£'l C9 Drama van mariniers Wilders komt met zijn gevolg naar Terneuzen Ontdekkingstocht 2 Veel mariniers voelen er niks voor om van de kazerne in Doorn naar Vlissingen te verhuizen. De plaatsnaam is voor hen een vloek in de kerk. De onrust is groot. SPEELGOED GELD m MARINIERSKAZERNE ONRUST Commentaar De verhuizing van het Korps Mariniers van Doorn naar Vlissingen gaat niet zonder slag of stoot. Wat goed is voor Zeeland is lastig voor de manschap pen. Met enige regelmaat maken de vakbonden bezwaar. Er zou te weinig geld zijn voor de kazerne en voor de oe fenfaciliteiten. Bovendien zeggen de bonden dat hun leden het niet zien zitten om het werken en wonen in het midden van het land te verruilen voor leven in het verre Zeeland. Gisteren kreeg het verhaal een nieuwe dimensie. Het Korps kampt met leegloop. Die is mede te danken aan de aanstaande verhuizing. Komt dit nog goed? De argumenten tegen Vlissingen zijn gemakkelijk te weer leggen. Het wordt geen uitgeklede kazerne. Hier is vol doende werk voor de partners van de mariniers. Er zit leven in de woningmarkt, dus niemand zit hier aan zijn huis vastgebakken. En mariniers verlaten het korps omdat de arbeidsmarkt gunstig is, dus zeker niet alleen uit weerzin tegen Zeeland. Bij de commando's vertrekken bijvoorbeeld ook veel mensen. Maar het gaat inmiddels meer om de emotie dan om redelijkheid. Dat bewijst de medezeggen schapscommissie van de mariniers met de waarschuwing dat 'er straks geen korps meer is om te verhuizen'. Zo maak je drama. Zeeland kan beter niet meedoen in dit theater. De mariniers zijn van harte welkom. Het Rijk inves teert in goede voorzieningen. Dat moet genoeg zijn. Argumenten tegen nieuwe kazerne in Vlissingen zijn gemakkelijk te weerleggen ALMANAK Voor het zoontje (9) van dat Middelburgse gezin was de zol der van het huis één grote schatkamer. Een bonte verza meling 'verkleedkleren', oude boeken, verlaten knuffelberen en afgedankt huisraad. Hij mocht er graag in grasduinen. Zo ook nu weer. Hij was weer op ontdekkingstocht geweest en kwam de vlizotrap afgevlo gen met een zwart apparaat, de stekkers er nog aan. „Mam! Pap! Wij hebben een Xboxü" Het joch dacht een spelcomputer gevonden te hebben. Hij riep echter te snel. Het bleek de oude VHS-recorder. Bijeenkomst over verkiezingsuitslag Nog deze zomer een badstrand Bijeenkomst Franse week MIDDELBURG Reimerswalers in kledingbank Mariniers Jeroen, Koen, Sander en Lars (twintigers en dertigers) zijn blij dat ze hun verhaal kunnen ver tellen. Ze vinden Vlissingen te ver en willen geen weekendvaders worden. Ze vertellen waarom ze denken aan een andere baan. Op de marinierskazerne in Doorn werken rond de 1.800 mensen, die allemaal naar Vlissingen moeten. De verhui zing staat gepland voor 2022. Het is vooral voor de mannen persoonlijk een slechte keuze. Ze hebben fantastisch werk, maar kij ken allemaal om zich heen naar een andere baan. „Ik kan zo nog wel ze ven, acht man noemen die het 'pandje' de afgelopen periode heb ben verlaten", zegt Jeroen. De vier zullen met pijn in het hart bij het korps weggaan, maar doen dat pas als ze een alternatief hebben. Lars woont nu op vijftig minuten afstand van de kazerne en is iedere avond thuis. Hij moet er niet aan denken om straks in Vlis singen te overnachten. „Ik zie dat echt niet zitten." Ook Koen schetst dat scenario. „De economie trekt aan. Daardoor zijn er meer moge lijkheden in de burgermaatschap pij", meent hij. Maar: „Ik kan niet zomaar mijn baan opzeggen, want ik heb een ge zin. En de vaste lasten moeten sim pelweg betaald worden. Ook mijn vrouw heeft een baan. Ik kan niet van haar verlangen dat ze voor mij haar carrière opgeeft. Alles wat ze in de loop der jaren heeft opge bouwd bij haar werkgever, moet ze dan opgeven." TERNEUZEN - PW-voorman Geert Wilders (foto) en een aantal Tweede Kamerleden komen van daag naar het gemeentehuis in Ter- neuzen om de uitslag van de ge meenteraadsverkiezingen af te wachten. Dat doen ze op de avond die door de gemeente wordt geor ganiseerd. De complete Zeeuwse PVV, vier Statenleden en de kandidaten voor de gemeenteraad in Terneuzen en Tholen, sluiten zich bij hen aan. Dat betekent dat lijsttrekker Vincent Bosch van de PVV Tholen niet in Tholen de uitslag van de verkiezin gen afwacht. Terneuzen is van avond de enige plek waar de PVV bijeenkomt. Vorige week was Wilders al in Terneuzen voor een werkbezoek aan Dethon en de Maxima zorgflat. In Terneuzen en Tholen doet de PW voor het eerst mee aan de ge meenteraadsverkiezingen. woensdag 21 maart 2018 adnuraai de ruyter ZIEKENHUIS GOES Een groot succes. Zo kun je de actie van Roxanne Humme-Korsuize wel noemen. Ze haalde 1250 euro én speel goed op voor het nieuwe moeder-kindcentrum dat het ADRZ in Goes bouwt. Als moeder van tweeling Vayen (links) en Aivy zag ze enkele maanden terug dat het speelgoed in het ziekenhuis soms flink verouderd was. Een poging om 'wat' geld op te halen werd al gauw een succesvol initiatief. Gisteren overhandigde ze de cheque aan Alex Havermans (teamleider kinderpoli) en Carla van Tilburg (stichting Vrienden van ADRZ). FOTO MARCELLE DAVIDSE Tip? redactie@pzc.nl KRUININGEN Hoe ziet het politieke landschap in Reimers- waal er na de verkiezin gen van vandaag uit en welke conclusies kunnen al getrokken worden? Die vraag staat morgenavond centraal tijdens een openbare avond in het gemeentehuis in Kruinin- gen. „Deze bijeenkomst is om de uitslag te duiden en een spoorboekje rich ting coalitiebesprekingen vast te stellen", zegt bur gemeester José van Eg- mond. HANSWEERT Nog deze zomer heeft Hansweert een bad strand. „Aannemer Van der Straaten kan 1 april beginnen", zegt wethou der Izak Vogelaar. Het Reimerswaalse college van B&W besloot giste ren om voor een bedrag van 107.000 euro een ze ventig meter breed strand aan te laten leg gen aan de Werfdijk. Van der Straaten is voor de helft eigenaar van de grond onder het strandje. KAPELLE Het nieuwe comité van Toujours Kapelle houdt morgenavond een tweede bijeenkomst over de Franse herdenkingsweek. ledereen is uitgenodigd om mee te denken over activiteiten. Toujours Ka pelle vindt dit jaar plaats tussen 12 en 20 mei. Op zaterdag 19 mei wordt de Franse Slag Mars gelopen en zijn er activiteiten in en bij museum Vitality. De herdenking is op donder dag 17 mei. Ruim 300 gezinnen uit Reimerswaal mogen vandaag en morgen weer gratis kleding en schoenen uitzoeken in de Kledingbank Zeeland in Middelburg. Vandaag is er ook een kapper. Reimerswaalse bedrij ven sponsoren busver voer en consumpties voor vrijwilligers. Vlissingen Cornelleke Blok, Ernst Jan Rozendaal en Bernie van Unen Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63