M In Hoofdplaat wordt niet te hard gereden Minder dieren bij De Blaauwe Hoeve 7 RAADSLID HOEFNAGELS Voor het eerst in twaalf jaar ontbreekt de naam Frangois Hoefnagels op het stemformulier. „Van mijn zoons en vrouw moest ik gas terugnemen." VVD winnaar van verkiezing Zwin College De bel gaat. Weer een be kende met een blauwe envelop. Zo staan er meer op de stoep van Frangois Hoefnagels. „Ik doe de aangifte inkomensbelasting voor 250 personen." Alsof het niets is. Geregeld maken zijn 'klanten' van de gelegenheid gebruik om stem advies in te winnen. Want wie krijgt de zegen van het rode pot lood, nu Hoefnagels niet meer van de partij is? Hij deed in twaalf jaar tijd namens CDA, PvdA, Alge meen Belang Groot Hulst en - als laatste - Progressief Hulst mee aan de verkiezingen. „De leeftijd enerzijds. Ik word dit jaar tachtig. Er is ook genoeg te doen rondom mijn woning (Hoef nagels woont aan de Oude Zout- dijk, aan de rand van de rondweg Hulst, red.). Er zijn wat bomen weggehaald en ik kijk nu zo de polder in. Prachtig, maar in de tuin moet nog wat gebeuren. Boven dien moet ik van mijn zoons en vrouw gas terugnemen." „Klopt, ik ben twaalf jaar raadslid geweest. Ik begon bij het CDA. Daar stond ik op een niet-verkies- bare plaats maar haalde ik toch maar twintig stemmen minder dan Adri Totté. Denis Steijaert stond op de laatste plaats en werd met voorkeursstemmen gekozen. Dat heb ik in m'n oren geknoopt. Bij de PvdA, Algemeen Belang Groot Hulst en Progressief Hulst stond ik op de laatste plaats. Drie keer ben ik gekozen." „Een toverbal is het volgens mij. Die verschiet ook vaak van kleur. Dat ik zo genoemd word, daar zit ik niet mee. Ik heb dat voor de goede redenen gedaan. Ik ben al tijd opgekomen voor mensen die Dat ik toverbal genoemd word, zit ik niet mee. Ik deed dat voor de goede redenen het minder goed hebben. Bij Alge meen Belang Groot Hulst had ik bovendien wat akkefietjes." „Met een verlucht gevoel." „Zaken begonnen te steken. Bij voorbeeld de kruising Van der Maelstedeweg met de Zoetevaart en het Stationsplein. In 2011 is mijn motie aangenomen om de verkeersveiligheid daar te verbete ren. Die werd met 20 stemmen voor en 0 aangenomen. Een jaar later werd het voorstel toch weg gestemd. Nu gaan ze het alsnog doen." „Ja, maar veel te laat. Het duurt al lemaal te lang in Hulst, nog een re den dat ik stop. Kijk naar Den Dul- laert, maar ook de huisvesting van ouderen. Er is een wachtlijst van 51 mensen die een woning zoeken. Dus die gaan naar De Blide of De Veste in Terneuzen. Daar had de gemeente op moeten ingrijpen." „Zwaarmoedig. Neem Plan Perk- polder. Dat is te groot voor Hulst. Dat is een plan voor projectont wikkelaars, wat Hulst niet is. Hulst moet Perkpolder afstoten en al leen nog faciliteren. In Kruiningen is het al lang opgelost. In het wes ten is Waterdunen in de eindfase. Perkpolder is nog zo'n voorbeeld dat alles hier veel te lang duurt." HOOFDPLAAT Automobilisten rijden nauwelijks harder dan toe gestaan door Hoofdplaat. Een snelheidscontrole door de politie wees eerder deze maand uit dat slechts twee van de 116 automobi listen in de ochtendspits te hard reden. Bewoners van de Schoolstraat en Kersenlaan ervaren regelmatig overlast van het vele sluipverkeer door het dorp, dat volgens hen ook nog eens te hard rijdt. Ze trok ken meermaals aan de bel bij dorpsraad- en gemeentebestuur. Maar hun beleving komt niet overeen met de resultaten van een telling en snelheidsmeting, zegt Vivian de Koster, voorzitter van de dorpsraad. „Het viel op dat je bij sommige voertuigen zou den ken dat ze te hard reden, vanwege het geluid, terwijl de bestuurders zich toch netjes aan de snelheid hielden." Er wordt binnenkort nog een keer gemeten. Overigens is de gemeente Sluis wel degelijk nog steeds van plan verkeersmaatregelen te nemen in het dorp. Dat gebeurt over twee jaar. „De gemeente wil de hele verkeerssituatie in Hoofdplaat in één keer goed aanpakken", zegt De Koster. HULST Eugene Verstraeten van HulstPlus maakt zich druk over 'het verdwijnen van het dieren- parkje' bij woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst. Volgens hem moeten de dieren daar weg omdat ze niet goed verzorgd zou den worden. Bovendien zouden kippen nogal geluidsoverlast ver oorzaken. Het parkje is geliefd bij bewo ners van De Blaauwe Hoeve. Ook ouders gaan er heen om met hun kinderen naar de dieren te kijken. Volgens woordvoerster Ingeborg Freijser van ZorgSaam is de uit spraak van Verstraeten veel te voorbarig. „Het parkje blijft ge woon bestaan. Veel mensen vin den het leuk. We geven het alleen een andere invulling. Er zijn wat dieren weg, eenden, konijnen en zwanen blijven rondlopen." Zorg Saam doet dat, aldus Freijser, om dat mensen geregeld hun huisdie ren in het park dumpten. „We had den bijvoorbeeld twee hanen. Een dag later waren het er drie. Zo snel gaat dat natuurlijk niet." Voor de kippen en hanen is in middels een andere eigenaar ge vonden. Nu er minder dieren zijn, kan ZorgSaam het park bovendien beter onderhouden, aldus Freijser. OOSTBURG Als het aan leerlingen van het Zwin College in Oostburg ligt, wordt de VVD na de gemeen teraadsverkiezingen de grootste partij in de gemeente Sluis. De par tij kwam gisteren als de grote win naar van de scholierenverkiezingen uit de bus. In totaal 259 leerlingen uit de vierde klassen en hoger brachten hun stem uit. Maar liefst 32,1 procent van hen stemde op de WD. De PvdA moest genoegen ne men met een tweede plek (15,4 pro cent) en CDA met een derde plek (15,1 procent). Onderaan de lijst stond Nieuw Gemeentebelang met 2,3 procent van de stemmen. woensdag 21 maart 2018 'Alles duurt veel te lang in Hulst' Bob Maes Hulst Frangois Hoefnagels neemt afscheid van de gemeenteraad van Hulst, fotoboaztimmermans Waarom stopt u? U heeft er een aardige tijd in de gemeenteraad op zitten. U wordt een politieke kameleon genoemd, omdat u zoveel par tijen heeft gediend. -Frangois Hoefnagels Hoe laat u de raad achter? Leg uit. De weg wordt wel aangepakt. Hoe ziet u de toekomst van de gemeente?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68