Droomrentrees Dompel onder in Alex Klaasens 'identiteitsrevue' 21 slag als niet geheel onverdienstelijk zanger. Met het Doe Maar-nummer Liever dan Lief had hij in 1996 een hit en ook Roze Bril scoorde dat jaar aar dig. Immers stopte met zingen om dat het gehalte 'bakvismeisjes' hem te groot werd. Hij vervolgde zijn soapcarrière in Onderweg naar Morgen en presen teerde onder meer een kluspro- gramma, een reisprogramma, een woonprogramma en de Top 40. Op een gegeven moment had hij het ge had en dook achter de camera met zijn eigen productiebedrijfje Tribune A, dat inmiddels niet meer bestaat. Als horecaondernemer in Amster dam raakte hij nog verder verwijderd van alles dat te maken heeft met zin- Alles wat ik de afgelopen 28 jaar heb kunnen doen op tv, dat is hier, bij GTST, ontstaan gen en acteren. Immers richtte zich op zijn succesvolle hippe zaken in de binnenstad. Nog steeds is hij mede eigenaar van een van die zaken, gele gen in Amsterdam-Noord. Zijn nieuwe collega Lidewij, die hij nu elke dag ziet, is nog niet komen eten. „Zonde", vindt Immers, die haar meteen uitnodigt om volgende week aan te schuiven. Dat hij de zaak niet in zijn eentje hoeft te runnen, is wel een voorwaarde voor zijn rentree in GTST. „Daarom heb ik er tijd voor, anders was ik er nooit aan begonnen. Het is namelijk niet iets wat je even tussendoor doet. Het is heel hard werken en vooral heel veel. Maar ik ben ongelooflijk blij om weer terug te zijn." Martine Hafkamp Zij was toch al terug? Klopt, maar de rentree van Inge Ipenburg vorig jaar was een miskleun. Ze zat vooral op haar hotelkamer en verdween weer zonder climax. Stefano Sanders Waar is Bas Muijs als je hem nodig hebt? Hij zette de slinkse zoon van Ludo Sanders overtuigend neer. En Muijs heeft wel oren naar een comeback. Nick Sanders Aan Christophe Haddad moesten we vanwege zijn Vlaamse tongval wennen, maar de andere zoon van Ludo was een heerlijke slechterik. ArnieAlberts Reinout Oerlemans, laat Los Angeles voor wat het is, GTST needsyou. Arnie is dood, maar in een serie kan alles. Bovendien, zijn Linda kwam toch ook terug? Hedwig en Jessica De nichtjes van Meneer Harmsen. Alleen al om Georgina Verbaan (I) en Katja Schuurman een kleine 20 jaar later terug te zien in Meerdijk. JefenRobertAlberts Sinds 2016 (Jet, gespeeld door Bartho Braat) en 2015 (Robert; Wilbert Gieske) zijn de GTST-broers niet meer te zien. Robert keerde een paar keer kort terug, dat smaakt naar meer! Een 'identiteitsrevue' noemt Alex Klaasen zijn voorstelling Showpo nies. Want - wie is eigenlijk de man die zich een parallelle per soonlijkheid heeft aangemeten met het spelen van talloze types en typetjes? Het klinkt als een avondje (psy chotherapie, maar zwaarmoedig moeten we zijn nieuwe show, al thans voor de pauze, niet opne men. Klaasen, geruggensteund door een vocaal puik ensemble waarin we onder anderen Freek Bartels, Jip Smit en Daniël Corne- lissen tegenkomen, zoekt het in Showponies vooral in de lach, al is die af en toe bitterzoet en gemari neerd in weemoedigheid. Als adept van André van Duin revitaliseert Klaasen diens erf goed, de revue, in een eigentijdse, sobere setting. De showtrap telt slechts drie treden, struisveren en stras ont breken. Hij zoekt het in een hoedje, een pruik, een enkele ver kleedpartij, zoals in een barokke aria waarin de gay datingsite Grindr hilarisch wordt bezongen en een energieke scène waarin misdienaren het misbruik in de katholieke kerk genadeloos fileren. Die soberheid werkt uiterst doeltreffend omdat de aandacht zich zuiver richt op hoofdrolspeler en zijn gezelschap. Klaasen is onovertroffen als pseudo-empathische talkshow- host, als nichterige prins annex vi sagist die sneeuwwitje een make- over geeft en als klassieke detec tive in een gave parodie op het werk van Agatha Christie. Zijn welhaast religieus-extatische duet met Bartels waarin zij de zegenin gen van kinderen bezingen, is zeldzaam geestig en vocaal razend knap. Het gedeelte na de pauze oogt aanvankelijk als een stijl breuk. Geen scherp gesneden sketches, geen ensemblezang, maar een miniconcert van Klaasen in smaakvolle travestie. Als een kruising tussen Mariene Dietrich en Deanna Durbin zingt hij Amerikaans en Nederlands (een gedreven uitvoering van An- nie M.G. Schmidts 'Ze mag hem hebbenwerk en brengt daarmee zijn revue terug tot een intieme nachtclub. In die omgeving gaat Klaasen op zoek naar de vraag wie hij nu is. De artiest van de alter ego's, van de behaagzieke camouflage, van de virtuoze vermomming? Wie een antwoord op die vraag wil moet zich in Showponies on derdompelen - een heerlijke voor stelling waarin Klaasen zijn grote veelzijdigheid, als performer én tekstdichter, demonstreert. donderdag 22 maart 2018 44 —Tim Immers (46) smaakt naar meer Mark de Moor komt dan wel terug, maar hoe zit het met andere legenda rische personages uit GTST? Wij zien deze karakters liever vandaag dan morgen terugkeren in Meerdijk. SHOW Alex Klaasen Showponies Gezien: 19-3, DeLaMar Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21