Bins per direct weg bij 'Bru' O O) 0) O 8 Halve marathon en meer in Bruinisse Succescoach Orie op congres in Goes Polka Print blinkt uit in wisselvalligheid Weinig geluk bij TMZ trainingsritten YARICK DORST NAAR BARENDRECHT Yarick Dorst speelt volgend seizoen voor tweededivisionist Barendrecht. De 19- jarige middenvelder van Bruse Boys liet de afgelopen tijd tijdens verschillende trainingen een prima indruk achter. Vader Emiel Dorst, zijn nieuwe trainer Adrie Poldervaart en Lionel Fitsch aan het woord over het talent. De ronde van Bruinisse, een evenement waar bij wordt gewielrend en hardgelopen, bor duurt verder op het programma van 2017 toen er voor de eerste maal een halve marathon werd gehouden. Deelnemers lopen zaterdag in Bruinisse door het dorp, langs de jachtha ven en door de polders. Om 12.00 uur is het startschot van de halve marathon. De deelne mers aan de vijf en de tien kilometer worden om 13.00 uur weggeschoten. De route loopt voor een groot gedeelte buitendijks langs de Oosterschelde. De KNWU-wedstrijd voor elite en beloften bij het wielrennen gaat om 15.00 uur van start. Naar verwachting starten er ongeveer vijfenzeventig coureurs. Schaatscoach Jac Orie is op 19 april de hoofd spreker tijdens het Contacta Congres in thea- ther de Mythe in Goes. Sinds 2002 is Orie hoofdcoach van Nederland en heeft hij al tal loze Olympische, Europese- en Wereldtitels op zijn naam staan. Orie maakt in de topsport gebruik van zijn wetenschappelijke achter grond en ziet zijn werk als één groot experi ment. Het gaat bij Orie om trainen en testen waarbij hij alles meet en de data die eruit komt door vertaalt naar vernieuwingen. Als coach heeft hij in totaal zeven gouden Olym pische medailles op zijn naam staan. De driebanders van Polka Print hebben op be zoek bij Machielsen FA met 8-0 verloren. Werd afgelopen zaterdag na een heroïsch en hoogstaand duel nog gelijkgespeeld tegen Treva (gemiddeld 0.971), maandag was de ploeg geen schim van zichzelf en noteerde 0.520 gemiddeld. Vooral Jean Paul de Kraker, zaterdag nog goed voor 1.368, faalde opzichtig en verloor met 0.457. Louis Dallinga speelde ook al zwak met 0.400. Dirk Vlerick en Meer- ten Dallinga verloren weliswaar met 1 en 2 punten verschil maar konden evenmin impo neren. Bij koploper Treva zal in het vuistje worden gelachen want de kans om de voor sprong uit te breiden ligt voor het grijpen. Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) heeft dit jaar nog weining geluk gehad. Van de eer ste drie trainingsritten in Den Inkel bij Krui- ningen moesten er twee worden afgelast van wege de minder goede weersomstandighe den. Zaterdag wordt er opnieuw getracht een wed strijd te houden vanaf 13.30 uur. Alle catego rieën starten tegelijk. De inschrijving is in de- brasserie van camping Den Inkel bij Kruinin- gen. Tennis DOW-loop KVK i en grote stap? Dat is het zeker, van de eerste klasse naar de tweede divisie. Toch is er niets I dat Yarick Dorst tegen houdt om naar Barendrecht te gaan. De 19-jarige middenvelder van Bruse Boys trainde de afgelo pen maanden mee met de tweede divisionist, speelde één oefenwed strijd en wist al snel dat hij de overstap wilde maken. Drie man nen die hem van dichtbij mee maakten aan het woord over een gedreven voetballer, die graag in zichzelf wil investeren. „Of ik trots ben? Jazeker. En ik vind het vooral heel erg mooi voor hem. Dit is een serieuze stap hoor. Of hij het aankan en haalt, dat zien we dan wel weer. Als je het niet probeert, kom je het nooit te weten. Als je zo'n kans krijgt, moet je die pak ken." Vader Dorst vergezelde zijn zoon de afgelopen tijd naar de meeste trainingen bij Barendrecht. „Zo'n training op dat niveau, dat vind ik geweldig om te zien. Het is soms nog leuker dan een wedstrijd." Het gevoel bij Barendrecht is goed. „Het is een mooie club en dat zeg ik nu niet omdat Yarick er naartoe gaat. Ik heb daar nu een paar keer rondge lopen en de mensen zijn echt geïn teresseerd in hem. Ze willen weten wat hij op zaterdag heeft gedaan, hoe heeft gespeeld, noem maar op. Zelf had hij ook meteen een goed gevoel in de groep." Emiel Dorst denkt dat zijn zoon ook zeker beter kan worden van de trainingen van Adrie Poldervaart. Er zitten nog meer gasten in de selectie, die van een lager niveau komen „Dat is een trainer die alles weet. Over voetbal, maar ook over voe ding, randzaken, de familie van de spelers, noem maar op. Yarick trainde vaak op maandag mee, dus twee dagen na een wedstrijd. Die gasten mochten dan eerst een rondo spelen en daarna zat hij er weer bovenop. De blik ging dan meteen op de eerstvolgende wed strijd. Er zitten nog meer jonge gas ten in de selectie, die van een lager niveau komen. Wat me ook opviel is dat ze weinig oud-profs hebben. Bij Barendrecht willen ze gretige spelers hebben, gasten die echt wil len. Dat heeft Yarick ook." „Michel Maaskant (speler van Bruse Boys, red.) vertelde me dat Yarick een groot talent is. Later heb ik ook nog contact gehad met Marco Groeneveld, zijn trainer. Ze vonden allebei dat Yarick onder zijn niveau liep te voetballen en dat hij een stap omhoog moest zetten. Tijdens de trainingen kon je zien dat hij graag „We hebben in goed onderling overleg besloten dat het voor beide partijen beter is om de samenwer king te stoppen", reageerde trainer Marco Groeneveld. „Ti-Jey is een prima ventje en een goede keeper. Hij heeft zich bovendien aardig ontwikkeld. Deze breuk heeft vooral met zijn beleving te maken." „Ik kan heel slecht tegen mijn verlies", legde Bins (21) zelf uit. „Als we hebben verloren, zet ik me daar niet zo makkelijk overheen. Ik ben een sportman en wil altijd winnen. Dat botste wel eens. Niet met ieder een, maar wel met een deel van de selectie." Bruse Boys vecht momenteel te gen degradatie uit de eerste klasse B en daar komt een bepaalde men taliteit bij kijken, vindt Bins. „Je moet er alles voor over hebben om erin te blijven, om te vechten voor je plek in die eerste klasse." Dat moet Bru nu dus doen zonder zijn eerste doelman. „Ik heb een goed gesprek gehad met Marco. Met de trainer ben ik nooit gebotst. Het is jammer dat het zo gaat, maar ik heb er wel vrede mee", aldus de keeper. „Ik heb best een mooie tijd gehad bij de club. Ze hebben me de kans gegeven op dit niveau te spelen en ik hoop dat ze het gaan redden." Stilzitten, daar heeft Bins geen zin in. „Momenteel zoek ik een club waar ik de rest van het seizoen kan meetrainen. Ik wil graag mijn con ditie op peil houden, zodat ik vol gend seizoen fit bij een nieuwe club kan starten." Waar dat is, weet hij nog niet. „Ik hoop minimaal een club in de tweede klasse. Dat zie ik niet als een stap terug, maar als een kans om mezelf opnieuw te kun nen laten zien." Wie het seizoen afmaakt onder de lat bij Bru is nog onduidelijk. Groeneveld heeft de beschikking over de ervaren Rien Giljam (33) en de jonge Jarno Kloet (18). woensdag 21 maart 2018 ATLETIEK EN WIELRENNEN ALGEMEEN Succescoach Jac Orie komt in april naar Goes. FOTO ANP BILJARTEN WIELRENNEN GO i Op het tennispark van De Goese Maan zijn gisteren de Open Beve- landse Dubbel- kampioenschap- pen van start ge gaan. In de hoog ste categorie (ni veau 3) wordt er alleen in vrouwen- dubbel gespeeld. 1 Voor de tweede maal dit seizoen organiseert DOW- joggingclub een trimloop. De in schrijving en start zijn bij het eigen PV-gebouw aan de Vliegende Vaart 10 in Ter- neuzen. Om 15.00 uur zijn er de lopen over 5.000, 10.000 en 15.000 meter. In de beslissings- driekamp met KVK versloegen de korfballers van PSV dinsdag avond Good Luck met 23-13, maar de Eindhovenaren bleven qua doel saldo achter op de Kapellenaren. Door die uitslag weet KVK dat het aanstaande zater dag voldoende heeft aan een ge lijkspel tegen PSV. Mooie uitdaging Barry van der Hooft Vlissingen Emiel Dorst, vader van Yarick en zelf oud-prof bij onder meer NAC en RBC. -Emiel Dorst Adrie Poldervaart, sinds medio 2015 trainer van Barendrecht. Yarick Dorst, die hier een strafschop benut, verruilt Bruse Boys na dit seizoen voor Baren drecht. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Zaterdag-eersteklasser Bruse Boys maakt het seizoen af zon der Ti-Jey Bins. De club en de doelman zijn per direct uit el kaar gegaan. Daniël Vervelde Bruinisse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40