Nick Maia is de nieuwe Judas in Jesus Christ Superstar 15,- 'Ik had als kind allemaal plannen over wat ik later zou worden, van miljonair tot Batman' Als 12-jarig jongetje zag hij zijn allereerste musical: Jesus Christ Superstar. Nu, 20 jaar later, mag de Braziliaanse acteur en zanger Nick Maia de rol van Judas in Jesus Christ Superstar voor het eerst gaan spelen in AFAS Live in Amsterdam. Bestel uw tickets op pzc.nl/jcs TIM RICE ANDREW LLOYD WEBBER De rockopera met Ted Neeley komt met Pasen terug naar Nederland! korting +- Ga naar pzc.nl/theater 7. Commerciële bijlage 21 maart 2018 Tekst:Joke Waltmans Het is al weer een tijdje geleden, maar Maia herinnert zich nog goed hoe enthousiast hij was toen hij de wereldberoemde rockopera had gezien. „Het was zó mooi! Alle songs ken ik sindsdien uit mijn hoofd. Het interessante is dat ik eigenlijk pas onlangs heb ontdekt dat je dit verhaal over Jezus' leven op zoveel manieren kunt bekijken." Het was zijn moeder die de kleine Nick meenam naar zijn allereerste musical. De perfecte plek voor de Braziliaan, die van kinds af aan al helemaal idolaat was van muziek. „Ik had als kind allemaal plannen over wat ik later zou worden, van miljonair tot Batman. Van één ding was ik echt overtuigd: dat ik artiest zou worden. Het liefst een muzikant, een rockster die rock-'n-roll maakt, maar ook heavy metal", vertelt hij. Met een rol in de Braziliaanse versie van The Lion Ring maakte Maia zijn debuut als professioneel musicalster. Daarna volgde WeWill Rock Vouen sinds vorig jaar is hij te zien in The Lion Ring in Duitsland. En nu de Europese tour van Jesus Christ Superstar, waar hij onder regie van Massimo Piparo de rol van Judas mag spelen. „De man die wereldwijd wordt gehaat, maar deze rol móet spelen om de wereld te laten zien wat er is gebeurd. Dat voelt heel bijzonder. Wat mijn moeder ervan vindt? Die is natuurlijk heel trots", lacht hij. Zijn rol van Judas in Jesus Christ Superstar betekent voor Maia bovendien dat hij met de legendarische Ted Neeley gaat spelen. That's the guy", klinkt het vol bewondering. „Ik begin langzaamaan een beetje aan het idee te wennen, maar dat ik Ted Neeley ga ontmoeten... Dat is nog steeds moeilijk te geloven, het maakt me zelfs een beetje bang", zegt hij enkele dagen voordat de eerste ontmoeting met de grote ster van de rockopera op het programma staat. Tijdens zijn auditie heeft Maia alleen de regisseur ontmoet, twee weken voor de eerste show in Amsterdam voegt Neeley zich met Simona Distefano, die de rol van Maria speelt, bij de overwegend Italiaanse cast. „Ik heb minstens vijf dagen nodig om te beseffen dat ik met deze mensen ga spelen. Alle Jesus Christ Superstar-nummers ken ik uit mijn hoofd, ik kan ze overal zingen. Vanaf het moment dat ik ze hoorde, raakten de nummers mij. Nu ik zelf in de musical sta, komt er emotie bij kijken. Spannend hoor." Het is duidelijk dat Maia zich enorm verheugt op zijn rol. Hij beleeft zijn première als Judas in AFAS Live, daarna maakt hij met het gezelschap een Europese tour door Bulgarije, Slowakije, Spanje en Denemarken. „Welk lied ik het liefst wil zingen? The last supper vind ik heel mooi, daar ruziet Judas met Jezus tijdens het Laatste Avondmaal. En tijdens Chetsemane zal ik natuurlijk iedere voorstelling in de coulissen staan om Ted Neeley te zien schitteren."Toitoitoi Nick! De wereldberoemde rockopera vertelt het verhaal over de laatste week uit het leven van Jezus, gezien door de ogen van zijn beste vriend en verrader Judas. Het muzikale meesterwerk van Andrew Lloyd Webber, de aangrijpende teksten vanTim Rice en de doorgewinterdeTed Neeley vormen samen een (bijna) heilige drie-eenheid. Na het overweldigende succes van vorig jaar, komt Jesus Christ Superstar nogmaals terug naar Nederland. Boek nu omTed Neeley in de rol van zijn leven te zien! Slechts 7 voorstellingen van 28 maart t/m 1 april 2018 te zien in AFAS Live Amsterdam Bestel uw tickets op pzc.nl/jcs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57