u baldErm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! baldErman.nl Diplomaat die te hard rijdt, komt op ranglijst 13 Misstanden konden blijven bestaan door 'familiecultuur' Het gaat dan bijvoorbeeld om in Nederland gestationeerde bui tenlandse diplomaten die hier te hard rijden of foutparkeren. Diplomaten genieten onschend baarheid en kunnen niet worden aangepakt als ze verkeersovertre dingen begaan. Omdat juridische stappen in strijd zijn met het verdrag van Wenen, waarin is vastgelegd dat diplomaten onschendbaar zijn, komt er nu een openbare lijst waarop te zien is welke landen het vaakst de fout in gaan. Van wege de privacy zullen diploma ten niet met naam en toenaam worden genoemd. t Kamer stoort zich er aan dat diplomaat nu wegkomt met wangedrag Toch is het volgens minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken 'een effectieve prikkel'. 'Ambas sades willen over het algemeen niet publiekelijk bekendstaan om gebrek aan respect voor de wet- en regelgeving van het gast land', schrijft de WD-bewinds- man in een brief aan de Tweede Kamer. Die stoort zich er al jaren aan dat diplomaten wegkomen met wangedrag, vooral in het verkeer. Om de ranglijst mogelijk te maken, moet de wet nog wel worden aangepast. De wijziging maakt het mogelijk dat er brie ven kunnen worden gestuurd aan ambassades, consulaten en andere internationale organisa ties als hun diplomaten de fout in gaan. In die brief wordt ook gevraagd de verschuldigde boete vrijwillig te betalen. Te ruime regelingen voor het personeel. De kazerne als stalling voor caravans. Een dildo in de la van een medewerker. Wat is er toch aan de hand bij de brandweer in Amsterdam? Tien jaar lang kon de afdeling Perso neel en Organisatie strooien met on rechtmatige vroegpensioenregelin- gen voor brandweerlieden en dito toelagen voor medewerkers van de ondernemingsraad. De jongste rel binnen de brandweer Amsterdam- Amstelland kent een stevig prijs kaartje: 3,9 miljoen euro. De vraag hoe de regels zo lang kon den worden opgerekt, houdt de Am- stelveense burgemeester Bas Een hoorn als voorzitter van de Veilig heidsregio bezig. Voor een klein deel is het een technische kwestie, zegt hij. De vroegpensioenregeling (FLO- overgangsregeling voor kenners) is namelijk zó ingewikkeld. „Vanwege die complexiteit kon het dat de ge meenteaccountant al die jaren niets afwijkends heeft gevonden." Het was een klokkenluider die de misstanden in juni 2016 aankaartte. De voormalige brandweermedewer ker klopte meerdere keren tevergeefs aan bij de toenmalige leiding. Pas na dat de nieuwe brandweercomman dant Leen Schaap was aangetrokken om de bezem door de organisatie te halen, werd een onderzoek ingesteld. De uitkomsten zijn maandag bespro ken door de burgemeesters van Am sterdam, Amstelveen, Diemen, Uit hoorn, Aalsmeer en Ouder-Amstel. De burgemeesters zijn het erover eens dat de royale arbeidsvoorwaar den vooral zijn ontstaan door een foute cultuur binnen de brandweer. Onderzoeksbureau Integis spreekt van een familieorganisatie, waarin werknemers het voor elkaar opne men. Brandweermedewerkers vor men 'een krachtige groep' die 'stevig communiceert over arbeidsvoor waarden'. Om conflicten te vermij den, zou de leiding daar soepel mee zijn omgegaan. „Dit zijn de uitwas sen van die familiecultuur", stelt ook burgemeester Eenhoorn. „Dit was nooit gebeurd als er niet zo'n cultuur van dingen afdekken was." Racisme Toenmalig burgemeester van Am sterdam Van der Laan oordeelde be gin 2017 vernietigend over de mores bij de brandweer. Zo was racisme op de werkvloer ingeburgerd geraakt. Later dat jaar werd een brandweer man geschorst die het had over 'kan ker-Marokkanen' en 'zwarte apen'. Omdat brandweerlieden soms 24 uur op een kazerne zitten, werden die steeds meer als privédomein be schouwd. Ze gebruikten kazernes als stalling voor winterhanden, boot, of zelfs caravan. Dat de werkvloer het voor het zeggen had, bleek ook wel toen Schaap bij een bezoek de toe gang tot alle kazernes werd ontzegd. Een nieuw dieptepunt was de 'dildorel', die ontstond nadat brand weerlieden in december een cadeau achterlieten in de bureaula van een vrouwelijke medewerkster. De actie was vermoedelijk als grap bedoeld, maar de medewerkster raakte 'hevig ontdaan en geëmotioneerd', aldus Schaap op het intranet. Brandweer lieden reageerden laconiek: 'Ach, brand is erger', schreef er één. Volgens burgemeester Eenhoorn heeft Schaap de taak om 'de normali teit' terug te brengen binnen de orga nisatie. „Dat hij de klacht van de klokkenluider heeft opgepakt, is een goed voorbeeld van het nieuwe be leid. We laten niets meer lopen." Dat Schaap de machtige onderne mingsraad van de brandweer heeft beroofd van haar extraatjes, zal de sfeer niet verbeteren. „De onderne mingsraad is het zacht gezegd niet zo eens met de leiding", beaamt Een hoorn. „Maar ook zij moeten zich constructief opstellen. De brandweer heeft een essentiële functie: mensen in nood moeten worden gered. Wij gaan ervan uit dat niemand die doel stelling tegenwerkt." Dit was nooit gebeurd als er niet zo'n cultuur van dingen afdekken was 5 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8 dagen Boedapest en omgeving Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome 10 dagen Rondreis Noorwegen woensdag 21 maart 2018 Het kabinet gaat jaarlijks een ranglijst publiceren van lan den waarvan de ambassades en consulaten in ons land zich niet aan de regels houden. Hanneke Keultjes Den Haag GO Brandweer strooide met onrechtmatige extraatjes Koen Voskuil Amsterdam Commandant Leen Schaap moet orde op zaken stellen bij de brandweer, fotoanp —Bas Eenhoorn, voorzitter van de Veiligheidsregio v.a. slechts Vertrekdata: 23 april 17,21 mei 4,18 juni 2 juli etc. Vertrekdata: 16,30 april/14 mei 11 juni 2 juli 13 aug etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. 8 dagen Cerlos in het Zillertal 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko Vertrekdata: 19,26 mei 2, 9, 16, 23, 30juni 7,14 juli etc. Vertrekdata: 5,12,19, 26 mei 2, 9,16, 23,30juni 7 juli etc. Vertrekdata: 9,23 april 7 mei 2,16,30juli13,27 aug etc. Vertrekdata: 21, 28 mei 14,11, 18, 25 juni/2, 9,16, 23 juli etc. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13