M TEL: öl 13- 229021 Ook Sint-Philipsland krijgt een eigen bedrijfsverzamelgebouw 7 Oude Goese loods wordt voorziening voor zuidwest-Nederland Wat nu nog een oude loods aan de Houtkade is, die gebruikt wordt voor opslag, is over een paar maanden een overdekt skatepark in Goes. De wens van initiatiefnemer Maarten Landegent komt daarmee eindelijk uit. De loods is liefst 700 vierkante meter groot en is daarmee een droomlocatie voor Landegent. Een ont- werpje voor het park heeft hij in 2016 al eens gemaakt, toen het idee ontstond. „Maar ik weet zeker dat het heel anders wordt." De eigenaar van Lux Boardshop in Goes heeft een stichting opge richt die de loods in elk geval voor drie jaar gaat huren van een parti culier. Een deel van de inrichting heeft de stichting Binnenskate- park Goes overgenomen van het voormalige Meker-skatepark in Middelburg, dat in november 2016 sloot. „De rest konden we voor een prikkie overnemen van een be vriende parkbouwer in Amster dam", zegt Landegent. „Die had ooit een park gebouwd voor een evenement en had dat nog liggen. Op r mei krijgen we de sleutel, daarna kunnen we van start met de bouw." Beveiliging Wie nu in de loods loopt, ziet op een stapel hout al wat contouren van een schans liggen. Het is moeilijk voor te stellen dat het eenmaal in elkaar gezet een ele ment vormt waar skaters verzot op zijn. Toch hoopt Landegent op 1 augustus de deuren van het nieuwe binnenskatepark te kun nen openen. „Het is een ingewik kelde loods, want er staan een hoop pilaren", vertelt Landegent. „Dat zullen we moeten ondervan gen met beveiliging. Het vergt kennis, zeker, maar er zijn mensen in de regio die vaker met dat bijltje gehakt hebben. Het moet in ieder geval toegankelijk worden voor de jeugd. Liefst gaan we dagelijks open, bijvoorbeeld van 14.00-22.00 uur. Ook op zondag. Dat is wel af hankelijk van de inzet van vrijwil ligers." Die vrijwilligers zullen ook als beheerder optreden en achter de bar gaan staan. „Zodat er inkom sten ontstaan om de huur te beta len." Hij overweegt om een ver gunning aan te vragen voor het Ik denk dat het enorm gaat leven. De scene is groot schenken van alcohol. Dan zouden er meerdere evenementen plaats kunnen vinden in de hal. „Op het gebied van muziek bijvoorbeeld. Als wij een keer een editie van de Zeeuwse Popronde kunnen 'draaien', dan zou dat ontzettend gaaf zijn. Want skaten, daar hoort muziek bij." Skaters gaan straks 4 euro toe gang betalen voor het binnenska tepark. Omdat volgens Landegent de dichtstbijzijnde skateparken in Breda, Rotterdam, Eindhoven en Antwerpen zijn, gaat zijn plan voorzien in een behoefte, ver wacht hij. „In de winkel hoor ik van veel jongeren dat ze ergens an ders naartoe gaan om te steppen of skaten. Of dat ze zelfs ergens an ders gaan wonen. Omdat ze hier niet kunnen rollen. Ik denk dat het enorm gaat leven. De scene is groot." Toen Landegent zijn idee in mei 2016 lanceerde, had hij nog de ver wachting dat het datzelfde jaar nog uitgevoerd kon worden. Dat viel tegen. „Het werd een kwestie van een lange adem. Als je een nieuw voetbalveld zou aanleggen, heb je volgende week een locatie. Want dat is iets wat alle mensen snappen. Maar een binnenskate park is iets volledig nieuws voor Goes. En alle dingen die nieuw zijn, zijn ingewikkeld en eng." De stichting Binnenskatepark gaat nog op zoek naar sponsors en subsidievormen. Bovendien wordt via de website een crowd- fundactie begonnen. - Nieuwe kunstgebitten evt. op implantaten - Reparaties aanpassingen - Vergoeding zorgverzekeraars website: www.ljobse.nl - Lid ned. org. Tandprothetici De Rooy laat een nieuw pand bou wen, maar heeft dat zelf maar deels nodig. De overige ruimte kan ver huurd worden aan ondernemers. „Ik merk dat er behoefte is onder kleinere ondernemers om iets te stallen of om simpele werkzaam- Er is behoefte onder ondernemers om iets te stallen of om wat simpel werk te doen heden te doen", legt De Rooy uit. „De ruimtes kunnen worden inge deeld naar behoefte van de huur ders." Het gebouw telt 600 vierkante meter (20 bij 30 meter) en wordt 7,5 meter hoog. Er is dus ruimte voor een verdieping, zegt De Rooy. „We delen het zo in dat er aan de straatzijde drie ingangen komen. De ruimte die wij gaan gebruiken grenst aan ons terrein." Het bedrijfsverzamelpand is een nieuw initiatief op Flipland. In Tholen-Stad is er al wel zo'n voor ziening. „Daar gaat het blijkbaar als een raket", zegt De Rooy. „Die worden heel snel verhuurd en wij zijn er door geïnspireerd." Als alles meezit, denkt De Rooy over drie tot vier maanden operationeel te kunnen zijn met het nieuwe pand. „Het bouwterrein ligt klaar, en het is wachten op de vergunning." woensdag 21 maart 2018 Indoorskatepark aan Houtkade Michiel Bouwman Goes Maarten Landegent (midden, grijze jas) is blij dat de kogel door de kerk is: zijn binnenskatepark gaat er komen, fotomarcelledavidse - Maarten Landegent Tandprothetische praktijk 's Gravenpoldersweg 33 4462 RA Goes Tel. (0113) 229021 www.ljobse.nl e-mail: info@ljobse.nl In navolging van Tholen-stad krijgt ook Sint-Philipsland een bedrijfsverzamelgebouw op het bedrijventerrein. Dat wordt aan de Industrieweg gebouwd bij het terrein van autobedrijf Ben de Rooy. Michiel Bouwman Sint-Philipsland - Ben de Rooy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65