25 Van der Heide: „Het is niks als je ziet wat je er voor terug krijgt. Ik vind het razend knap dat je al deze functies voor dit soort bedragen in zo'n kastje krijgt." Dagenlang worden de receivers aan de tand gevoeld hoe ze het geluid doorgeven, maken ze daar het ver schil. Van Beyonce tot het Berliner Philharmoniker klinken door de stu dio. De Onkyo trapt af. Het design verdient niet de schoonheidsprijs, vindt het panel. Het geluid is beter: ietwat zwabberend in de lage tonen, maar verder prettig luisterbaar. De bediening via app en afstandsbedie ning gaat bovendien vlekkeloos. De Sony klinkt net iets minder warm, maar wel uitstekend voor zijn prijs. Het design valt niet in de smaak. Zoals Bosman het zegt: Razend knap dat je al deze functies voor deze bedragen krijgt „Hier wil je een deurtje voor." Heos gooit het over een andere boeg: het geluid komt niet helemaal los, maar met zijn futuristische looks had hij zo in het dashboard van de Starship Enterprise gepast. Doordat er slechts één knop is (met een aureool van ledlicht) ben je wel vol ledig aangewezen op de app. Dat vindt niet iedereen een plus. Filmfreaks De twee duurste receivers zijn ook het meest compleet. De Marantz laat weinig te wensen over. Het design mag gezien worden, en ook de sound is voortreffelijk: chique, diep en heel compleet. Het is bovendien de beste keus voor filmfreaks die ook thuis een ware bioscoopervaring blieven; geen van de andere receivers onder steunt vier speakers in het plafond. De NAD is een receiver waaraan vooral de nerd zijn hart kan ophalen. Met chirurgische precisie optimali seert hij de akoestiek van je kamers, de modulaire kabelpoorten zijn naar wens in te delen en het warme klankkarakter behaagt. Troep is er niet te krijgen in deze prijsklasse, concludeert het panel. Hoe meer je betaalt, hoe meer je krijgt. „Maar je moet goed bedenken welke apparaten je al hebt en waar je naartoe wilt", adviseert Bosman. „Als je ook vrolijk wordt van stereo sound, heb je echt geen receiver nodig die surround speakers in je plafond on dersteunt." DE UITSLAG Windkracht 10 Mooi resultaat voor dito prijs Veel voor weinig woensdag 21 maart 2018 GO Een receiver moet je zien als een schakel kast. FOTOSHODYCAREMAN Sander van der Heide Op besteproduct.nl vind je nog meer resultaten uit deze test. 2. Marantz SR6012 €1.245 Ideaal voor de veel eisende filmliefhebber. Maar liefst elf versterkers aan boord waarmee je een kamer van boven tot onder kunt vullen met spectaculair surround geluid. 5. Denon Heos AVR €870 Scoort op design, bedie ningsgemak en de naadloze aansluiting op andere Heosap- paraten. Hadden echter best wat knoppen op gemogen. En het geluid blijft achter. 1. NAD T 758 €1.500 Een ingewikkeld maar feilloos meetsysteem om de akoestiek te optimali seren. Ook het warme klank karakter en de modulaire kabelpoorten bevallen. 3. Onkyo TX-RZ720 €875 Zeer gebruiksvriendelijk menu en dito bedieningsapp. Ondersteunt diverse muziek diensten en draadloze verbin dingen. Klinkt niet heel bij zonder. 4. Sony STR-DN1080 €600 Praktisch design (licht en niet heel diep) en prima ge luid voor deze prijs. De app-be- diening kan beter en er worden slechts twee streamingsdien- sten ondersteund. Remington AC8820 Prijs: €60 Prettige en krachtige föhn met twee verschillende blaasmonden. Het apparaat beschikt over 2200 watt vermogen en de blaas- kracht liegt er niet om. Bin nen een mum van tijd is je haar droog, de laagste stand is vaak al sterk ge noeg. De cool shot-functie doet het bijzonder goed, wat helpt bij het fixeren van je styling. Het snoer is met 3 meter lekker lang. De prijs van 60 euro is meer dan prima voor zo'n degelijke föhn met AC- motor. aanzet op. De föhn heeft een snoer van slechts 1,8 meter, maar ligt wel lekker in de hand dus bedient hij fijn. Het prijskaartje van 60 euro maakt deze Braun zeker waar. Carmen HD1690 Prijs: €20 Deze compacte föhn heeft een DC-motor en beschikt over 1600 watt vermogen. De bediening gaat gemak kelijk doordat het apparaat lekker licht in de hand ligt. Voor minder dan twee tien tjes verwacht je qua design geen hoogstandje, maar deze Carmen mag er wat ons betreft best zijn. Doet wat hij moet doen, komt met han dige 'cool shot'-functie en het lage prijskaartje blaast menig concurrent weg. Het snoer van 1,8 meter had wat langer gemogen. Braun Satin Hair 7 HD 785 Prijs: €60 De Satin Hair 7 heeft veel snufjes aan boord, maar veel belangrijker: hij levert een goed resultaat. Deze föhn met AC-motor be schikt over 2000 watt ver mogen. De meegeleverde diffuser beviel goed en le verde veel volume bij de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25