ip 'lM È'ëmêA ffpesf Het grote Oranje zit Jong Voetbal is een serieuze zaak geworden, zo 22 Oranje heeft zijn intrek genomen in 'Kamp Zeist', midden in de bossen, vrijwel afgesloten van de buitenwereld. Onvergelijkbaar met de zeelucht en het rumoer van Noordwijk, maar tegelijk: alle focus ligt nu op voetbal en presteren. H 1 'Het zou verkeerd zijn de spelers te straffen door ons terug te trekken' Kort Lemoine in Fed Cup-team Fed Cup-captain Paul Haarhuis heeft Qui- rine Lemoine (26, foto) toegevoegd aan het team dat het op 21 en 22 april opneemt tegen Australië om behoud in de wereldgroep. Eerder selecteerde Haarhuis al Michaëlla Krajicek, Demi Schuurs en Lesley Kerkhove. Kiki Bertens, Arantxa Rus en Richèl Hogen- kamp zagen de reis naar Australië niet zitten en bedankten voor de eer. Eis: vijfjaar cel tegen Alonso De Spaanse officier van justitie heeft een ge vangenisstraf van vijfjaar geëist tegen Xabi Alonso. De vorig jaar gestopte voetballer zou in zijn periode bij Real Madrid belasting hebben ontdoken door inkomsten uit por tretrechten te verzwijgen. Naast de celstraf eist de officier een boete van 4 miljoen euro. WK-stadion Samara niet af Het WK-stadion in het Russische Samara (foto) is nog steeds niet af. De FIFA heeft de organisatoren gisteren gevraagd haast te maken. „We hadden verwacht dat ze al ver der zouden zijn", aldus FIFA-directeur Co- lin Smith. Costa Rica en Servië nemen het op 17 juni tegen elkaar op in Samara. Haase nu tegen Del Potro Robin Haase is doorgedrongen tot de tweede ronde van het masterstoernooi van Miami. Hij versloeg de Japanner Yuichi Su- gita, de nummer 43 van de wereld, met 6-4 3-6 6-1. In de tweede ronde neemt Haase het op tegen Juan Martin del Potro. Flitsen Duivels Kuyt Schaken Die eeuwige bedrijvigheid in de lobby van Huis ter Duin, met met een links de koffiebar, de immer le vendige uitvalsplek voor toeristen en zakenlui. De krijsende meeu wen in de duinen van Katwijk, pal achter het veld van Quick Boys. De families met kinderen op de Dirk Kuyt-tribune. De pupillen en ama teurs op het veld verderop. Alles is anders dezer dagen in Zeist, waar het Nederlands elftal zijn intrek heeft genomen op de KNVB Campus. Het overnacht in het aanpalende hotel en landgoed Woudschoten, vroeger een verza melplaats van christelijke studen ten. Het hotel heeft een ster minder dan Huis ter Duin - vier om vijf maar het is vooral stiller, kalmer, vrijwel volledig afgesloten van de buitenwereld. In de bossen rond Woudschoten overheerst totale stilte, op hooguit wat kwetterende vogeltjes na. Het trainingsveld wordt meestal afgesloten voor pers en publiek bovendien, ook hier om zoomd door bomen. Als spelers voorheen naar Huis ter Duin kwamen, stond de pers letterlijk op de stoep te dringen. De ene bondscoach was strenger dan de andere, maar het statige hotel in Noordwijk was vaak óók een ont- AGENDA ORANJE Programma moetingsplek voor de Oranje-spe lers en hun entourage. Die vrijheid is er bij het Oranje van Ronald Koeman voortaan niet meer. Een wandeling naar het cen trum van Zeist? Een uur lopen langs een doorgaande weg. De ove rige hotelgasten? Vrijwel uitslui tend kantoorpersoneel uit het be drijfsleven, dat in Woudschoten meedoet aan een cursus of een con gres. Een gezellige entreelobby is er niet, uitsluitend wat vergaderzalen en congresruimtes. De kans dat Kira Eggers hier ooit opduikt, in dit hotel van ernst en vrome degelijkheid, is erg klein. Het beruchte Deense pornomodel betrad begin deze eeuw het spelers hotel van Oranje in Kopenhagen, met alle roddels en onrust van dien. Het was in de tijd dat er veel meer kon en mocht. Voetballers, niet al leen die van Oranje, klommen nog via de klassieke regenpijp naar bui ten, op zoek naar vertier. In deze tijden van sociale media DOETINCHEM De laatste inter land van Jong Oranje? Dat is al weer even geleden. In november vorig jaar rolde de ploeg van Art Langeler het nietige Andorra met 8-0 op. De uitblinkers: Justin Klui- vert, Guus Til en Frenkie de Jong. Die eerste twee hopen morgen te gen Engeland te debuteren in het grote Oranje. De Jong is nu gebles seerd, maar ook hij stond al op de shortlist van bondscoach Ronald Koeman. Het is het lot van Jong Oranje, zullen we maar zeggen. Midden in de kwalificatiereeks voor het jeugd-EK van 2019 in Italië ziet het elftal van Langeler er op cruciale plekken plots anders uit. Deze in terlandperiode is dat misschien nog niet zo erg, met vanavond een oefenwedstrijd tegen België en het volgende week het veronderstelde gemakkelijke duel in Andorra. Maar in september staan er wél cruciale wedstrijden op het pro gramma: uit tegen koploper Jong Engeland en thuis tegen de leef tijdsgenoten uit Schotland, ook een directe concurrent. Jong Oranje staat nu op een ge deelde tweede plaats in de kwali ficatiepoule en moet nog alles op alles zetten om zich te plaatsen voor het EK. Bij de KNVB roept ie dereen in koor dat het van cruciaal belang is dat Jong Oranje eindelijk weer eens op een groot toernooi present is. Het standpunt van bondscoach Ronald Koeman is duidelijk. „We hebben met elkaar gediscussieerd over welke spelers bij Oranje en welke bij Jong Oranje moeten zit ten. Ik neem die beslissing en houd daarbij rekening met Jong Oranje, dat zich moet plaatsen voor het EK. Maar het grote Oranje blijft het belangrijkste elftal." Langeler accepteert het lot. „Dat er een paar jongens zo snel door stromen, is juist ook een goed te ken. Dat is ook een doel: spelers klaarstomen voor het grote Oranje." Maar hoe gaat dat straks in september als de cruciale wed strijden komen? Langeler, die PSV'er Bart Ramselaar als aan voerder heeft aangewezen: „Ik zie het zo: als die jongens een reële kans op een basisplaats hebben bij het grote Oranje, is het volstrekt logisch dat ze daar blijven. Maar als voor hen daar geen grote in breng wordt verwacht, moeten ze bij Jong Oranje zijn." ZO WAS NOORDWIJK Quote van de dag donderdag 22 maart 2018 GO TENNIS VOETBAL VOETBAL TENNIS Michel Vonk vertrekt net als hoofdtrainer Jurgen Streppel bij Heerenveen. Het aflo pende contract van de assistent-coach wordt niet verlengd. De KNVB heeft een nieuwe kledingspon- sor. De komende vijf jaar dragen directie en begeleiding van de nationale elftallen kleding van Cavallaro Napoli. U5 De spelers van België kunnen bij een eventu ele wereldtitel in Rusland flink cashen. De voetballers van de Rode Dui vels is een pre- muie van 445.000 euro in het vooruit zicht gesteld, zo meldt de krant Het Laat ste Nieuws. Dirk Kuyt keert op 37-jarige leeftijd terug op Anfield. De Katwijker speelt zater dag voor het goede doel met de Liver- pooi Legends tegen een team van Bay- ern München. tf Na vijf ronden bij het EK schaken in Ba- toemi gaat Benjamin Bok met 4,5 punten mede aan de leiding. Ook Nabaty (Israël) en Saric (Kroa tië) hebben zo veel punten. O Q. (0 Hier duikt geen pornomodel op Sjoerd Mossou Zeist Vandaag 17.00 uur Morgen 20.45 uur Zaterdag 15.30 uur Zondag 12.00 uur Training (besloten, Amsterdam Arena) Nederland - Engeland (Amsterdam Arena) Training (besloten, De Toekomst, Amsterdam) Vlucht Amsterdam - Genève 18.00 uur Maandag 20.30 uur Dinsdag 12.00 uur Training Stade de Genève Portugal - Nederland (Stade de Genève) Vlucht Genève - Amsterdam - De Engelse minister van Buitenlandse Zaken Boris Johnson over het WK in Rusland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22