Miss Beauty of Zeeland strijdt tegen armoede 6 Gemeente gaat samenwerken met scholen Verwennen met vuur en vlees In een plan van aanpak komen bur gemeester en wethouders ook met een concreet aantal maatregelen waarmee kinderen en hun ouders direct zijn geholpen. Het pakket met vergoedingen wordt uitgebreid voor openbaar vervoer en de aan schaf van een (verplichte) identi teitskaart. In de praktijk blijkt niet altijd even duidelijk welke vergoe dingen bestaan voor kinderen uit gezinnen die moeten rondkomen van een inkomen rond bijstandsni veau. Ook die eigen informatie voorziening over de minimarege lingen moet beter, vinden burge meester en wethouders. De meest recente cijfers over ar moede onder kinderen op Schou- wen-Duiveland dateren van 2014. Toen telde de gemeente zeshon derd kinderen die minimaal één jaar geen cent te makken hadden. Voor tweehonderd van hen was de toekomst zo mogelijk nog zwarter, omdat zij al vier jaar in armoede leefden. De recente instroom van kinderen van statushouders is daarbij nog niet meegerekend, zo dat de huidige praktijk wellicht nog somberder is. „Kinderen die in armoede op groeien staan al aan het begin van Leven in armoede gaat om veel meer dan het missen van spullen of geld hun leven op een 1-0 achterstand, motiveert het college zijn extra in spanningen op dit vlak. „Leven in armoede gaat om veel meer dan het missen van spullen of geld. Bij veel kinderen en jongeren speelt schaamte een grote rol, ze vinden het moeilijk erover te praten. Ze worden niet uitgenodigd voor feestjes en merken dagelijks dat ze er niet echt bij horen." Trainingen In dat licht zoekt de gemeente na drukkelijk de samenwerking met de scholen. Gedacht wordt aan les sen en trainingen in het omgaan met geld en hoe schulden vallen te voorkomen. Een tijdelijk coördina tor wordt aangesteld om dat pre ventiebeleid op poten te zetten. Met leerkrachten wordt bekeken hoe ze een armoedeprobleem onder hun leerlingen kunnen herkennen en bespreken met ouders. Schouwen-Duiveland krijgt jaar lijks 117.000 euro van de Rijksover heid om jeugdarmoede te bestrij den. Sinds 2012 gaat een deel van dat geld naar het Jeugdsportfonds Zeeland (JSF). De laatste jaren is het beroep op dit fonds door kinderen uit de gemeente steeds groter ge worden. In 2017 ontvingen 133 kin deren een bijdrage uit het JSF. Per 1 januari fuseert het JFS met het Jeugdcultuurfonds. Het college wil vanaf die datum een meerjarige overeenkomst met de nieuwe orga nisatie aangaan. Derde was Chanel Ebhulu (22) uit Ouwerkerk vorig jaar bij de ver kiezing Miss Beauty of Zeeland. En bij Miss European 2017 be haalde ze de tweede plaats. Met acht andere meiden gaat ze dit jaar opnieuw voor de titel Miss Beauty of Zeeland. Alleen al voor het bij behorende goede doel loopt de in Goes opgegroeide Chanel warm. Dat goede doel is LINDA.foun- dation, die zich inzet voor Neder landse gezinnen die in armoede leven. Een herkenbaar doel voor Chanel. „We hadden het niet breed vroeger thuis en leefden van de voedselbank. Dat heeft ons als gezin heel erg geholpen. Daarom kan ik me ook goed in dit doel vinden. Ik wil me er voor 1000 procent voor in zetten", zegt Chanel. Dat doet ze onder meer met een Ladies Night in Club Ivy in Goes zaterdag 14 april. Met onder meer vijf dj's, een verloting en vijftig goodiebags voor de eerste binnen komers hoopt Chanel haar gasten een onvergetelijke avond te bezor gen. Entree, fooi, garderobe en de verhuur van VIP-tafels komen al lemaal ten goede aan het goede doel. De Zeeuwse meiden van Miss Beauty of Zeeland en Miss Teen of Zeeland hebben samen in een week tijd al dik 800 euro bin nengehaald. „Het geld dat hier wordt opgehaald gaat naar Zeeuwse gezinnen. Dat is natuur lijk wel erg mooi." Chanel studeert pedagogiek (derdejaars) aan de HZ en combi neert dat met een job bij een zorg boerderij in Ouwerkerk. Ontwik kel jezelf en zorg ervoor niet af hankelijk te zijn, was de bood schap die haar moeder haar van jongs af aan mee gaf. Daar heeft ze het druk zat mee, zou je zeggen. Maar de Ouwerkerkse doet er nog een tandje bij. En dus schreef ze zich opnieuw in voor Miss Beauty of Zeeland, waar 12 mei de finale van is. „Drie keer is scheepsrecht zeggen ze toch? En dit is ook wel een soort hobby van me en een meisjesdroom. Als er dan een tweede kans voorbijkomt, pak ik die met beide handen aan." Zon der bang te zijn opnieuw naast de eerste plaats te grijpen. „Ik zie het als een nieuwe start. Een nieuw avontuur met nieuwe meiden." De inzet voor het goede doel valt haar niet zwaar. „Ik vind het heel erg goed juist. Je krijgt er ook veel voor terug." RENESSE Geef mannen vuur om mee te spelen en een groot stuk vlees en je maakt ze dolgelukkig. Dat weet keurslager Rob Tholhuij- sen uit Renesse als geen ander. Dus verzorgt hij vanavond een barbe cueworkshop voor mannen met of na kanker. Het is zijn bijdrage aan het Schouwen-Duivelandse Verwen- Moment, dat vandaag precies een jaar bestaat. Met de meest uiteenlo pende cadeaus en uitstapjes wordt geprobeerd mensen met kanker (of hun naasten) uit heel het land iets leuks aan te bieden. Tholhuijsen verzorgt voor de tweede keer een VerwenMoment. „Je beseft hier door hoe goed je het zelf hebt. Als je gezond bent, vind je dat vaak zo vanzelfsprekend." Komt bij...zo'n barbecuework shop voor mannen is ook gewoon superleuk. Met z'n achten staan de mannen rond het hakblok als Thol huijsen een groot stuk runderlende uitbeent. En daarna met z'n allen om de Big Green Egg, toch wel een beetje hét buitenbakapparaat waar veel mannenharten sneller van gaan kloppen. Nog zo'n motivatie voor de Renesser slager om aan het VerwenMoment mee te doen. „Voor mannen was er niet zo veel. Zo'n avond is hartstikke leuk. Het onderwerp kanker komt misschien niet eens aan bod. Het is gewoon een lekker avondje weg. Ze hebben al genoeg zware momenten te ver duren." IN DE REGIO Fanfare geeft jaarconcert Algemeen Vissersbelang Lezing Westhoek MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 21 maart 2018 SD Aanpak armoede onder kinderen De gemeente Schouwen-Duive- land gaat de armoede onder kin deren aanpakken. In eerste in stantie wordt strikter ingezet op preventie, om problemen in de kiem te smoren. Daarin wordt nauw samengewerkt met scho len. Marcel Modde Zierikzee -College van B en W Esme Soesman Goes A Chanel Ebhulu. OOSTERLAND Muziekvereniging Oosterlands Fan fare geeft vrijdag een jaarconcert in dorpshuis Ooster hof. De fanfare zal een divers programma ten gehore bren gen. Er zal traditio nele fanfaremuziek gespeeld worden maar ook licht po pulaire muziek. Na de pauze zullen Die Grevelinger Muzi kanten optreden. Het gratis concert begint om 20.00 uur. BRUINISSE De jaarvergadering van Algemeen Vis sersbelang Brui- nisse vindt ko mende vrijdag plaats in Bruinisse. De voorzitter begint met de jaarrede waarna gastspreker Wilbert van den Bosch aan het woord komt. Na afloop is er ge legenheid om na te praten. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in 't Dorps- uus, Molenstraat 52 in Bruinisse. BURGH-HAAM- STEDE Sociëteit De West hoek houdt vrijdag de vierde editie van de Westhoeklezing in dorpshuis De Schutse, Juliana- straat te Burgh- Haamstede. Deze keer is het thema 'Common sense en weten schap'. De lezing begint om 16.00 uur. De toegangsprijs is 7,50 euro. Voor meer informatie zie www.westhoekle- zing.nl. FEESTJE ZIERIKZEE Het was een feestje om van te smullen. Met bur gemeester Gerard Rabelink als speciale gast en met heel veel lekkere zelfgemaakte hapjes werd gisteren het eenjarig be staan van het Odensehuis Schouwen-Duiveland gevierd. Ra belink nam de tijd om met alle bezoekers te praten. „Echt ont zettend leuk", zegt coördinator Pauline Klerkx (midden op de foto). Het Odensehuis is een ontmoetingshuis voor iedereen die te maken heeft met geheugenklachten of beginnende de mentie. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00- 16.15 uur: Yogales Marianne van den Haak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 9.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yo gales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 19.30 uur: Workshop Bloemschikken; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis De Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.45 uur: Fa milierondleiding; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Expositie Speelgoed uit Grootmoeders tijd; Dorpshuis, 9.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: 'Diep in de Zee', 20.00: 'All the Money in the World'; Gemeente huis, 21.00 uur: Ver kiezingsavond; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 10.00- 17.00 uur: Promo tiedag dorpshuizen Schouwen-Duive land; 14.00-16.30 uur: In loop Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61