Boom mist 'voorjaar' ZEELAND 21 r - WK wielrennen in2020mogelijk in Drenthe en Groningen Gesinkexit in Catalonië Hirscher zoekt nieuwe doelen Luiten kan snel terugkeren UITSLAGEN In het mondaine Monaco, ver weg van het Groningse Zuidhorn waar Bauke Mollema op weg naar zijn middelbare school zijn fietstalent ontdekte, drong het nieuws over het WK wielrennen van 2020 en kele weken geleden al door. „Ze hadden me gevraagd een filmpje op te nemen met een petje op met '2020', om zo sponsors warm te ma ken." Nou, dat wilde Mollema wel. Al les voor een WK wielrennen op de wegen waar hij als tiener al trainde. „Ik kom uit Groningen, maar in Drenthe kwam ik vroeger ook altijd al. Een WK daar zou geweldig zijn. Voor Nederland, en voor het Noor den." De provincies Drenthe en Gro ningen hadden plannen om het WK in 2023 naar Nederland te ha len, maar na een recent verzoek van de internationale wielerbond UCI kan het zomaar zijn dat het 2020 wordt. Omdat de Italiaanse steden Vicenza en Venetië onlangs hun plannen introkken, kwam de UCI vervroegd bij Nederland uit. Mocht in het najaar van 2020 het startschot klinken in Nederland, dan is de kans klein dat een klim mer er met de regenboogtrui van door gaat. Het hoogste punt van Drenthe op de VAM-berg met 56 meter, de Hasseberg in Groningen is een kleine 14 meter hoog. Maar dat staat een spectaculair parkoers niet in de weg, meent Mollema. „Met de start op de Grote Markt in Groningen heb je een mooi sfeertje en met de Martinitoren een mooie blikvanger. Van daar kun je alle kanten op. Met een paar kasseistro ken achter elkaar en meteen daarna de VAM-berg heb je best een selec tief rondje." De kasseien en die VAM-berg (een voormalige stortheuvel van de Vuil Afvoer Maatschappij) zijn Met de start op de Grote Markt heb je een mooi sfeertje en met de Martinitoren een mooie blikvanger vaste prik in de Ronde van Drenthe, die Mollema in 2007 reed in het shirt van de opleidingsploeg van Rabobank. „En die VAM-berg deed toch best wel pijn met eerst die kas seien. Ook met regen op de kas seien kan alles zomaar uit elkaar worden gereden. De vraag is of ik zelf aan de start sta, aangezien het toch een vlakker parkoers is, maar het zou me geweldig lijken. In welke rol dan ook." Ook in Drenthe staan ze te pope len voor het WK 2020. Bert-Jan Lin deman, winnaar van een Vuelta- etappe in 2015, pleit voor een start en finish in Assen. Niet toevallig zijn woonplaats. „En bij Exloo in de buurt heb je veel mooie kasseistro ken na elkaar liggen. Zeker als er veel wind staat, kan het een mooie wedstrijd worden." Erik Dekker - in 2004 nog win naar van de Ronde van Drenthe - vult aan. „Graag niet één strook voor de lol, maar een aantal stroken in een plaatselijke omloop. En als het dan ook nog waait, dan is er elke ronde een hectisch moment." Gert Jakobs - in de jaren 80 en 90 prof bij Superconfex en PDM - voorspelt dat een mondiale titel strijd in Groningen en Drenthe zonder veel hoogtemeters juist spannender is dan het WK van dit jaar van dit jaar in Innsbruck. „Daar ligt een grote, steile klim. Dat maakt dat van de 200 deelnemers er maar tien serieus kans hebben om te winnen. Op een parkoers in Drenthe en Groningen zijn veel meer kanshebbers. Dat is juist leuk, toch?" Kanshebber Over de grootste kanshebber uit ei gen land zijn Mollema, Lindeman, Dekker en Jakobs het snel eens. Mollema: „Dat kan haast alleen Dy lan Groenewegen zijn. Alleen als het parkoers nog zwaarder wordt, met nog meer kasseien, misschien ook mannen als Dylan van Baarle en Niki Terpstra." Als Jakobs de bondscoach was, zou hij Mollema ook meenemen. „Mollema fietst rond in zijn eigen achtertuin, dat zal hem ongetwij feld moraal geven. Ik twijfel er niet aan of hij zich in zo'n WK-wed- strijd dienstbaar op zal stellen voor Groenewegen. WIELRENNEN Lars Boom start de komende weken niet in de Vlaamse voorjaarsklassiekers. De renner van LottoNL-Jumbo krijgt de tijd om zijn oude niveau te her vinden, nadat eerder hartritme stoornissen bij hem werden ver holpen. „Deze beslissing doet pijn", zei Boom. „Maar het gaat steeds beter op de fiets." Boom was daarom optimistisch. „Maar ik wil pas aan klassiekers mee doen als ik voorin kan meerijden. Daar doe ik het voor. Ik hoor niet thuis op een niveau waarmee ik niet kan meedoen om de over winning, of tenminste een klasse ring in de top to." Van 5?* met deze bon voor woensdag 21 maart 2018 WIELRENNEN Robert Gesink heeft in de tweede etappe van de Ronde van Catalonië opgegeven. De renner van LottoNL-Jumbo heeft knieklachten. Gesink keerde dit jaar in de Tour Down Under terug na een lange herstelperiode. In de Tour de France van vorig jaar viel hij uit met een breuk in een ruggenwervel. SKIËN De Oostenrijker Marcel Hirscher (foto) overweegt zijn aandacht te verleggen naar twee snel lere ski-onderdelen: de af daling en de super-G. De tweevoudig olympisch kampioen zoekt een nieuwe uitdaging. Hirscher (die een Nederlandse moe der heeft) heerste dit sei zoen op al zijn disciplines. GOLF Joost Luiten kan op gelucht ademhalen. Zijn polsblessure zal hem niet lang aan de kant houden. Op 12 april hoopt de 32-ja- rige Rotterdammer bij het Spaans Open zijn rentree te maken. „Ik had al het ge voel dat de pijn in mijn lin kerpols door vochtopho ping kwam, maar als je een MRI-scan laat maken is er toch altijd de angst dat het misschien iets ernstigers is. Dat bleek gelukkig niet het geval", liet Luiten weten. WIELRENNEN Ronde van Catalonië, tweede etappe, Mataró - Valls: 1. Valverde (Spa/Mov) 175,6 km in 4.41.50, 2. Irnpey (ZAf/Mit), 3. McCarthy (Aus/Bor), 4. Bernal (Col/SKY), 5. Mohoric (Slo/Bah), 6. Gasparotto (Ita/Bah), 7. Rojas (Spa/Mov), 8. Hart (GBr/SkY), 41. Kruijswijk (Ned/LoJ), 45. Clement (Ned/LoJ) allen zelfde tijd. Gesink (Ned/LoJ) uitgevallen. Algemeen klassement: 1. Valverde (Spa/Mov) 8.21.09, 2. McCarthy (Aus/Bor) 0.04,3. Irnpey (ZAf/Mit) 0.06, 4. Quintana (Col/Mov) +0.11, 5. Mohoric (Lo/ Bah) +0.12, 6. Jungels (Lux/QST) +0.12,7. Prades (Spa/Eus) +0.12,8. Gasparotto (Ita/Bah), 47. Kruijswijk (Ned/LoJ) +0,12, 49. Clement +0,12. Ronde van Langwaki, derde etappe, Kota Bharu en Kuala Te- rengganu: 1. De Vos (Can/RaC) 166 km. in 3.58.18.2. Kim (Kor/KSP) +0.13,3. Zulfikle (Mal/For) +0.13 Algemeen klassement: 1. De Vos (Can/RaC) 12.45.31, 2. Zulkifli (Mal/For) +0.14,3. Sweeny (Aus/Bik) +0.22. Parkoers is vlak, maar wel 'selectief Na een verzoek van de interna tionale wielerbond UCI aan de provincies Drenthe en Gronin gen gloort opeens een WK in eigen land. Over twee jaar al, in 2020. Over het perfecte par koers en de gedroomde winnaar. „Dat kan alleen Dylan Groene- wegen zijn." Daan Hakkenberg Rotterdam ▲De VAM-berg zou tijdens de WK ook beklommen kunnen worden. Hier Kirsten Wild in de Ronde van Drenthe van 2014. FOTO COR VOS -Bauke Mollema Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/fl O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21