Toch duet Kimberly en Waylon Beau van Erven Dorens 20 M Goede Tijden Slechte Tijden wasvoor Tim Immers een museumstuk. Hij keek niet eens meer naar de serie. Toch keert hij na 23 jaar afwezigheid terug naar waar het ooit begon, in zijn oude rol als Mark de Moor. ANGELA KIJKT TV Tim Immers terug in Meerdijk? Hij kon er zich anderhalfjaar geleden nog maar weinig bij voorstel len. Grappig, zo noemde hij toen het idee van een rentree. „Maar ik sta er niet echt om te springen." Als kijker was hij al afgehaakt bij de dagelijkse soap op RTL 4, maar toen producent Endemol hem serieus polste voor een comeback, pakte Immers (46) snel de verhaallijn weer op. Dat was nodig ook, zo vertelt de ac teur/zanger/horecaondernemer in de studio's van GTST in Amsterdam. Zijn geheugen moest dringend wor den opgefrist, bijvoorbeeld over hoe zijn karakter in 1995 uit de serie werd geschreven. Om 'zichzelf terug te vinden' vertrok zijn karakter Mark de Moor naar Tibet. Althans, daarvan was Immers overtuigd. In werkelijk heid vertrok Mark de Moor naar Italië met zijn grote soapliefde Marieke. Vanaf 17 mei is Mark de Moor, de knappe zwemmer van weleer, terug in de serie. Vooral omdat Immers ve reerd was met het verzoek, zegt hij terwijl hij om zich heen kijkt naar de set. De set die helemaal niks meer weg heeft van die uit de jaren 90, van de tijd waarin hij met zijn ontblote bovenlijf duizenden meisjesharten veroverde en zorgde voor treurnis toen hij de serie verliet met zijn grote soapliefde Marieke (het zusje van Je- anine). Ook Marieke keert terug, zij het met een ander gezicht. Nathalie Eigenlijk ben ik toch wel blij dat Beau van Erven Dorens niet de opvolger van Humberto Tan wordt. Niet dat ik ineens denk dat hij er toch volkomen ongeschikt voor is. Welnee, ik ben nog steeds aan het bijkomen van de schok dat Twan Huys vanaf september avond aan avond 'Welkom bij RTL Late Night' gaat zeggen en niet hij. Maar het voordeel is dat Beau nu alle tijd houdt om te doen waar zijn kracht ligt op tv: als buitenstaander een wereld binnenstappen die mijlenver van de zijne ligt. Dat was wat hij deed in het bejubelde The Amsterdam Project met daklozen, dat is wat hij nu doet in Beau Five Days Inside. Daarin neemt hij vijf dagen zijn intrek in bijvoorbeeld een brandwonden centrum, jeugdzorginstelling of hospice en praat met bewoners, begeleiders en bezoekers. Op het eerste gezicht is er misschien niet zo veel verschil met de avonturenprogramma's die hij in het verleden zo graag maakte. Daarin dook hij eveneens in andere werelden, maar zocht het vooral in fysieke uitdagingen. Het Kanaal overzwemmen, als Robinson Crusoe overleven op een onbewoond eiland, door de woestijn lopen met een kameel. Achterafis het makkelijk aan te wijzen waarom die nooit het gedroomde kijkcijfer succes werden: de interactie met anderen ont brak vaak en daarmee de spanning. Wat BFDI - ik gebruik de twitterhashtag maar even als af korting - bijzonder maakt, is juist hoe Beau met open blik de probleemkinderen, termi naal zieken of tbs'ers tegemoet treedt. En hoe het schuurt als hij tegen zijn eigen verbazing, overtuigingen, grenzen en voorstellingsver mogen aanloopt. Hij is dan wel de programmamaker, maar bij Beau is de bezorgde vader van vier zonen nooit ver weg. Zijn gezicht is een open boek. Als hij praat over de ouders van de kinderen in de jeugdinrichting en 'of die niet een beetje meer hun best hadden kunnen doen', dan geloof je als kijker zijn oprechtheid. Net als zijn tranen, al zijn het er nogal wat deze reeks. Ik zeg: graag méér afleveringen van BFDI. Er zijn nog genoeg plekken te bedenken en te ontdekken. En in groter verband: dat is de kant die RTL 4 op moet. Met integere, maatschap pelijke programma's, gemaakt vanuit oprechte belangstelling en nieuwsgierigheid. Als Twan dat ook doet, komt het wel goed met Late Night. Quote van de dag 'Toen mijn oudste naar schoolging, miste ik een handleiding. En dan vooral een handleiding met humor' Mijn zaak in Amsterdam is hard werken, maar ik ben ongelooflijk blij weer terug te zijn bij GTST Waylon was dit seizoen de coach van Kimberly tijdens het RTL 4-programma The voice of Holland. Kimberly was daarin de gedroomde finalist, maar werd aan het slot van de halve eindstrijd weggestemd door de kijkers. „Daardoor ging het WK-versie van Shirtje Ruilen Jung solo met RAM Mourits vertolkte de rol, Lidewij Mahler (37) neemt hem nu over. Een andere tegenspeelster, ook dat is even wennen voor Immers, die tij dens de perspresentatie een glaasje water deelt met Mahler en met haar ietwat ongemakkelijk een stukje zingt van de bekende begintune van de soapserie. Dat hij sinds kort weer elke dag op de set staat, voelt vertrouwd. Het is een terugkeer naar de basis van wat hij in zijn werkzame leven heeft op gebouwd, beseft Immers. „Alles wat ik de afgelopen 28 jaar heb kunnen doen op televisie, dat is hier ont staan. Goede Tijden was het eerste dat ik ooit deed." Door die loopbaan kon hij aan de duet met Waylon niet door. Dat stond gepland voor tijdens de finale", aldus Kimberly. „Heel cool dat dat er nu toch gaat komen." Al tijdens The Voice kwam er veel op haar af. Ze werd ge vraagd om met de Ladies of Soul op te treden. Tijdens de finale van The Voice, maar ook bij de twee concerten in Ziggo Dome. Komend weekeinde zijn die optredens in de Amsterdamse concertzaal. Hiermee houdt het nog niet op, Kimberly is ook geboekt voor de afterparty van The Passion en voor het Ajax Gala. Daarbij treedt ze in het voorjaar op in de Amster dam Arena. „Zo cool om op de middenstip te mogen staan. Mijn tante zal het helemaal te gek vinden, want zij is een grote Ajax-fan." donderdag 22 maart 2018 Bonne Kerstens Presentatrice Sof ie van den Enk vertelt in de VARAgids waarom ze haar boek De schoolfabriek schreef. 44 —Tim Immers (46) Kimberly Maasdamme (26) treedt op als gastartieste bij de concerten van Waylon. De zanger, momenteel bezig met de voorbereidingen op het Songfestival, staat op 30 november en 1 december in Ahoy. Dennis Jansen TELEVISIE Presentator Frank Evenblij (foto) maakt deze zomer een WK-versie van zijn programma Shirtje Ruilen. In de serie afleve ringen komen onder anderen Van Marwijk en Van Hooijdonk langs, meldt RTL. THEATER Actrice Anne- Marie Jung keert in novem ber terug naar het theater met haar tweede so loprogramma. De titel van de muzikale voor stelling is RAM, een verwijzing naar haar ster renbeeld én haar vurige per soonlijkheid. Immers keert na 23 jaar terug in GTST, net als zijn soapliefde Ma rieke, nu gespeeld door Mahler (I). FOTO'S RTL/ANP Kimberly Maasdamme en Waylon krijgen hun zin. FOTO WILLIAM RUTTEN/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20