Lennart Thy voelt zich na Vijf prioriteiten voor de nieuwe bondscoach 18 Een to-do lijst voor bondscoach Ronald Koeman. Wat moet daar allemaal op? Deze krant benoemt nu alvast 5 punten. En kijkt na de komende interlands tegen Engeland en Portugal wat er al mee is gebeurd. Kort Robbemond gaat door Reinier Robbemond (foto) maakt het sei zoen af als interim- hoofdtrainer van Willem II. De 46-ja- rige Robbemond nam bijna twee weken ge leden de taken over van de opgestapte hoofdtrainer Erwin van de Looi. „Reinier kent de staf en spe lersgroep goed en over het vertoonde spel en behaalde resultaten tegen PSV en FC Twente zijn wij tevreden", zegt technisch directeur Joris Mathijsen. Schoenen Cruijff te koop De laatste voetbalschoenen die Johan Cruijff in zijn leven droeg worden verkocht. De opbrengst is voor de Sunday Foundation, die zich inzet voor kansarme kinderen in Siërra Leone. De organisatie rekent op een opbrengst van minimaal 50.000 euro. Het gaat om schoenen die Cruijff kort voor zijn dood in 2016 nog droeg. De winnaar wordt zaterdag op een gala van de Foundation be kendgemaakt. Theo Maassen en Barry Hay treden op. Tot vrijdagavond kan men mee bieden via info@sundayfoundation.org. Emanuelson blijft in Utrecht Urby Emanuelson (foto) speelt ook na dit seizoen voor FC Utrecht. De club maakt ge bruik van een optie in het contract van de ex-Ajacied. Daardoor loopt de verbintenis door tot medio 2019. Emanuelson (31) streek vorig jaar zomer transfervrij neer bij FC Utrecht. Utrecht heeft ook de opties op Pa- trick Joosten en Nick Marsman gelicht. Flitsen Engeland Verslaafd Haase Maandagmiddag stond bij Oranje ineens Eric Gudde voor de troepen. De baas van de KNVB sprak de groep persoonlijk toe in Zeist. Gudde kwam niet met veel bomba rie per helikopter zoals Silvio Ber- lusconi vroeger bij AC Milan. Nee, hij wandelde gewoon een stukje vanaf kantoor. Wat Gudde onder meer zei: „Zie deze nieuwe uitvals basis als een plek om te gaan bou wen aan nieuwe Oranjehistorie." Toen Gudde klaar was, gaf hij het woord over aan Ronald Koeman. En die deed wat veel van zijn recente voorgangers ook direct deden op dag één: een gemeenschappelijk doel formuleren. Bert van Marwijk zei in 2008 zelfs direct: „In 2010 wil ik wereldkampioen worden." Koe man plaatste nu het EK van 2020 al meteen als stip aan de horizon. Hij riep al een sfeer op van: het land is negatief, en logisch, maar we gaan er verdomme alles aan doen om er straks weer te staan. De pijn van het gemiste WK, die gaan de spelers nog wel een paar keer voelen. Maar elk nadeel heeft zijn voordeel. Alles kan nu al ge richt zijn op 9 september en de ope ningswedstrijd van de Nations League. Die is tegen Frankrijk, in Parijs. De Fransen hebben straks maar één weekje om zich voor te bereiden en ongetwijfeld zullen ook daar veranderingen komen na het WK. Koeman heeft vier oefen interlands en in mei ook een paar trainingsweken om alvast een plan te maken. Een halfjaar voorberei dingstijd voor één wedstrijd; met een beetje fantasie is dat hetzelfde scenario als in 2014 met Louis van Gaal voor het WK-duel met Spanje. Ook Van Gaal koos toen voor 5-3-2. 5-3-2 of 3-4-3. Of af en toe ook nog gewoon 4-3-3 met klassieke buiten spelers. Het is een leuke discussie welke systemen Oranje gaat hante ren, maar eigenlijk gaat het daar niet om. Het gaat in topvoetbal steeds meer om onderliggende spelprincipes, zowel aanvallend als verdedigend. Die wil je straks zien onder Koeman, in welk systeem dan ook. Vaste afspraken als: wan neer wil Oranje de backs precies aan de bal in de opbouw? Of: als er één aanvaller naar de bal toe be weegt, bewegen er dan tegelijker tijd twee man van de bal weg, voor verrassing en diepgang? Enzo voorts. Koeman is bij uitstek een tactische trainer. En zijn ervaren as sistent Dwight Lodeweges ook. De wereldtop is uit Oranje verdwe nen. 'We' zijn een soort IJsland en die hebben laten zien hoe je dat doet: met gemiddelde voetballers toch op EK en WK komen. Koeman wil terug naar de norm van 2014 onder Van Gaal. Die zei destijds: „We hebben individueel niet meer de beste spelers, maar we kunnen nog steeds een sterk team zijn." Daarbij hoort een duo of trio van aanvoerders die dit uitstralen. Die op clubniveau wekelijks een voor beeld zijn voor anderen. Virgil van Dijk is een logische 'nieuwe' naam die nu valt als captain. Net als Ste- 'Gefluit helpt niemand verder, ik blokkeerde' Quote van de dag Het kennismakingsgesprek met Lennart Thy (26) was nog maar am per begonnen, afgelopen zomer, toen Stan Valckx en Maurice Steijn al veelzeggend naar elkaar knikten. Op deze jongen, zo realiseerden VVV's technisch manager en trai ner zich, staat 'een goeie kop'. Be langstellend, op de hoogte van het karakter van de Venlose club, en geïnteresseerd in de mensen die er werken. Sociaal, kortom. „Hij was op zijn vrije dag speciaal op en neer vanuit Bremen naar Nederland ko men rijden", zegt Valckx. „Voor één gesprekje, niet heel vanzelfspre kend voor een profvoetballer van een Duitse topclub." Valcks schatte het karakter van de nieuwkomer goed in. „Al verwacht je tijdens zo'n eerste praatje niet hij een paar maanden later zegt: 'Ik ben er een weekje tussenuit om ander mans leven te redden.' Ik loop 35 jaar rond in de voetballerij, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Zo sociaal bewogen als Thy, vind je ze zelden." Vandaar dat het deze zonnige dinsdagmiddag druk is in De Koel, waar zich zo'n dertig cameraploe gen hebben gemeld om het verhaal van de Duitse spits aan te horen. Onder meer vertegenwoordigers van verschillende televisiezenders uit zijn vaderland. Eerder hadden redacteuren van De Wereld Draait Door, Pauw en RTL Late Night al gepoogd hem naar de studio's te lokken. Tevergeefs. Thy bedankte vriendelijk. Want, zo blijkt vandaag al snel, zelf vindt hij zijn actie een stuk minder bijzon- W Thy bedankte vriendelijk voor tv- optredens. Hij vindt het niet bijzonder woensdag 21 maart 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO I Bondscoach Gareth Southgate wil vier keepers testen tijdens de oefenduels van Engeland met Oranje en Italië: Joe Hart (foto, West Ham), Nick Pope (Burnley), Jack Butland (Stoke C.) en Jordan Pick- ford (Everton). g Ex-wereldkam- pioen wielren nen Freddy Maertens (66) heeft jaren getobd met een waterversla ving. „Ik dronk 13 liter per dag, ik leek wel een koe", zegt de afgekickte Belg tegen Canvas. 13 Wat Koeman Maarten Wijffels Zeist 1. Plaats het EK van 2020 meteen als een stip aan de horizon 2. Benut je voorsprong, juist nu het WK is gemist 3. Spelprincipes zijn belangijker dan systemen 4. Begin met bouwen aan een nieuwe hiërarchie Robin Haase maakt vandaag in Miami zijn rentree, nadat de tennisser Indian Wells miste. Hij treft Yuichi Sugita, 43ste van de wereld. Span nend: Haase is de nummer 44. Feyenoorder Jean-Paul Boëtius is zijn vormcrisis bijna te boven, maar heeft geen fijne herinneringen FC Groningen neemt na dit seizoen af scheid van Yoëll van Nieff en Kasper Larsen. Hun aflopende contracten worden niet ver lengd. Ajdin Hrustic mag wel blijven. Hamburger SV heeft middenvelder Walace teruggezet naar het tweede elftal. De 22-ja- rige Braziliaan weigerde afgelopen week einde om centraal achterin te spelen. Wim Scholtmeijer (35) blijft tot 2020 bondscoach van Team NL Korfbal. Dat heeft het KNKV gisteren gemeld. Scholtmeijer heeft Oranje onder zijn hoede sinds 2014. Zijn actie ging de hele wereld over. Gistermiddag vertelde VVV-spits Lennart Thy er zelf over hoe het is om als stamcel donor andermans leven te red den. „Niet meer dan normaal", vindt de aanvaller. „Heel bijzon der", stelt coach Maurice Steijn, die zelf ook donor is geworden. Dennis van Bergen Venlo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18