A NIGHT BETWEEN THE STARS A Night Between the Stars I\ Bekijk de video op pzc.nl/meetthestars Ga naar pzc.nl/theater 'Zoveel leuke sterren samen op het podiurfö;! wanneer zie je dat fïbu? Commerciële bijlage 21 maart 2018 Tekst: Saskia Smith Zet zeven grote musicalsterren bij elkaar, laat ze zelf hun nummers kiezen en die met elkaar zingen, en je krijgt een bijzondere musicalavond. Afgelopen week was de eerste A Night Between the Stars-show. Een avond als een ware revue waarin de sterren ook een heel andere kant van zichzelf laten zien. Na afloop roept Tony Neef enthousiast dat dit de allerleukste bonte avond ooit was. Lone van Roosendaal geeft hem een por in zijn zij. 'Bonte avond? Lieve schat, dit was entertainment van een hoog niveau, hoor.' Renée van Wegberg sust gekscherend de boel door te zeggen dat dit een bonte avond van hoge klasse was. Het typeert deze avond, er wordt gelachen, geplaagd, grapjes gemaakt, en uiteraard ook gezongen. A Night Between the Stars is een musicalshow, maar dan net even anders. Musicalsterren die genomineerd waren voor een Musical Award - of er een wonnen - staan na het Musical Award Gala nog een avond samen op het podium. Maar dan met de liedjes die zij graag willen zingen. En omdat het zo bijzonder leuk is om in een informele setting - een vierkoppige band, geen poespas, en lekker zingen - op te treden met dierbare collega's. Maar vooral ook omdat het leuk is om één op één met het publiek te zijn. Het is dan ook een avond voor het publiek, dat niet alleen onderuitgezakt in het rode pluche naar de meest prachtige nummers en hilarische grappen kan luisteren, maar ook een heel andere kant van de artiesten te zien krijgt. Door de verhalen die ze vertellen, en doordat het publiek vragen mag stellen. En dat geeft meteen dat lekkere we-zijn-onder-elkaar-sfeertje. 'Dit is dus echt ontzettend leuk. Het is een beetje 'onze' avond omdat we zelf hebben bedacht wat we willen zingen en met wie. Na afloop dacht ik meteen: dit moeten we vaker doen' René van Rooten Wat het ook anders maakt, is doordat de musicalsterren nummers zingen die ze zelf hebben uitgekozen, het ook een heel persoonlijke avond is. Zo opent Renée van Wegberg met het prachtige nummer de Verzoening van Liesbeth List, de rol waar zij een Musical Award voor won. Een nummer dat ze altijd al heeft willen zingen, maar waar ze nog niet eerder de kans voor heeft gehad. 'Het is een prachtig nummer, het raakt me tot diep in mijn ziel. Ik ben dan ook heel blij dat ik het vanavond mag zingen.' Even later zingt Tommie Christiaan een nummer uit The Little Mermaid, een musical waar hij warme herinneringen aan heeft. Want wanneer mag je nu elke avond een prins zijn? Juist. Nadat hij heeft gezongen komt zijn co-star, ze spelen samen in Coming out of the DarhVajèn van den Bosch het podium op en zingt haar favoriete nummer uit deze musical You'll be mine. De avond is een aaneenschakeling van bijzonder verhalen, mooie musicalliedjes en grappen. Stanley Burleson vindt het een revue 2.0. Zonder de veren en de showtrap, maar met muziek, dans, en een lach en een traan. Samen met Tony zingt hij Sorry dat ih besta van Annie M.G. Schmidt over een verboden kus van twee mannen. Een prachtig nummer, en nog steeds relevant vinden beide mannen. En dan grappen ze meteen dat zij vaker zouden moeten zoenen...met elkaar! Dan laat Stanley zijn komedietalent los en vertelt een hilarisch verhaal over zijn auditie voor The Lion Ring en waarom hij de rol van Mufasa niet wilde. 'Ja, die gaat na tien regels dood. Lekker dan, zit je de rest van de voorstelling in de coulissen.' - 'Ik krijg gewoon een bonte avond-gevoel van zo'n avond. Ken je dat, zo'n blij gevoel datje én zelf gaat optreden én naar leuke nummers luistert van anderen' Tony Neef Ook Lone van Roosendaal en René van Kooten vertellen over hun auditie en blikken samen nog even terug op de vier musicals waarin ze speelden. Ze komen tot de conclusie dat er eigenlijk nog één mist in het rijtje: Mamma Mia. Lone legt uit dat René wel auditie heeft gedaan voor de rol van Sam, maar uiteindelijk koos voor een soort Elvis Karaoke Show. 'Snappen jullie dat nou?', vraagt ze aan het publiek. René zegt lachend dat hij wel een aantal keren naar haar is komen kijken, gewoon om te zien wat hij had gemist, zeg maar. En dan serieus: 'De voorstelling doet me denken aan mijn moeder, omdat die altijd Abba-liedjes zong. Ze overleed toen ik nog jong was. Zat ik daar in de zaal te huilen. Wat best vreemd is, omdat het zo'n leuke, vrolijke musical is.' Dan zingen ze hun favoriete nummer uit de musical, SOS. 'Want', zegt Lone, 'dan weten jullie hoe het acht jaar geleden geklonken had kunnen hebben.' Tommie zorgt even later ook voor kippenvel als hij She used to be mine zingt uit de musical Waitress. Niemand houdt het droog, hijzelf ook niet. 'Dit nummer betekent veel voor me. Mijn vrouw (musicalster Michelle Splietelhof, red.) zong dit nummer tijdens een auditie nadat ze door een heel moeilijke periode was gegaan.' Na afloop benadrukt hij nog maar eens hoe bijzonder een avond als deze is. 'Ik had dit nummer nooit kunnen zingen in een musical, omdat het altijd wordt gezongen door een vrouw. Maar vanavond kan dat dus gewoon.' Fotografie: Merie van Son

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56