Veilig douchen in 1 dag 15 's Werelds laatste mannelijke noordelijke witte neushoorn is in Kenia gestorven. Er zijn meer soorten waarvan nog slechts enkele exemplaren in leven zijn. Sudan is dood. Het nieuws schokte dinsdag mensen wereld wijd. De 45 jaar oude Sudan was het allerlaatste mannetje van de noordelijke witte neushoorn. Sudan vestigde niet alleen de aan dacht op de benarde situatie van neushoorns, maar ook van vele andere diersoorten die met uit sterven worden bedreigd. We reldwijd staan vele duizenden soorten op de rode lijst van be dreigde diersoorten. De hoop op voortbestaan rust op de schou ders van slechts een paar exem plaren. zeldzaamste ondersoort van de tijger. Sinds het begin van de ja ren 70 is de Zuid-Chinese tijger niet meer in het wild gezien. Er lopen nog enkele tientallen exemplaren in Chinese dieren tuinen, maar daar zitten exem plaren bij die door inteelt ver zwakt zijn. Genetisch gesproken is het bestand onbruikbaar. Voor experts zijn de dieren in prakti sche zin al uitgestorven. Spanje. Het totale aantal wordt geschat op 300 dieren, waaron der slechts 90 wijfjes. Niet alleen de jacht vormt een bedreiging. Hun leefomgeving verandert drastisch, onder meer door kli maatverandering. Ook zijn er minder konijnen, het voornaam ste voedsel van de lynxen. Maar er is ook hoop. Honderd jaar geleden was de wisent in Europa bijna uitgestorven. De laatste wilde wisent werd in 1919 ge dood. In gevangenschap bleven er 54 dieren over. Natuurprogram ma's hebben de Europese bizons behoed voor uitsterven. Onder meer in Polen, Duitsland, Oe kraïne en Rusland leven wilde kuddes. In Nederland lopen wi senten in de Kennemerduinen, in de Maashorst en op de Veluwe. De wereldpopulatie bedraagt nu meer dan 6.000 exemplaren. Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu tot 900,- lentevoordeel bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie* Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl badkamers De amoerpanter is het zeld zaamste luipaard ter wereld. Vol gens het Wereld Natuur Fonds (WNF) leven van deze onder soort ongeveer 60 tot 70 exempla ren in een relatief klein gebied in Rusland en Noord-China. In dierentui nen wereld wijd zijn er nog onge veer 200. De grootste vijand is de mens. Amoerpanters vallen nog steeds ten prooi aan illegale jacht. Niet alleen de noordelijke witte neushoorn, ook de Javaanse neus hoorn wordt bedreigd. Op het Indone sische ei land Java le ven nog zo'n 60 dieren. Stropers doden de dieren vanwege hun hoorn, die gebruikt wordt in de traditio nele Aziatische geneeskunde. De waarde van zo'n hoorn is hoger dan van goud. De handel erin is verboden. De Maui-dolfijn is de kleinste en zeldzaamste dol fijn de wereld. Waren in de jaren 70 nog zo'n 1.500 die ren over, nu zwemmen nog maar 50 dieren in de wate ren rond Nieuw-Zeeland. Het probleem: veel Maui-dolfijnen creperen in netten en vislijnen. Als er niets verandert, bestaat de Maui-dolfijn over vijftien jaar niet meer. zeer zeld zaam. Hij komt alleen nog voor in zuidelijk donderdag 22 maart 2018 GO Nu zijn ze er nog, maar voor hoelang? Bob van Huët Amsterdam De Zuid-Chinese tijger is de "Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 7 april. Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden BEOORDELING CBW-erkend De Iberi sche lynx is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15