Dromen komen uit in the Lion h g The Lion King BESTE MUSICAL 'Als ik Circle of Life zing en de dieren van de savanne om mij heen heb, voel ik mij weer even in Afrika' Met een deels nieuwe internationale cast stapt theaterspektakel The Lion King over de magische grens van één miljoen verkochte kaarten. „We lóve this story", zeggen nieuwkomers Thandazile en Nombulelo en danser Julien. Ga naar pzc.nl/lionking WINNAAR AD PUBLIEKSPRIJS GRATIS RANG UPGRADE* Ga naar pzc.nl/theater 2. Commerciële bijlage 2'1 maart 2018 Tekst: Evelien Baks Vraag Thandazile Soni naar haar speciale band met het wereldberoemde verhaal over leeuwenwelpje Simba en de musicalster uit Durban barst los. The Lion King betekent letterlijk alles voor mij", zegt de zangeres. Al meer dan 15 jaar reist ze - van West End Londen tot Broadway - de wereld over om in de Disney-musical te schitteren. Nu is ze in de Nederlandse The Lion King te zien. Op 22-jarige leeftijd stapte Thandazile voor het eerst in een vliegtuig om in New York haar debuut te maken in het aandoenlijke musicalverhaal. „Als kind wist ik al dat ik ooit op Broadway zou schitteren, ook al nam niemand mijn dromen serieus. Als arme familie hadden ze wel wat anders aan hun hoofd. Zingen was mijn lust en mijn leven. Ik kende alle liedjes van Aretha Franklin en Anita Baker." Toen iemand haar tipte over audities voor The Lion King in Zuid-Afrika trok ze de stoute (dans)schoenen aan. Het werd het begin van een bijzondere reis die haar telkens weer zou terugbrengen naar het koninkrijk van Simba. „Als ik Circle of Life zing en de dieren van de savanne om mij heen heb, voel ik mij weer even in Afrika. Wat fantastisch is aan The Lion Kingis dat het voor iedereen een belangrijk verhaal is. Want er is een morgen en morgen kan het leven anders zijn. Als ik bij het publiek dan een glimlach zie verschijnen, weet ik dat zij het ook voelen. Toen ik bij dit lied in New York Oprah Winfrey zag snikken, dacht ik: zij weet het ook. Dat is wat The Lion King met mensen doet. Dit verhaal kan je leven veranderen. Daarom ben ik zo blij dat ik nu weer mijn rol mag spelen." Ook zangeres Nombulelo Chili heeft een droom zien uitkomen. Net als Thandazile heeft ze haar hart verloren aan het verhaal over Simba, die de wereld voor iedereen een beetje mooier kan maken. „Ook hij doet wat hij moet doen om in het Afrikaanse dierenrijk het beste voor iedereen te kunnen doen." Sinds ze in 2013 als 25-jarige haar eerste stappen in de musical zette, voelt ze zich opgenomen in het verhaal. „Al heel jong wilde ik niets liever doen dan zingen, hoewel mijn moeder mij graag een andere kant op zag gaan. Mijn grote droom is uitgekomen. Daarom heb ik mijn eerste kind de naam gegeven die in mijn taal betekent dat dromen uitkomen. Ik voel me een Nala. Ook zij gaat ergens voor. En als ik het mooie Lang Is De Nacht zing, denk ik heel even aan mijn overleden vader. The Lion King is het verhaal van iedereen, het is de zoektocht naar een ideale wereld." Voor de Franse Julien Marie-Anne (28) is The Lion King ook al een bijzondere sprong voorwaarts. De balletleraar zet als danser zijn allereerste stappen in een musical en dan meteen in de 'koning onder de musicals'. Het verhaal, gebaseerd op de gelijknamige Disney-film (twee Oscars!) uit 1994, kent hij van a tot z. „Van de film", lacht hij. „Want als musical was The Lion King in mijn geboorteland Martinique niet te zien." Toen hij na de aanvankelijk moeizame audities toch werd gebeld dat hij mocht komen aantreden in het Circustheater, was hij de koning te rijk. „Ik stamelde eerst in het Engels en daarna in het Frans... Zó happy." Zijn rol betekent echter ook hard werken. „Elke dag train ik mijn lijf, want de dierenvleugels op mijn schouders zijn loeizwaar. Een van de moeilijkste om te spelen, is daarom de cheetah, maar - wow - wat is het fantastisch. Als ik op het podium sta en ik kijk de zaal in, voel ik mij als een koning. I lóve it." Beleef een avond die u nooit zult vergeten bij The Lion King in het AFAS Circustheater Scheveningen. Laat u meevoeren naar de Afrikaanse savanne en leef mee met Simba, de toekomstige Leeuwenkoning. Deze Koning der Musicals is nergens mee te vergelijken: een theaterspektakel dat al uw verwachtingen overtreft. Profiteer nu van een uniek aanbod: een gratis rang-upgrade! Zo boekt u bijvoorbeeld le rang tickets voor 2e rang prijzen en 2e rang tickets voor 3e rang prijzen. 4 Bestel uw tickets op pzc.nl/lionking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52