen daar pal omheen, met balkons uit kijkend op de centrale ruimte. Op één van de tafels ligt nog een klad blokje met de namen van Pröpper, Bizot, De Roon en Dost. Die heb ben al ouderwets een potje zitten kaarten, blijkbaar. „We zijn hier automatisch meer op elkaar gericht", benoemt Geor ginio Wijnaldum het grootste ver schil met voorheen. „Ik vind dat wel goed, hoor. In Engeland is dat ook heel gebruikelijk, daar zitten ze ook altijd 'intern'. Met Newcastle en Liverpool zijn we wel eens op St. Georges' Park geweest, het natio naal voetbalcentrum van Engeland. Daar ging het er net zo aan toe. Maar in Nederland is dit maar een begin, hè? Ik vind het er prima uit zien allemaal." Mores De huidige groep internationals, met veel jonge spelers, zal ook niet snel klagen over 'Kamp Zeist'. Veel spelers zijn relatief nieuw - en bo vendien opgegroeid met de mores zoals die tegenwoordig geldt in het voetbal. Het grootste gevaar is ver veling en daaropvolgende onder linge irritaties, zeker in slechte tij den, maar het Nederlands elftal zit voorlopig slechts voor periodes van een paar dagen in Zeist. Een krachtproef wordt het pas als de selectie over een langere periode bij elkaar is, zoals vroeger in Hoen- derloo, in de aanloop naar een eind- toernooi. Geluk bij een ongeluk: daarvan is bij Oranje voorlopig geen sprake. „Ik vond Noordwijk ook leuk", aldus Wijnaldum. „Dat daar meer pers was, vond ik ook niet zo erg, ik heb jullie altijd te woord gestaan, volgens mij. Maar hier in Zeist heeft het ook wel iets. Alles is op het team gericht, op voetbal. Een nieuwe start. Daar lijkt me niets mis mee." OEFENINTERLANDS donderdag 22 maart 2018 GO M De centrale hal van het nieuwe spe lershotel in Zeist, die vol ledig is inge richt voor de internationals. FOTO'S PIM RAS - Georginio Wijnaldum Wesley Sneijder bracht gisteren op uitnodiging van Ronald Koeman een bezoekje aan het Nederlands elftal in Zeist. De recordinternational begroette zijn oud-ploeggenoten, onder wie Jeroen Zoet, uitgebreid tijdens de training. Selectie van belangrijkste duels Morgen 17.00 uur Rusland - Brazilië 18.00 uur Noorwegen - Australië 20.30 uur Marokko - Servië (in Italië) 20.45 uur Duitsland - Spanje Argentinië - Italië Nederland - Engeland 21.00 uur Frankrijk - Colombia Zaterdag 03.00 uur Mexico - IJsland (in de VS) 18.00 uur Zweden - Chili Maandag 20.30 uur Portugal - Nederland (in Zwitserland) Dinsdag 17.50 uur Rusland - Frankrijk 20.00 uur Denemarken - Chili 20.30 uur Roemenië - Zweden 20.45 uur België - Saoedi-Arabië Duitsland - Brazilië 21.00 uur Colombia - Australië Engeland - Italië 21.30 uur Spanje - Argentinië M Justin Klui- vert en Guus Til bij de laat ste wedstrijd van Jong Oranje tegen Andorra. Beide talenten zijn nu door gestroomd naar de selec tie van Ronald Koeman. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23