Verheul solo aan kop 9 Thorsdottiren 'Lord of the Rings' present in Middelburg TROTS OP OVERGANG ner. „Hij zal even moeten wennen. Maar of iemand speelt dat bepaal ik niet. Dat doen spelers zelf. Als hij de bal steeds naar de goede kleur speelt, ballen afpakt en de duels niet uit de weg gaat, dan komt hij zeker aan bod. Yarick is multifunc tioneel. Hij kan op meerdere posi ties op het middenveld spelen en eventueel ook als rechtsback. Dat hij al een paar seizoenen bij de se nioren speelt zie ik als een voordeel. Al zal hij nu de wetten van de tweede divisie leren kennen. Dan komt het op snelheid aan, kleinere ruimtes om te handelen en sneller beslissen. Ik ben altijd op zoek naar leergierige jongens, gasten waar een goede kop op zit. Dat zit bij Ya rick wel goed." „Tijdens de trainingen deed Yarick het de afgelopen tijd hartstikke goed. Dan weet je dat hij nu onder zijn niveau speelt. Hij pakte het bij ons heel snel op en dat zegt wel iets. Ik vind dat hij voor een jongen van negentien ook al een bepaalde vol wassenheid in zijn spel heeft. Ik merkte het ook aan mijn medespe lers. Na zijn eerste training bij ons zeiden ze: die kan aardig ballen." Volgens Fitsch komt de jonge Zeeuw bij een trainer terecht die Tijdens de trainingen kon je zien dat Yarick graag de bal wil hebben duidelijk aangeeft wat hij wil en spelers beter kan maken. „Als Ya rick ergens de kans krijgt om te spe len, dan is het wel bij Adrie. Ik weet zeker dat hij zijn kansen gaat pak ken. De afgelopen tijd merkte ik wel wat twijfels bij Yarick, maar ik zei toen tegen hem: maak je niet druk, het komt wel goed. Ik ben blij dat ze hem bij Barendrecht een kans ge ven." Dan, met een knipoog: „En als ze dat niet hadden gedaan, had ik hem meegenomen naar Hoek." de bal wil hebben. Hij heeft een functionele techniek, schuwt de duels niet en ontwikkelde zich al prima tijdens die trainingen." Waar Poldervaart ook over te spreken is, is de instelling en hou ding van Dorst. „Het is een echte liefhebber en dat straalt hij ook in alles uit. Hij krijgt bij ons de moge lijkheid om zich te ontwikkelen. Dat is een uitdaging voor hem." De jonge middenvelder wil in zichzelf investeren, weet zijn nieuwe trai- Verheul rekende in de ochtend ronde af met Jacqueline Schouten, die op de twintigste zet een ris kante zet speelde en daar de hele partij de gevolgen van ondervond, 's Middags speelde Verheul op nieuw een sterke partij. Tegen De- nise van Dam dwong ze een vleu gelopsluiting af. Haar opponente kwam steeds slechter te staan en verloor door tijdsoverschrijding. Laura Timmerman is voorlopig de belangrijkste concurrente van Verheul. De nummer drie van vorig jaar won gisteren net als Verheul twee partijen, 's Ochtends rekende ze in een klassieke partij af met Bar- bara Graas en in de derde ronde profiteerde ze van een fout van Ni- cole Schouten. De kans dat Vitalia Doumesh haar titel prolongeert is na dinsdag wel erg klein geworden. De damster uit Alkmaar speelde re mise tegen Ester van Muijen en Jac queline Schouten zodat haar ach terstand op Verheul al drie punten bedraagt. Woensdag begint in Zoutelande om 12.00 uur de vierde ronde. De 19-jarige Thorsdottir plaatste zich met het Nederlands team voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. Daar eindigde zij in de individuele meerkamp op de negende plaats, de hoogste klassering van een Nederlandse turnster ooit. Met het landen team werd ze zevende. Thorsdottir komt zaterdag de prijzen in Middelburg uitreiken. Op zondag wordt dat gedaan door niemand minder dan Yuri van Gelder. Hij is drievoudig Eu ropees kampioen aan de ringen en werd in 2005 in Melbourne wereldkampioen op datzelfde onderdeel. Datzelfde jaar werd hij verkozen tot Nederlands sportman van het jaar. Met de exposure rondom het evenement hoopt de Middel burgse Turn Vereniging het vrouwenturnen in Zeeland een boost te kunnen geven. Naast Thorsdottir en Van Gelder ko men de aanstormend talenten van de jeugd eredivisie in actie. „Het is een kwalificatiewedstrijd voor de landelijke finales. Een belangrijke wedstrijd dus voor de doorstroming naar onder an dere het NK in Ahoy in juni", al dus Anneke Terwiel van het or ganisatiecomité. Middelburgse Turn Vereniging MTV organiseerde al eerder grote wedstrijden voor het vrouwen- turnen, maar ook het Nederlands kampioenschap springen werd al twee keer in sporthal De Sprong in Middelburg georganiseerd. Tijdens het Grote Gymfeest in deze hal ontving de vereniging ook Epke Zonderland. Dit weekeinde doen er in to taal bijna 400 deelnemers mee in Middelburg, waaronder ook en kele pupillen van MTV-trainers Jeannot Stroosnijder en Miriam Dhanis. „We hebben niet alleen de organisatie in handen, maar we doen ook zelf mee. Niet met alle MTV-turnsters, want die worden zo'n beetje over heel Ne derland verdeeld. Maar onze tste divisie doet wel mee", legt Stroosnijder uit. „In deze catego rie, die net onder de eredivisie valt, komen op zondag Lina Ber- dik en Ezra Adriaanse in actie. Op zaterdag turnt Simone Tange haar kwalificatiewedstrijd." De wedstrijden wordt ge houden in sporthal De Sprong. Het programma begint zaterdag met groot inturnen om 8.50 uur voor de eredivisie, gevolgd door drie kwalificatiewedstrijden met pupillen, junioren en senioren tweede divisie. Deze duren tot 20.00 uur. Op zondag zijn er ook vier wedstrijden voor de eerste divi sie, van 8.30 tot 18.00 uur. woensdag 21 maart 2018 GO voor echte liefhebber Yarick Dorst trainde de afgelopen maan den mee bij Baren- drecht en liet tijdens die stageperiode een goede indruk achter. Maandag avond zette hij zijn handtekening onder het contract met de tweededivisionist. „Ik vind dit zo mooi", vertelde hij. „Natuur lijk is het een grote stap, van de eerste klasse naar de tweede divisie. Maar in het voetbal kan het snel gaan. Dat zie je dit seizoen bij voorbeeld aan Julius Bliek bij FC Dor drecht. Ik wil in me zelf investeren." Hij genoot de afge lopen tijd tijdens de trainingen bij Baren- drecht. „Het is heer lijk om samen met voetballers te trai nen en spelen die gewend zijn aan een hoger niveau. De mensen bij Baren- drecht waren tevre den over hoe ik het deed." Wanneer ga je nou tekenen, vroegen ze de laatste weken aan Dorst. „Nou, dat heb ik dus maandag avond gedaan. En daar ben ik echt wel trots op." Lionel Fitsch, verdediger bij Ba- rendrecht en volgend seizoen weer speler van Hoek. - Adrie Poldervaart, trainer van Barendrecht I Met nog 11 duels te spelen bezet Barendrecht de vierde plaats in de tweede divisie. A Ti-Jey Bins (rechts) eerder dit seizoen in actie tegen Kloetinge. FOTO RON QUINTEN Heike Verheul is na drie ronden alleen koploopster in het Neder lands damkampioenschap voor vrouwen. De Utrechtse crimino loge won gisteren in het Beach Hotel in Zoutelande twee par tijen en heeft nu als enige van de acht deelneemsters nog geen punt verspeeld. Daaf Kasse Zoutelande Olympiër Eythora Thorsdottir en 'Lord of the Rings' Yuri van Gelder zijn komend weekend trekpleisters tijdens de wed strijden van turnvereniging MTV in sporthal De Sprong. Janny Vermeule Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41