rULTUUR 29 doen, schept het precedenten voor andere landen die dan ook minder willen betalen", zegt sportmarketeer Frank van den Wall Bake. „Ik ken John de Mol (lees: Talpa TV, red.) een beetje en weet hoe de commerciële zen ders handelen. Als er geen busi nessmodel van gemaakt kan wor den, houdt het op. Ik denk echt dat er een serieuze kans is dat voetbal uit de Champions League straks niet meer te zien is op het open kanaal." De enige Nederlanders die de dans ontspringen, zijn de 4 mil joen abonnees van Ziggo. Zij hebben het voordeel dat het ka belbedrijf één kanaal van de ei gen sportzender Ziggo Sport aan biedt in het basispakket (kanaal 14). Op die zender is elke speel avond om 19.00 uur een wed strijd live te zien (de UEFA plant niet langer alles om 20.45 uur) en om 21.00 uur is er een schakel programma met flitsen uit alle wedstrijden. „Dat schakelprogramma maakt het voor andere zenders nog minder aantrekkelijk om de rech ten van de Champions League te kopen", benadrukt Beerthuizen. „Ik vind dat schakelprogramma verreweg het meest interessant en met mij velen", meent Van den Wall Bake. „De liefhebbers komen nu nog aan hun trekken met de Messi's en Ronaldo's, maar de Champions League is wel al een tijdje de belangrijkste factor in de sport kwijtgeraakt: de onvoorspelbaarheid. Daar door, en omdat Nederlandse clubs geen rol spelen, zijn de kijkcijfers drastisch teruggelo pen. Ik kan me goed voorstellen dat ook de SBS'en en RTL's van deze wereld hun geld niet meer kunnen terugverdienen." Volgens Will Moerer, directeur Ziggo Sport, hoeft de gewone kij ker niet te wanhopen. „Ik zeg niet dat het onmogelijk is dat de rechten niet worden verkocht, maar ik kan me dat niet voorstel len. Het zou volstrekt uniek zijn." Moerer bestrijdt zelfs de desin teresse voor de Champions League. „Anders hadden wij nooit het premiumpakket van de Champions League gekocht, ook voor kanaal 14. Natuurlijk wor den de hoogste kijkcijfers ge haald als Nederlandse clubs mee doen en ver komen, maar dat le vert in de praktijk al jaren maar 6 van de 24 avonden op. Ik ver wacht dat vertegenwoordigers van de UEFA binnen een paar weken naar Nederland komen om te onderhandelen." Faviola Dadis verhuisde op 17-ja- rige leeftijd naar Amerika, waar een muziekproducer haar intro duceerde bij Steven Seagal. Hij wilde een film maken over het leven van de Mongoolse heerser Dzjengis Khan en Dadis mocht auditie komen doen. Omdat haar moeder niet wilde dat ze alleen ging, bracht het model een vriendin mee die tij dens de afspraak in het Beverly Hills Hotel op de gang wachtte. Dadis kreeg de instructies een bi kini onder haar kleding te dragen en werd opgedragen die te sho wen. De Amerikaan zou haar hebben verteld hun 'chemie' te willen testen, waarna hij haar betastte onder haar bikini topje. Ook raakte hij haar genitaliën aan. „Ik riep tegen hem: 'Deze auditie is over'," vertelde ze gis teren telefonisch aan deze krant. Dadis is nog in LA, waar ze een persconferentie gaf. Tijdens het delen van de details barstte ze in tranen uit. „Steven bleef maar naar me staren, alsof er niets ge beurd was. Ik was totaal van de kaart en verliet met een gevoel van afschuw de hotelkamer." Angst Dadis stapte niet naar de politie uit angst dat ze geen baan zou vinden in de entertainmentin dustrie. Seagal zou haar nog ge probeerd hebben te bellen, maar daar reageerde ze niet op. „Het kostte mij een maand om dit aan mijn familie en vrienden te ver tellen. Sinds die tijd lijd ik aan depressies en angstaanvallen. Bovendien vind ik het moeilijk om mannen te vertrouwen." Nu de naam van de acteur is opgedoken in de eindeloze lijst slaapkamer, nadat hij haar had uitgenodigd voor een zoge noemde wrap party na de opna mes van On Deadly Ground. De acteur weerlegde die ver klaring en heeft laten weten dat hij Simons zelfs nooit heeft ont moet. De politie van Los Angeles onderzoekt de zaken van Dadis en Simons. „Een officiële reactie hebben we nog niet gehad, maar ik heb gehoord dat Seagals advo caat beweert dat alle vrouwen - naar mijn weten meer dan vijf - de verhalen verzonnen hebben. Dat lijkt me heel toeval lig", zegt Dadis. Ze voelt zich ge sterkt door de 'duizenden reac ties' die ze gisteren kreeg van vrienden en onbekenden. „Som mige mensen zeggen: 'het moei lijkste is nu achter de rug'. Dat is niet zo. Nu begint de verwerking pas." Dadis komt eind deze maand terug naar Nederland. Ze is promovenda in de klinische neurowetenschap aan de VU. van beroemdheden die worden beschuldigd van seksueel grens overschrijdend gedrag, treedt ze alsnog naar buiten. Tijdens de persconferentie werd ze bijge staan door haar advocate Lisa Bloom en voormalig actrice en model Regina Simons (43), die haar verhaal in januari deed. De Amerikaanse zou in 1993 door Seagal zijn verkracht in zijn Ik was van de kaart en verliet met een gevoel van afschuw de hotelkamer feenstra rijn lijn Nederlands model: Seagal misbruikte mij woensdag 21 maart 2018 Het Nederlands voormalig model Faviola Dadis beschul digt acteur Steven Seagal (65) van seksueel misbruik. „Ik heb duizenden reacties gehad." Suzanne Borgdorff Dadis (I) wordt bijgestaan door haar advocaat (m). Naast hen Regina Simons. Zij zegt ook misbruikt te zijn door Seagal (onder), fotosap —Faviola Dadis, slachtoffer Vier Pasen op het water tijdens deze heerlijke Paascruise. Dat is niet alleen ontspannen genieten, maar geeft u ook een prachtige kijk op steden als Hoorn, Enkhuizen en Deventer. Meer info: tel. (026) 445 28 05 ofwww.feenstrarijnlijn.nl BOEK NU! Gegarandeerd vertrek 31 maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29